türkiye’deki adalet sistemi

3 ay öncesinden belirlenen duruşma tarihine gelmeyen hakime, ara verdiği için keyfine göre verirlen arayı kullanan hakim, varılan anlaşma dışı konuşan avukat...

sanırım türkiye de ilk reform yapılması gereken konu bu adalet işleyiş sistemi. kriz çıkarmanın dışında bir işe yaradığını sanmıyorum.
devamını gör...
sürekli yok diye diye bulunamayan sistem. sistem aynı konulduğu gibi duruyor sistemde bir değişiklik mi yapıldı? benim bir bilgim yok. adaletin terazisi şaşmış orası belli. çok acayip suçlar cezasız kalıyor ve sonrasında aynı adamları başka vukuatları nedeniyle tekrar yakalayıp "yav geçen sefer seni tam salamadık bu sefer daha iyi salalım" deyip yine salıyorlar. şimdi bu hakimlerin suratına tükürseniz bir daha güneşi göremeyecek kadar karanlık hücrede bulursunuz kendinizi. bu ülkede ne zaman adalet oldu da bugün ağlaklık yapıyor millet. dün de adalet aynıydı bugün de aynı.
devamını gör...
yoz, batak bi sistemdir. adaletin olmadığı yerde, refah, huzur, barış ve spordan bilime kadar hiçbir yerde başarı mümkün değildir. burayı düzeltmedikçe içinde bulunduğumuz sıkıntıları çözmemiz de imkansızdır.
her ne kadar adalet duygusu gelişmemiş bi toplum da olsak, aklı başında 1-2 tepe yönetici ile sistemin çok daha adil ve işler olması sağlanabilir diye düşünüyorum.
devamını gör...
kazım karabekir gibi, ülkenin kurucu paşalarını istiklal mahkemelerinde idam cezasıyla yargılamış sistemdir. yani balık baştan kokmuştur. kendimi bildim bileli söylerim. ülkenin gelişmiş ülkeler kategorisinde olması için kurulduğu güne geri gidip, tekrardan kurmak gerekmektedir.
devamını gör...
memur zihniyeti ile dosya kapama üzerinden işleyiş hedeflemiştir.
insanlar arasında adaleti tesis etme gibi bir amacı yoktur.
insanları devlete karşı soğutma gibi bir misyon edinmiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar