türkiye'deki ateist nüfusun hızla artması

http://onedio.com/haber/tur...

beni okuyunca korkutan olay ne kadar hızlı asimüle oluyoruz batı kültürü ve gizli emperyal güçler insanları ne kadar hızlı etkisine alıyor başta o ateisty nüfusun yarısından fazlası eski alisiz aleviler ve türk dışı unsurlardır diye düşünsemde üniversitedeki arkadaşlarımın halini de görünce evham yapmadan edemiyor insan Allah ım sen bizi azgınlıktan ve yolunu sapıtmaktan koru ve bu halkı yeniden dini bütün ahlaklı insanlarla doldur.
devamını gör...
bir kepçe, ergenlerdeki cool görünme çabası,

yarım çay bardağı, iman etmeyi ve islamı kafa kesen, takunyalı, yobaz tayfası olarak gösteren basın, yayın organları.

üc çorba kaşığı, türk milletindeki geleneksel islam anlayışının yaygın olması,

4 su bardağı, kur an ı kerim i türkçe okuma sen anlayamazsın, onu sadece alimler okur, anlar anlayışı.

göz kararı amerikanvari filmlerdeki larçlık, özgürlük, rahatlık, benim anam babam karışamaz mantığı

bir tutam; ahlaksızlık, azıcık iman boşluğu, azıcık anne babayı hor ve cahil görme
bir tutam; büyüklerin tecrübelerinden faydalanmamak...

hah işte tam olarak tarifini bu şekilde verebileceğimiz sebeplerden dolayı afiyet olsundur..
devamını gör...
ne yazık ki özellikle genç neslide çok büyük bir artış vardır. nerdeyse her sene sayılarını ikiye katlıyorlar. bunda biz müslümanların da büyük payı var yeni gençler bir ateistlerin yaptıkları ürettikleri bilime bakıyor bir de bizim yaptıklarımıza kendimize müslüman diyoruz ama ilk emri oku olan bir kitabımız olduğu halde hangi bilimi ürettik hangi sanata katkı sağladık. aslında dünya sözlüğe yazma amacımda bu biraz karşıda büyük çoğunluğu ateist olan bir ekşi sözlük var insanlara sürekli atezmi anlatıyor ülkedeki ateist sayısının artmasında yüzde 70 den fazla etkisi olduğunu düşünüyorum. burda dindar olan kaç kişiyiz bilmiyorum ama bilgimizi arttırmamız en azından kuranı islamı savunabilecek kadar dini ve fiziki bilgiye ihtiyacımız var.
devamını gör...
şahsen burada tekfir edilmesem müslümandım hatta kendime göre çok şükür hala müslümanım ama millet beni müslümandan saymayınca ateist şeysi artıyor. aslında tekfir şeysi kalksa her şey güzel olacak.
başka bir lisanda okunan veya birilerine cevap vermek için ufak anekdotlar halinde kurandan parçalar alırsan olacağı budur.
koyarsın çocuğun önüne tefsir o zaman dengeler sağlanır.
devamını gör...
dünyanın felakete doğru gittiği şu günlerde şaşırılmaması gereken artış. daha önce 1900 lerin başından itibaren yayılan materyalist akımlar insanlığa iki dünya savaşı ve 50 milyon insanın ölümüne mal oldu.

şu ayeti ve günümüzde insanlığın halini düşünerek başımıza gelecekleri tahmin edin.

--- alıntı ---

insanların elleriyle işledikleri yüzünden karada ve denizde fesat çıkar; Allah da belki dönerler diye yaptıklarının bir kısmını böylece kendilerine tattırır. rum/41

--- alıntı ---
devamını gör...
bilim sanat denilen bir put var. o çokomelliymiş. öyle diyorlar. yav ne bilimi ne sanatı? hadi olan Allahtır. hidayet veren. ben kur'anın hiçbir yerinde bilim ve sanata önem veren toplumlara hidayet veririz diye bir şey okumadım.

iman ettikten, elçinin doğru olduğuna tanık olduktan ve kendilerine açık deliller geldikten sonra, inkar eden bir toplumu, Allah nasıl olur da doğruya iletir? allah zalim toplumu hidayete ulaştırmaz. al-i imran 86

Allah'ımızı iyi tanıyalım bence. Allahımız neyi sever, neyi önemser onu anlayalım.
devamını gör...
klişe ama dış mihrakların sayesinde bana göre. büyük tabloya bakınca bu gayet net anlaşılıyor. sorun biraz bizde biraz sistemde. bizler doğruluktan yanayız, ama esas olan hakk'tır. şimdi bu ülke öyle bir ülke ki kuruluş esaslarından birisi dinsizlik ama toplumu müslüman ve kendi toplumuna tonlarca eziyet ediyor sadece müslüman olduğu için. kuruluşunda bu yatıyor bu ülkenin. herşeyi yasakla sonra da insanların doğru yolda olmasını ve hak yememesini bekle. Allah'ı unutturdun sen bu insanlara. resmen ruhlarına batıdaki menfaat anlayışını yerleştirdin. şimdi buradaki çoğu kişi müslüman olarak lanse edilen etrafındaki çoğu kişinin namaz kılmasına rağmen ahlaksızlık yaptığına tanık oluyor. sonra diyor bu ne biçim müslümanlık. tamam adam ahlaksız ama namazını kılıyor. ee sende namaz kılmıyorsun ahlaksızlık da yapmıyorsun ama içki içiyorsun? kimin daha müslüman olduğuna kim karar veriyor?

bu başımıza gelen felaketlerin hepsi sessizliğimizdendir. izzetbegoviç'in bir sözü var 'savaş bittiğinde yenilgimiz değil dostlarımızın sessizliği bizi yaralayacak.' diye. islam'ın liderliği kaldırılıyor ve islam alemi sessiz. nasıl sessiz kalınır aklım almıyor. eğer o zaman sessiz kalırsanız şu an dünyadaki bütün acı ve felaketlerin de müslümanların başına gelmesi kadar doğal birşey olamaz. liderin yok ve istedikleri şekilde sürüklerler seni böyle. kimse de sesini çıkaramaz. çıkaranında değeri bilinmez.

sistem bu şekilde işledikçe ne yaparsan yap elde var sıfır. sistemin değişmesi gerek. sen çocuğuna ne kadar dini eğitim versen de üniversitede mutlaka sapıtıyor. gözler şahit oldu bunlara. üniversite ilim yuvası evet sadece pozitif ilim değil dini ilim de eklenirse o zaman üniversite olur. insanı insan yapan şey sadece bilimsel ve maddesel birşey olsaydı o zaman gerek kalmazdı ruhu eğitmeye yani dine. ama buna ihtiyacımız var. Allah bilen nesil olması için eğitim sistemi komple değişmeli. pozitif ilim yanına dini ilim eklenmedikçe üniversite okumak boş iş.
devamını gör...
üzerinde durulması gereken bir konudur. ayrıca sadece türkiye’de değil dünyada inançsızlık hıristiyanlık ve müslümanlıktan sonra en çok mensuba sahip üçüncü topluluk. ancak bu topluluğu incelerken -bence- herhangi bir görüşe karşı toplanmış kollektif bir iradeyi inceler gibi tavır almak yanlış olacaktır. daha ziyade tek tek bir araya gelmiş tekil tercihler-tercihsizlikler bütünü olarak ele almak faydalı olacaktır.
devamını gör...
saçma sapan rivayetleri din diye pazarlayıp mezhebini, cemaatini ön plana çıkartırsanız ve sizinle azcık bile farklı düşünen herkesi yaftalayıp ötekileştirirseniz ortaya çıkması kaçınılmaz olandır.

bir partiye oy vermeyen bile müslümanlıktan çıkarılıyor.

haliyle adam da diyor ki din buysa ben bunlardan değilim.
devamını gör...
1500 sene ehli sünnet inancıyla bugünlere gelmiş islam toplumu son dönemde ehli sünnetten uzaklaştığı kadar hiç uzaklaşmamıştı. ama birilerine sorsan soçmo sopon rovoyotlor yozondon!!!!11! bu adamlar islam tarihini hiç bilmiyorlar mı acaba? hz alinin bu tipler gibilerine ne yaptığını hiç okumamışlar mı acaba?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar