türkiye'deki mülteci sorunun kesin çözümü

şimdi akdeniz'deki tekne facialarına baktığımızda bu insanların esasında türkiye'ye değil avrupa'ya heves ettikleri ispatlanmış ve gözlemlenmiştir. ülkedeki tüm sınır kapıları açılarak isteyen istediği yere gitsin denilerek bu sorun pek ala çözülebilir. özellikle edirne'deki sınır kapılarımız. işte o zaman suriye iç savaşının bitip bitmeme durumu avrupalı monşerler tarafından ciddi bir şekilde tartışılır. bir kerede ateşin üzerine benzin dökün, şehit olan askerler kadar cesaretli adımlar atabilin. sonra dış güçler neden bizimle uğraşıyor?
devamını gör...
yunan milletvekili ap'de türk bayrağını yırttığında seyretmez,
en azından sözde yunan karasularındaki mültecileri geri getirmeyi bırakabilirdik.
bir süreliğine de olsa...
devamını gör...
bop projesini uygulamak ve mültecilerin avrupa'ya kaçmasını önlemek için bunu size yedirmezler.

gerçekten mülteciler din kardeşimiz olduğu için mi, onlara bakıyoruz zannediyor sunuz?

din kardeşini düşünen adam emperyalistlerlin kafasına uyup suriye'yi bu hale getirir mi?

" hedef suriye ise bilin ki asıl hedef türkiye'dir" erbakan'dan ders almış bir talebe bu konunun cahili olamaz.
devamını gör...
sınır kapılarını açmak bir çözüm değil kurda kuzu teslim etmekle eşdeğerdir. yunanistan'a gitmeye çalışan insanların nasıl botları batırıldı hiç izlemediniz ya da izlediniz hiç vicdanınız sızlamadı. öyle merhametsiz bir ülke olsaydık ya biz de aynısını yapardık ya da sınır kapılarımızı çoktan açmıştık.

sene 1944, komünist rejim baskısından kaçan 146 azeri vatandaş yalvarır derler ki "bizi onlara vermeyin siz öldürün" ruslar 146 azeriyi teslim alır almaz ellerini arkadan bağlar diz üstü çöktürür ve kurşuna dizer. emri veren ismet paşanın vicdanı muhtemelen hiç sızlamamıştır.

"boraltan bir köprü.
aşar geçer aras'ı.
yuğsan aras suyuyla,
çıkmaz yüzün karası.
karası, karası,
merhamet fukarası.
karası, karası,
merhamet fukarası.
düşman bekler karşıda,
önüne kattı beni,
can alınan çarşıda,
kardeşim sattı beni.
dönüp seslendim geri
merhametsiz birine,
beni siz vursaydınız
şu gavurun yerine."


bu utanç yetmezse aynısını suriyeli insanlara da yapabiliriz.
devamını gör...
eğer kuzu bilerek kurdun yanına gitmek istiyorsa onu zorla tutmanın bir anlamı yoktur. botları batırılan insanlar bunu göze almadan mı yola çıkmışlardı? bahsettiğim şey tecrit değil isteyene istediğini vermek. en az bir milyon kişinin avrupaya göç edip sosyal yapıyı yıkıma uğratabileceğini göremiyorsanız bu sizin sorununuz.
devamını gör...
tam bağımsız olabilmektir. lakin monarşiler sonrası devirde hangi memleket tam bağımsızdır burası tartışılır. yahut tartışmak dahi abestir zira böyle bir memleket aslen yoktur.

süper güç dediğimiz abdnin bile bugün parası kimler tarafından basılmaktadır, amerikalı kimin sömürüsündedir bir araştırın.

global güçler dikte eder, biz yaparız.

memleketin içinde de milli ve dini bir takım tiyatrolar oynarız. kendimize kendimizin propogandasını yapıp dururuz. kimse de durumu ayıkmaz, ayıksa da işindedir gücündedir, tatlı aşındadır, umrunda olmaz. (bu iş dünyadaki her memlekette böyledir, sadece türkiye sathından bakmayın olaya)

bu iş böyle geldi böyle gidiyor işte.

yoksa mültecilerin olması da, sorun yaratması da falan fişmek... bunlar bir yerde danışıklı kararlaştırılmış planların yansıması.
devamını gör...
mültecilerden vergi almak. türk vatandaşları gibi vergi ödemek zorunda kalsınlar, sağlık ve diğer hizmetler için ücret ödemek zorunda kalsınlar bakın bakalım kaç tanesi ülkemizde kalmaya devam edecek. ödeme güçlüğü içerisinde olanlara zorunlu kamu görevi yaptırdık mı tamamına yakını kaçar.
devamını gör...
kapıların açılması teklifine katıldığım çözüm. bize şunu yaparlarmış bunu yaparlarmış zerre kadar umurumda değil. 5 milyon suriyeli bunlara girince (ülkelerine yani) hissedecekleri acıyı görmek değer.
devamını gör...
(bkz: dev bir mancınık yapmak)*
bakın şimdi anlatıyorum: kapıkule ve ipsala sınır kapılarının önüne dev bir mancınık kuruyoruz. ne kadar mülteci varsa onları buradan fırlatıyoruz arkadaşlar* ama fırlatırken bizim sınırımıza geri düşmeyecek şekilde ayarlamamız lazım açıyı bu kısım önemli*. artık gerisi onların bileceği iş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar