türkiye futbol federasyonu

manipülasyona en açık özerk kuruluş. türk futbolunun dünya futbolunda geldiği noktada (!) payları büyük. özellikle hakem atamalarını yapan merkez hakem kurulu vasıtasıyla gücü yeten takımlar maçlarına istediği hakemi atayabilirler, istemedikleri hakemi de veto edebilirler. tabi gücü yetmesi lazım bunun için. o yüzden üç büyükler denen takımlar ve hemşehrisi bol olması hasebiyle trabzonspor bu konularda mahirdir.

http://www.facebook.com/vid...
devamını gör...
esas işi futbola kalite getirmek olacakken, dönen paranın büyüklüğünden olsa gerek; reyting'e göre futbola yön veren kuruluş. hakemlere, uluslararası müsabakalarda uygulanan hakem uygulamaları yerine kendi geliştirdiği (!) sistemle talimatlar verir. bu yüzden türkiye liginden avrupa'ya giden takımlarımız başka bir dünyada futbol oynuyormuşçasına hakeme ve kararlarına yabancılaşır.

kulüp başkanları ile birlikte türk kulüplerinin avrupa'da başarısız olmasının başmimarıdır.
devamını gör...
eğer deliller medyada iddia edildiği gibi net ise hatta savcıların suçun ispatının neredeyse kesin olduğunu bildirdilerse işi çok zor bu kurumun.

özellikle eyyama başvurup ligin marka değeri, yayın ihalesi diye saçmalarlarsa bir daha asla futbolun temizlenmesi umudu kalmaz bu ülkede.
devamını gör...
tanım: türkiye'de futbol liglerinin ve milli takımların organizasyonundan sorumlu özerk federasyon.

3 temmuz 2011 futbolda şike soruşturması sonucunda liglerin başlangıcını ertelemeyerek, hiçbir karar almadan "aynen devam" dediler mehmet ali aydınlar yönetiminde. evet, aynen devam, piyasanızı, endüstriyel futbolunuzu sizin ç!

içine ettiniz ulan 2011-2012 sezonunun. türk futbolunun çok önemli yöneticileri, teknik adamları, futbolcuları şike sebebiyle sorgulanıp duruyor ama bu zatlara göre bir problem yok ortada. iddianameyi bekleyeceklermiş. ulan -sadri alışık tonlamasıyla- "zanum evlaadum" hiç liglerin ertelenmesi gibi bir çözüm yolu gelemedi mi aklınıza? lig tv'den mi korktunuz? sen mehmet ali aydınlar, fenerbahçe'yle süren sponsorluk antlaşmalarının selametinden mi şüpheye düştün yahut müstakbel fenerbahçe başkanlığının tehlikeye düşmesinden mi?

kulüpler birliği'yle birlikte elbirliğiyle türk futbolunun içine ettiniz ulan. Allah belanızı versin.
devamını gör...
şu anda çok doğru hareket ediyor bence.

bu insanları anlayamıyorum yahu! olgun bir insanda, takım tutma veya bir takımı sevmeme duygusu aklın önüne geçebilir mi?

"beraet i zimmet asıldır" ya da yeni yetmelerin daha aşina olduğu ifadeyle "aksi ispat edilene kadar herkes masumdur." diye bir evrensel hukuk kuralı var.

daha ortada ispatlanmış bir suç yokken, hatta iddianame bile yokken tff'nin ne yapması bekleniyor?

şike iddiası olduğu için fenerbahçe ve diğer kulüpleri ve kişileri cezalandırır, sonra bu zanlılar aklanırsa bunun telafisi yok. ama yargı kararı beklenir ve suçlu bulunursa zanlılar, fenerbahçe'nin şampiyonluğunu elinden alırsın, bu sezon değil de önümüzdeki sezon küme düşürürsün. verirsin vereceğin cezayı. olmaz mı?

o yüzden, bekleme kararı doğru. mahkeme şike olduğuna karar verir de federasyon ceza vermezse, o zaman vaveyla koparırsın. zaten böyle bir şansı da olmaz o zaman. kanun bağlayıcı çünkü.
devamını gör...
ünal aysal ın yaptığı açıklama üzerine bir kınama mesajı yayınlamış acayip bi kurum.
http://www.tff.org/default....

bu ne lan.
bu kadar mı fenerlisiniz, bu kadar mı kolay taraf olmak.
ne fenerbahçeymiş arkadaş.
başbakan fenerli, federasyon başkanı fenerli, yeni spor bakanı galatasaray taraftarına sefiller diyecek kadar fenerli.
bu durumda bazı akıllılar da fenerin yaptığı pislikler için ceza almasını bekliyor.
doğru düzgün becerebildiğimiz bi işimiz yok ki spor yapmayı becerebilelim.

bizim köyde bi laf var;
hak yiyen bişi yesin derler.
afiyet olsun.
devamını gör...
aldıkları karar değil yaptıkları açıklamadır eleştirilen. neymiş kişilerin yaptığı kulüpleri bağlamazmış. tamam, güzel o zaman, artık herkes şahıs olarak istediği şikeyi yapsın, teşviği versin kulüpleri bağlamasın. sahaya yabancı madde atan, küfür eden de şahıs, niye kulüplere ceza veriliyor o zaman. bu açıklamayla şikenin önü açılmıştır. zaten her zaman da söylendiği gibi futbolda hasan almaz * basan alır.

(bkz: para konuşur)

(bkz: spor toto süper şike ligi)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar