türkiye iş bankası

%29'unun chp'ye ait olduğu iddia edilen banka. zaten bundan sebep, chp hiç bir şekilde yok olmayacak, kapatılsa bile, ilk fırsatta aynı isim altında yeniden açılacaktır. önemli olan iktidar olmak değil, %29'luk kar payını bırakmamaktır.
devamını gör...
söylentilere göre kuruluşunda dahi meymenet olmayan sözde siyasi özde dini banka. (dininin ne olduğunu söylemeye gerek yok)

rivayete göre bugün dahi bosna'da, çeçenistan'da, filistin'de, doğu türkistan'da ve Allah'ın * adının telafuz edildiği dünyanın her bölgesindeki müslümanlara ve islama karşı her ne zaman bir mücadele, bir savaş, bir soykırım girişimi olsa, malını ve canını düşünmeden ortaya koyan pakistan ve hindistan'lı müslümanlar, doğal olarak ingiliz işgalindeki hilafetin ve dolayısı ile dünya müslümanlarının kabe'den sonraki merkezi konumundaki istanbul'un da kurtulması için yok canları ile ellerindeki tüm parayı ankara'daki koca bir ulusun umut bağladığı mustafa kemal'e göndermişler.

bu paralarla da tek sahibi ölene kadar mustafa kemal, daha sonra da chp olan t. iş bankası kurulmuş, ağabeyini, babasını, dedesini, kardeşini daha dün gavura boyun eğmemek için savaşta kaybeden müslümanlara faizle borç para verilmeye başlanmıştır.

bu bilgiyi müslümanlarla paylaşan iki siyasetçinin biri vatan hainliğinden asılmış, diğeri ise deli ve homoseksüel muamelesi görerek tek başına ölüme terk edilmiştir.

evet aynen iş bankası reklamında dedikleri gibi: gelecek de bir gün gelecek.
devamını gör...
kuruluşunda celal bayar ın emeği geçen chp hissedarı olduğu bankadır, genel kurulda söz sahibidir. türk tarih vakfı da hissedardır ama ödenmez paraları. chp ile davalıklardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar