türkiye mısır savaşı

şu an var ya nasıl üç buçuk atıyorum nasıl ama var ya anlatamam. düşünsene karşında israil'e uçak kaldıramadan kaybeden adamlar var. envanter desen çorba. adamlar lhd gemisine çöl kamuflajlı helikopter indiriyorlar. yok böyle her şeyi bilen tsk'ya çamur atma meraklısı bir tayfa var. doğu akdeniz'deki en sağlam hava ve deniz gücüne meydan okurken biraz dikkatli olsunlar. düzenli orduyla savaşmamış lafını kim söyledi ilk acaba merak ediyorum. onun anlamı adamların bir yeri yemedi de saldıramadı demektir.
devamını gör...
israil'in birazcık iki arada bir derede kalacağı ve çokça diplomatik fırsatlarını kullanacağı savaş. sisi emperyal destekli bir darbeci ve pentagonla arası iyi, bunun yanında reisin de trump ile arası fena değil. ordu kıyasına girmek istemiyorum, çünkü tarih çarpar. türk silahlı kuvvetler ezici bir kuvvetle alır. mısır ordusunu yakın ve uzak tarihine davet ediyorum.

savaş diplomasinin söyleyecek bir şeyi bittiğinde başlar ama diplomaside her zaman söyleyecek bir şey vardır. yeter ki kulaklar sağır, gözler kör olmasın.
devamını gör...
hani benim orduya girmem bile devlete israf olur. devletimiz mevcut asker sayısıyla bile yatırır kaldırır silkeler. şu anki mevcut mısır için kimse türkiye'yi karşısına almaz. en fazla yaptırım neyin uygularlar -ki zaten biz buna 1974'ten beri idmanlıyız-.
devamını gör...
şu siteye göre biz teke tekte eline veriyoruz mısırın. buradan mısır deniz kuvvetlerinde bizden bir tık önde hava da envanterde kayıtlı araç sayısı açısından çok az bir farkla yine mısır ama bizim araçlar çok daha teknolojik o yüzden aslında biz daha öndeyiz ayrıca adamlar sovyetlerden aldıklarını kullanıyorlar hala. karada da biz her türlü öndeyiz. dehşet tank basmisiz.

ama savaş olmaz. iran'ın ve rusya'nın bölgedeki gücünü arttirana her eyleme amerika karşı çıkacaktır. savaşı başlatan ambargoyu yer.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar