türkiye'nin algida'ya alternatif dondurma üretememesi

bu sadece dondurma icin gecerli degil ki bi markete gidin urunlerin yuzde doksani unilever vs hep israil malı.

yani marketteki cocuk kasiyer alis veris yapan sen ben istesekti istemesekte özetle bir yahudiyi yada bir amerikaliyi zengin etmet için cabalamaktayizdir.

(sabun çay cikolata dondurma dis macunu bağzı temizlik malzemeleri% 90 nina gerek bile yok arap sabunu neyimize yetmiyordu. sakız kahve vs vs hepside imkan senin benim ile üretebilecgim ürünler uranyum zenginlestirmiyoruz ya sonucta)

koca devlet o urunlerin aynisini hatta daha kalitelisini yapamaz mi yada yaptiramaz mı?

yaptırır tabi bir yahudi devleti değilse!!!
bana kime çalıştığını kiminle is yaptigini patronunu soyle sana kimin kölesi olduğunu söyleyim demis atalar.
Allah kurtarsin diyelim ne diyelim.
devamını gör...
enamiyiz de üretelim. üretim öncesi bir sürü çalışma, üretim aşamasında yaşanacak sıkıntılar ve üretim sonrasında o kadar emeği hiçe sayacak olan nankör vatandaşlar.

şimdi biz devlet büyüklerimizden şöyle gördük; üretmeye gerek yok dışardan getir sat. hatta dışardan getirdiğine de vergisini bas çifte kazanç elde et. bize böyle öğrettiler aga. yoksa bizim dışarıya verebilecek derecede ürettiğimiz/yetiştirdiğimiz ürünleri niye dışardan alıyoruz ki.
devamını gör...
(bkz: pernigotti)*
(bkz: tadelle)

bu iki dondurma da gimdes helal sertifikalı ve damak çatlatmalı, ikinci pakete göz diktirmeli lezzette dondurmalardır. tek kusurları helal içeriklerinden ötürü pahalı olmalarıdır. daha daha doğalını arayan siz istanbullu hemşerilerim istinye'de belediye sosyal tesisinin yanındaki çay bahçesinde satılan süt-ten dondurmalara yumulunuz. içeriği süt, meyve, torku şeker, afia kakao ve çikolatadır. kornet külahı ev yapımıdır. kesin bilgi, yaymayan gidip kendi yesin hepsini.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar