türkiye'nin covid-19 günlüğü

#haber 

hayır olsun inşallah, inşallah bir kayıp vermeden bu sınavı geçeriz.
ama bu beş kişi aynı ailedenlerse bu kişiler ülkeye geldiklerinden beri kimlerle görüşmüşler hangi vasıtaları kullanmışlar araştırıldı mı?
devamını gör...
10 olmuştur.

edit: 18 diyen de var tam anlaşılmadı. sevindirici tarafı hep dışarıdan gelen kişiler olması.

edit2:açıklama biraz muallak oldu. evet 12 deniyor.

kesin edit: bakan açıkladı sayı 18 dir.

--- alıntı ---

açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişiye tanı konmuştur. avrupa ülkelerinden gelmiş yedi, amerika’dan gelmiş üç vakamız var. durum üzücü ama… tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir.

--- alıntı ---
devamını gör...
acı ve değişik bir günlük.

pazar sabahı saat 07: 30 sularında işten çıkıp yola çıktım. yollar tenha. kalabalık lokasyonlarda kurşun sıksan kimseye çarpmaz. yol bomboş. otoyol. bağlantılar, viyadükler. beylikdüzü'ne bakıp mutlu musun china dedim. nihayet eve vardım ama aracı park edecek yer yok. tüm sokaklar araba mezarlığını andırıyordu. evin 5 sokak aşağısına kıytırık bir yere aracı park ettim. her yer sessiz. kendimi the walking dead dizisinin platosunda hissettim. o ara yolun ortasında bir kadın cüzdanını karıştırıyordu. bereket versin temizdi, zombi falan değildi. sokağa girdim. eve çıktım. kapıyı çalıp nazlı uykusundan ettim ev halkını. karım kapıyı açtı ve geldin mi? diye sordu. yok dedim, yolda zombiler saldırdı birkaç dakikaya gelirim dedim.

"geldin mi?" sahi belki de gelmemiş, cüzdanını karıştıran kadın kafa bulandıran zombiydi. zombiler mal diye biliyordum. demek ki bu yeni sürüm akıllı.

geldin mi? hıhı. geldim geldim burdayım.

uyuyup mevsim sonu uyansak ya.
devamını gör...
öyle ya da böyle yurt dışına çıkma lüksündeki varlıklıların ülkemize taşıdığı virüsün günlüğüdür. dönüp dolaşıp yeterince iyi beslenemeyen alt tabakadan insanları kurban seçecektir bu virüs. yani ölümcüllüğünü orada hissettirecektir.
devamını gör...
ilgili bakanın attığı tivitlerden takip ettiğimiz istatistiktir.
şaka bir yana haber verme hızı ve etkileşim bakımından sosyal medya aldı başını gitti.

inşallah tanı konulan herkes sağlığına çarçabuk kavuşur diyelim.
devamını gör...
vaka sayısı 18’e yükselmiş. sayı çok hızlı arttı ama henüz ölen kişi yok. ben inanmıyorum ölenin olmadığına. verdiğimiz şehit sayısına nasıl inanmıyorsam öyle inanmıyorum. eğer ölüm haberi alınırsa bütün ülkece kafayı yiyeceğiz öyle görünüyor.
devamını gör...
her hastanın teşhis koyulana kadarki sürede 1mt'lik çevresine kadar gelmiş, temas etmiş olduğu neredeyse herkesin hasta olduğu ortaya çıkacak. artacak olduğu doğrudur. bunu niye tartışıp duruyorlar anlamam. hevesle sayı duymaya meyilli millet.
devamını gör...
daha önce ilana çıkan ve mülakat listeleri yayınlanan kimi personel alımları ertelenmiştir. ayrıca ataması yapılmış olup da henüz göreve başlatılmayan kimi personellerin de durumu belirsiz. resmi ağızdan duyuru yapılmadı.

(bkz: asdep)
devamını gör...
bakanın açıklaması ;
bugün 29 yeni tanı kondu. yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak abd, ortadoğu ve avrupa temaslıdır, 3’ü umreden döndü. yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. tedbirleri sıkı uygulayalım.
devamını gör...
vitamin değerlerini görme isteğini dizginleyemeyen vatandaşı halen daha evinde alıkoyamayan virüse dair yaşananları içeren günlük.

önümüzde ciddi bir belirsizlik ve oldukça kritik saatler var, sonumuz hayrolsun.
devamını gör...
maalesef ilk kaybımız gerçekleşmiş .
89 yaşında, virüsü çinli bir çalışanından kapmış.

toplam hasta sayımız da 98 olmuş .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar