türkiye'nin covid-19 günlüğü

117.
takip ettiğim kadarıyla bugün en yüksek vaka sayısına ulaştık 4117 ile. kemalettin aydın hocanın dediğine göre, kritik eşiği geçtik iki gündür. yanlış düşünmüyorsam pik yapma yolunda ilerliyoruz. hafta sonuna kadar böyle yükselecek diye tahmin ediyorum. hafta sonundan itibaren alınan önlemlerin ne derece faydalı olduğunu göreceğiz. bir ayı devirmek üzereyiz. maalesef kısa bir süre dışarı çıkmak zorunda kaldım para çekmek ve parfüm almak için. aydın gibi kültür seviyesi yüksek ve temiz sayılabilecek bir şehir insanlarının çokta duyarlı olmadığını gördüm. Allah'tan nüfus az burada. istanbul, izmir gibi büyük metropollerdekilere Allah kolaylık ve sabır versin. sokağa çıkma yasaklarını gerektirecek eşiğe gelmeyiz umarım. bu insan kalitemizle bunu basarirsak, süper güç olabilecegimize inanırım.
devamını gör...
121.
umarım bir anca en yükseği görüp düşüş eğilimine sokarız şu illeti. öyle bir ilerliyor ki sanki sonsuza kadar artmaya devam edecek.
devamını gör...
122.
8 nisanda 87... 9 nisan olan bugün 96 vefat sayısı...
fahrettin bey amca ne yapıyorsunuz?

dipçe: ölen suriyeliler istatistiklerde tc vatandaşı olmadıkları için yer almıyor bu arada. oy verirken ne vatandaşıydı peki bunlar? yani siyaset yapmıyayım diyorum ama...
devamını gör...
123.
vaka sayısı ölüm oranı bakımından almanya ile benzerlik gösteren günlüktür. bu açıdan bakıldığında bu nebze olsun insanı rahatlatan günlüktür. italya, ispanya, ingiltere gibi ekonomik anlamda güçlü devletlerin vaka ölüm oranı yüzde 10-12 civarında. bizde yüzde 2.1 civarı çok şükür. dünyanın başkenti istanbul'un covid-19 karnesi ise, bu pamuklara sarmamız gereken kentimizin leş gibi yönetildiğini göstermektedir. umarım covid-19 sonrası radikal çözümler uygulanır.
devamını gör...
126.
vaka sayısı / ölüm oranı bakımından avrupanın en iyisiyiz.
parmakla gösterilen almanya bile % 2.16 ölüm oranına sahip iken; bizde vaka sayısı / ölüm oranı % 2.12

test sayısının 30 binin üstüne çıkması çok çok iyi bir haber.
keşke 50 bine falan çıksa.
önümüzdeki tek kötü durum havaların ısınmaya başlaması.
insanlar bu halde bile evinde duramazken, sıcak havada kimseyi evde tutamazlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar