türkiye’nin iflası başladı

#haber  #ekonomi 

birilerinin avuçlarını ovuşturmaya başladığını gösteren makalenin başlığı.

https://tr.sputniknews.com/...

--- alıntı ---

isviçre’nin neue zürcher zeitung gazetesine mülakat veren makro ekonomist ve finans tarihçisi russell napier, türkiyeyi büyük bir krizin beklediğini ve iflasın başladığını söyledi.

--- alıntı ---
devamını gör...
15 temmuzun artçı şokları..
beklenen gelişmelerdi..
finans silahıyla gelecekler demiştik..
nitekim öyle de oldu..
önce boş beleş adamlarını saldılar üstümüze kredi derecelendirme şeytanlarıyla..
sonrasını biliyorsunuz..
koro harekete geçeli epey zaman oldu..

bunu da 15 temmuza bağladınız diyecekler için üstteki yazdıklarım içerideki politikalardan bağımsızdır..
devamını gör...
yine birilerinin bizim şahane ultra süper güç olmamızı engellemek için neler yaptığının anlatıldığı dönem. lan biri de bizim bu süreçte ekonomi adına ne yaptığımızı söylesin.

lan bi dakka, yoksam ekonomi ve ülke kötü yönetiliyor olmasın. yek yhaa saçmalamayın.

edit : bak hala kına mına geyikleri yapılıyor. aga 16 yıldır iktidar olan bi hükümet bunun olmaması için neler yapıyor, neden bu kadar aciz kaldı, hele şunu bi deyverin. bu kafayla göz göre göre batacaz ben ona yanıyorum.
devamını gör...
benim gözümde değeri olmayan rapor ve içeriği.

o rapora gerek duymuyorum, az çok beyni olan herkes işlerin yolunda gitmediğini anlar. suçlu olarak kimileri dış güç der, kimileri yöneticilerin beceriksizliği veya ihmali der.

kimse şunu inkar etmesin, bedelini biz ödeyeceğiz her şeyin.. halk, millet... sokaktaki insanlar... çalışanlar... hazır mısınız yeni zamlara?

yönetenler ise suçu hep başkasının üzerine atıp masumuz rolü kesecekler...
devamını gör...
gerçekleşirse ülkedeki kına stoklarının tükenmesi ile neticelenecek iddia. muharrem i seçin de imf ye gidip kurtarsın ülkeyi.
devamını gör...
vatanını milletini bir kişinin ve partinin ikbaline bağlayan militanların anlamak istemediği gerçek.

gavurun raporuna gerek yok diyoruz, az çok ticaretten anlıyorsanız görürsünüz diyoruz ama heyhat takmışlar kafayı bir kişinin ikbaline...

ekonomik krizde kınayı hepimize yakarlar ama çok sevdiğiniz liderinizin seçilse de seçilmese de pek umurunda olmaz. dolar ile garanti ödemeleri olan holding sahiplerine de bir şey olmaz. ellerini ovuştuyor ihale alanlar...

kobiler birbirlerinin çekini hiç acımadan kırdırmaya başladı, faktoring şirketleri bayram ediyor ostim'de.. kimse çekini gününde ödemiyor, işçinin maaşları gecikiyor. ohal var diye iflasını açıklayamıyor şirketler...

bunu anlamak bu kadar mı zor?
devamını gör...
mealen; tayyipi devirmek için türkiye'nin iflası şart. kafir kafası işte. paradan başka bir şeye kafa basmıyor. paranın kudretine inanmış adam ne yapsın.

içimizdeki imanı zayıflar hemen ah vaha başlamış tabi. ne korkuyorsunuz yahu? bizim Allah'ımız onların paralarından daha güçlü merak etmeyin.
devamını gör...
sövmeyle saymayla bir yere varamayız. millet olrak yapacağımız belli, madem dalga geliyor, sıkı duracağız. kendini yöneten toplumlar için seçimde yönetimi değiştirmek bir seçenek ama her halükarda millet olarak panik havasına kapılmamamız gerekli. hele de son günlerde dış basında özellikle yoğun bir saldırı olduğu açık.
devamını gör...
makro ekonomist ve finans tarihçisi russell napier tarafından bulunulmuş değerlendirme.

--- alıntı ---

makro ekonomist ve finans tarihçisi russell napier, isviçre'nin saygın gazetelerinden birisi olan neue zürcher zeitung'la mülakatında türkiye'yle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
cumhuriyet gazetesi'nin aktardığına göre napier, küresel piyasalarda 1980'lerin yeniden yaşanacağını ve türkiye'yi büyük bir krizin beklediğini iddia edip "türkiye'nin iflası başladı" şeklinde konuştu. en geç seçimlerden sonra, türk lirasının muazzam değer kaybedeceğini söyleyen ekonomist, türkiye'nin 400 milyar doları bulan borcunu ödeyemeyecek duruma geldiğini ifade etti. bunun yaratacağı krizin en çok fransız ve italyan bankalarını vuracağını öngören iktisatçı, avrupa birliği'nin bu bankaları kurtaracağını da ifadelerine ekliyor.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
muhaliflerin sevinç gözyaşlarıyla okuduğu haber. çünkü onların inancına göre tayyip ekonomik krizle geldi, ekonomik krizle gidecek.
devamını gör...
bu tarz açıklamalar doğaldır. bir hafta önceden yatırım yapılamaz derler, devlet de gider new york borsasında işlem gören beş büyük firmadan biri olan coca cola'ya "alın yatırım yapılır mı yapılmaz mı" dercesine 800 milyon dolarlık yatırımı çaktırır. ekonomimiz ahım şahım değil dediysek de itin bir tarafına sokup çıkarmaya gerek yok. ne çok berbat ne de "vay canına muazzam". hele ki bu kadar badireyi atlattıktan sonra...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar