şu gerçeği gözönünde bulundurmalıyız. türkiye, pkk gerillalarına karşı her türlü savaş aracını, askeri gücü ve taktiksel stratejiyi kullanmakta. güneydoğu'da 250 bin kişilik askeri gücü var. pek çok füzesi atıl durumda. modernize edilmemiş silahlarının sayısı azımsanacak gibi değil. yani türkiye aslında pkk ile yıllardı bir savaş simülasyonu yaşıyor ve bu savaşta başarılı olduğu söylenemez. bölgeleri kontrol edemiyor, karakollar çok güçsüz, istihbarat zayıf. ortadoğu'da girilecek bir savaş, türkiye'yi gerçekten 80 sene öncesine götürebilir ve karasularımızda ecnebi bandıralı gemileri görebiliriz.

dünyanın üçüncü en güçlü ordusu tsk nın son 30 yılda yediği baskınlar ve uludere hadisesi istihbarat zaafının en önemli örnekleri.

türkiye'nin savaşacak veya savaşa dayanacak askeri gücü yok. iman gücü devreye girerse ne değişir bilemeyiz. zaten savaştırılacağı ülkeler de müslüman olacağı için büyük bir problem çıkacak ortaya.

sıcak savaş yakın vadede olasılık dışı. dünya ülkelerinin hiçbiri buna hazır değil. ama işgaller, isyanlar ve terör hadiseleri, yani soğuk savaşın form değiştirmiş sıcak kanatları bir şekilde devam edecek, kendisine alan açacaktır.
devamını gör...
türkiye'nin istediği kadar topu tüfeği birliği olsun; o birlikleri komuta edenlerin pek çoğu piyasa malına dömüşse hiçbir başarı elde edilemez. biz bunu 93 harbinde ayan beyan gördük, tecrübe edindik. şuanki askeri kadrolar ülkeyi korumaktan çok kemalizmi korumak için planlar, çalışmalar yapmaktadır. böylesi bir ortamda girilecek savaş ancak hezimet ve yıkım getirir.
devamını gör...
türkiye nin bu riske konumu itibari ile girmeyeceğini düşünüyorum. üstelik komşularımızın yanlış ya da doğru olsun müslüman olması da önemli bir etken. istihbarat hataları zincirleme olaylara sebebiyet verir ve türkiye yi içinden çıkılamaz kuyuya sokar. bir bu tarafa bakıyorsun kürt baharı söylemleri bir bu tarafa bakıyorsun van depremi yetmedi mi? rehberimizi önümüzden almış adamlar... sonra israil sorar kaşık mı yapalım el arabası mı?
devamını gör...
türkiye olası bir savaşı kazansa bile çok şey kaybedebilir.savaşın ekonomik maliyeti tekrar enflosyonu yükseltir.toplumun enerjisini azaltır.t.b.m.m nin gücünü azaltır,askerin elini güçlendirir.mafya ve derin yapılanmaların tekrar ivme kazanmasına yol açabilir.
devamını gör...
olası, yaşanacak derken, milletin adamı tüm mazlumları kurtaracak derken savaşa giriyoruz. ve yine ab için mazlumların kanı türkiyenin eline değecek...
olsun be gülüm başörtüsü ortaokulda serbest.

(bkz: işid)

--- alıntı ---

çözüm süreci" için onca şeyi sineye çektirtip;"hiç şehit gelmiyor"diyenler abd,cephenin ön safına sürdüğü için"gelecekler" için ne diyecek?

ab üyeliği/abd müttefikliğini vizyona alıp,sırat-ı müstakim için dua edenleri alkışlayanlar, elbet "cepheye sürülme"nin de te'vilini bulur.


--- alıntı ---

(bkz: günaydın anneciğim)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar