türkler kılıç zoruyla müslüman oldu

türklerin müslüman oluşunun bir çok sebebi vardır . siyasi, ekonomik , askeri ,dini v.s. fakat türklere zorla bir şeyi yaptırmaya kalkarsan inadına tersini yapar. tarih bunun trilyonlarca örneği ile doludur.

neyse işin nefretten kaynaklanan iftira kısmını geçersek şu gerçeği görürüz. o tarihlerde türkler çinlilerle savaşıyordu araplarla değil. 200 bin türk obası aynı anda müslüman olarak araplarla beraber çinlileri yendiler ve o tarihten sonra da islamın sancaktarlığını yaptılar.
devamını gör...
hiçbir milleti baskıyla ya da kılıç zoruyla müslüman, musevî ya da hristiyan yapamazsınız, böyle bir şey yok. sen adama kıyım da yapsan soykırım da yapsan o adam mensubu olduğu dinini gizliden gizliye sürdürür. hele hele türkler gibi savaşçı bir toplumun kılıç zoruyla müslüman olması akademik bir bilgiye / kaynağa dayanmıyor.

türklerle arapların arasında savaşlar olmuştur; bazen türklerin bazen de arapların galibiyetiyle sonuçlandırmıştır bu savaşlar. türkler ise islam'ı ve arap dilini bugün o çok sövdüğünüz iranlılardan öğrenmiştir ve bu süreç de kültürel değişiklikleri beraberinde getirmiştir. bir kere türkler, değişime, etkilenmeye ve karışmaya çok müsait bir toplumdur. adamlar çin'e gidiyor çinlileşiyor, avrupa'ya gidiyor avrupalılaşıyor, orta doğu'ya gidiyor araplaşıyor / acemleşiyor. ortada böyle bir durum var. nereye giderlerse gitsinler illaki oranın dininden ya da kültüründen etkileniyorlar. yok efendim "türkler, araplara haraç vermiş" de vay efendim "araplar, türk çocuklarını esir almış" da geçeceksin o işleri. ulan, abbasîler dahi türklerden oluşan askerlerini türk kadınıyla evlendirmiştir ve kanlarının bozulmasını istememiştir.
devamını gör...
ekmekle, ceza ile tehdit edildiğim halde laik olmadığıma göre, bir türk asla razı olmadığı bir şeyi baskı ile kabul etmez.

elhamdulillah muslumanım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar