türkler

köklerinde pagan'lık bulunmayan ama bugün islam, musevi, isevi ya da budist olan soydaşların genelde şaman ritüellerin izlerini taşıdığı ırktır.

yazarın önemli notu:
şamanizm bir din olmaktan çok bir tür inançtır ama din olarak görülse bile herhangi bir pagan işareti bulunmamaktadır. ama yine de türk milletleri şu an içinde bulundukları dinlerde sorun oluşturacak şaman alışkanlıklar ve kuralları terk etmiş ama diğer alışkanlıklar varlığını sürdürmektedir.

bu durumun islamdaki tanımı hurafe'dir.
devamını gör...
tarih boyunca tanrıyla devleti özdeşleştirmişler, tanrıya değil onun silüetinde devlete tapmışlardır. bugünde mesela türk devleti bir ulus devlet olarak anlaşılmamalıdır. aksine türk devletleri halen bir devlet ulus olarak var olmaya çabalamaktadırlar.

"tarih böyle buyurdu."
devamını gör...
köklerinde pagan'lık bulunmayan ama bugün islam, musevi, isevi ya da budist olan soydaşların kamlık ritüellerin izlerini taşıdığı millettir.

yazarın notu:
kamlık (modern jargonla şamanizm) bir din olmaktan çok bir tür inançtır ama din olarak görülse bile herhangi bir pagan işareti göstermemektedir (çoklu tanrı anlayışı yerine tek tanrı anlayışı ve doğa ile bütünlük anlayışını benimsenmesi; doğadaki her bir unsurun ruh barındırması vs.). ama yine de türk milletleri şu an içinde bulundukları dinlerde sorun oluşturacak şaman alışkanlıklar ve kuralları terk etmiş fakat diğer alışkanlıklar varlığını sürdürmektedir.

bu durumun islamdaki tanımı hurafe'dir.
devamını gör...
2 türk bir araya gelse devlet kurar.
3 türk bir araya gelse imparatorluk kurar.

günümüzde ise

4 türk bir araya gelince okey masası kuruluyor.

geçmişiyle övündüğümüz, ecdad saydıklarımızın yaptıklarını hayal bile edemeyeceğimiz ırk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar