türklüğü ile övünen müslüman modeli

sözlüğümüzde bol miktarda bulunan insan türü.

kardeş sen müslümansın, senin ırkın yok, onu bir geçeceksin.

hiç bir şekilde ırk muhabbeti yapamazsın sen. yaptığın anda inancın ile çelişirsin.

senin seçme şansın olmadığı bir şey ile övünmek, onu savunmak afedersiniz ama ahmaklıktır.
devamını gör...
içinde bulunmaktan onur duyduğum insan modelidir.

yoksa siz islamiyet'in birbirlerini öldürmekten başka bir işe yaramayan araplar sayesinde mi bugünlere geldiğini sanıyorsunuz?
islamiyet'e en büyük hizmetleri tarihte her zaman türkler vermiştir.
devamını gör...
türkiye devletinde doğmuş, yaşamış, eğitim almış müslümandır, hali doğaldır. böyle öğrendi küçüklükten beri, bilinçaltına nakşedildi ırkının şahaneliği, ne yapsın.

ne mutlu türküm diyene. türk'ün türk'ten başka dostu da yok zaten, hem bir türk dünyaya bedel...
devamını gör...
olay müslümanlık parametresi ise türk islam tarihine bir bakmak lazım. islamiyete taaa karluklardan başlayarak en çok hizmet eden bir milletin evladı olmak neden övünç kaynağı olmasın. islam devleti en geniş sınırlara kimin önderliğinde ulaştı bir bakmak lazım.
devamını gör...
bir sonraki eleştiri noktası diniyle övünen türk olacaktır.

onu da eleştirtecekler size. yüce türklüğünle övünme, islam sancaktarlığınla övünme, dininle övünme. maneviyatı olan topluma apple satamazsınız çünkü !

bir de şu var: doğarken seçmiyoruz. evet evladım seçmiyorsun, müslüman bir ülkede doğmayı da seçmediğin gibi, zengin bir ailede doğmayı seçmediğin gibi. herkese nasip olmuyor işte. süper bir söz söylemiş gibi övünmeler, olayı resmi ideolojiye bağlamalar, islam'da böyle bir şey yok demeler. evet bir tek siz zekisiniz.
devamını gör...
imansız bir türk'ün hiçbir değeri yoktur. imanlı bir türk ise kıymetlidir. imansız bir kürtün de arnavutun da arapın da hiçbir değeri yoktur. ırk değil iman önemlidir bizim için bu yüzden kuru kafatasçılık olmadığı sürece imanlı ecdadı ile mefahir olmasında sakınca yoktur dediğim tip insanımızdır. kurtlara kutsiyet atfeden faşistler konu dışıdır. sevmem.
devamını gör...
müslümanlığıyla bile övünmemeli.ancak lütfedildiği için şükredilir.kaldı ki hesabımız görülürken ismin, cismin, ırkın hiçbir önemi yok.
devamını gör...
bir insan elde olmayan sebeplerden dolayı elde ettiği statülerle övünüyorsa bedevidir. türklük ile neden övünür insan? tamam zamanında atalarımız delikanlı adamlarmış savaşmışlar o onlar için bir övünç kaynağı sen ne yaptın ben ne yaptım?

ilginç bir durumdur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar