tutkuyla kitap okumak

kitaba başlamadan önce kitabın yazarının hayatını okumak,kitabı hangi şartlar altında yazdığına dair mevcut dönemin incelemesini yapmak. bulunabilirse kitabın konu alındığı tezleri, makaleleri,kitap incelemelerini okumak. tüm bunların ardından kitabı okumaya başlamak.
devamını gör...
insan yoruluyor bir raddeden sonra. büyük bir heyecanla başladığım kitabın 100 sayfası kaldı, nasıl bitireceğim derdine düştüm. her sayfa bir kitap kadar ağır gelmeye başlıyor. böyle durumlarda başka bir kitaba başlamak, sonra ilk kitaba dönmek tavsiye edilir ama benim aklım kalır. roman falan değilse sıkıcı işler.
devamını gör...
şu ara olmasa da çocukluğumdan beri yaptığım.
çocukken mesela şiir okuyordum ve nedense çok hoşuma gidiyordu. ve okuduğum şeyler de tahmin edersiniz ki rezil şeylerdi.
daha sonrasında ilhan berk ile tanıştım ve her şey değişti. oradan başlayan hikayem edebiyat okumakla sonlandı ve bugün muhtemelen okuduğum kitap sayısı 600'e dayandı ki çok okuduğum da söylenemez. mesela şu sıra hiç okuyamıyorum. daha doğrusu 4 ayda hepi topu 5 6 kitap okumuşumdur. hiç okumuyorum dememin sebebi öncesinde bu sayıyı 1 haftada okuyor olmamdan kaynaklanıyor ve o şu an zamanki tutkumun yavaş yavaş yok oluşunu izliyorum.
güzel bir ekitap gönderirseniz okumak isterim ama. hatta beraber okuyup sohbet de edebiliriz. onu da özledim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar