tutumluagustosbocegi

rumuzu beni ziyadesi ile güldürdü, sağlam ironi vesselam.
sadece atatürkçüler eksilenmiyor burda haberin olsun ben mesela illa atatürkçüleri eksilemiyorum, özellikle eksilediğim başka grublar var... eksilemeden duramam.
devamını gör...
atatürkçü olmayı hayatının merkezine almış yazar. yani inanılır gibi değil; eğer müslümansan seni öbür dünyada atatürk mü kurtaracak nedir bu yılmaz atatürk savunuculuğu? yok eğer ateistsen 3 günlük ömrünü kemalist ideolojinin borazanı olmaya mı adayacaksın be hey kardeşim? git sevgilinle kırlarda dolaş, zina yap, ne bileyim hayattan zevk almaya bak, ömür kısa. he bir de dr. rıza nur'un hayatım ve hatıralarım adlı yapıtını oku.
devamını gör...
hem komunist, hem kemalist olmayı becerebilmiş yazar.
atası duysaydı çok üzülürdü.


--- alıntı ---
"komünizm içtimai bir meseledir. memleketimizin hali, memleketimizin içtimai şeraiti, dini ve milli ananelerinin kuvvetli, rusya'daki komünizmin bizce tatbikine müsait olmadığı kanaatini teyit eder bir mahiyettedir." (Atatürk'ün söylev ve demeçleri, c. ııı, 2. baskı, s .20)



"şurası unutulmamalı ki, bu tarz-ı idare, bir bolşevik sistemi değildir. çünkü, biz ne bolşeviğiz ne de komünist; ne biri ne diğeri olamayız. çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız. hülasa, bizim şekl-i hükümetimiz tam bir demokrat hükümetidir ve lisanımızda bu hükümet halk hükümeti diye yad edilir." (ag.e, c .3, 2. baskı, s. 20)


"komünistliğin memleketimizde değil, henüz rusya'da bile tatbik kabiliyeti hakkında açık kanaatler hasıl olamadığı anlaşılmaktadır. bununla beraber içerden ve dışardan çeşitli maksatlarla bu akımın memleketimizi içine girmekte olduğu ve buna karşı akla uygun tedbir alınmadığı takdirde milletin pek çok muhtaç olduğu birlik ve sükununu bozan durumların ortaya çıkması da imkan dairesinde görülmüştü. ." (31 ekim 1920, sd, ıv, s. 360-361, ali fuat cebesoy'a yazdığı mektuptan)

"rusya hariç olmak üzere bütün dünyada, her kişi menfaat ve zararı kendine ait olmak üzere hayatını düzenler. yalnız her kişiye çalışmalarında yeni yasal vasıtalar ve haklar verilir." (medeni bilgiler ve m. K. Atatürk'ün el yazıları, afet inan, s. 68)
--- alıntı ---
devamını gör...
sayesinde avrupa'daki futbol takımlarını tanıdık. Allah razı olsun. ne gerek vardı halbuki. daha faideli şeyler yazsaydı daha iyi olurdu. ama ağustos böceği işte. ne yaparsın.
devamını gör...
başlardaki çok efendi ve saygın çizgisini anlam veremediğim bir şekilde bozan yazar...diğerleri gibi olmaya başlamasına çok üzüldüm gerçekten...
bugünlerde diğerleri gibi yobaz kelimesini ağzından düşürmüyor...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar