tutunamayanlar

hep bir kaybedenler, tutunamayanlar, yalnızlar, bahtsızlar, of anam of serisinin en meşhuru. edebiyat zihniyetinin kökten değişip, kazananlar, tutunanlar, popülerler, şanslılar, zenginler, nasıl da koydular serilerine ön ayak olmasını diliyorum.
devamını gör...
teknik olarak üc hikayeyi içinde barındıran kitaptır.ilk hikaye romanın hikayesidir ki bu yayımcının notu ile en başta açıklanır.ikinci hikaye selim'in hikayesidir.ücüncü hikaye turgut'un hikayesidir.tabi ki selim merkezli bir hikayedir.åžekilsel olarak ilk modern türk romanlar arasındadır.en büyük yapılan yanlış romanı okuduktan sonra evet bende selimim deyip ortalıkta manyak maynak dolaşmaktır anlamsızdır bunun için yazmadı o romanı atay.
devamını gör...
oğuz atay tarafından insafsızca yazılmış, okuyanın yaşamsal fonksiyonları dursun diye bizleri kumpasa getiren fena kitaptır. bir solukta okunması istenir ama bitecek diye korkar insan, bir süre etraftaki tutunamayanları tesbit etmeye başlarsınız ama kitabın sonralrına doğru turgutla beraber yollara dökülürsünüz. ondan sonra diğerleri önemini yitirir. yerçekimi ortadan kalkar, binip gitmek istersiniz, gitmelerde yaşamak.

hayatınızdan memnunsanız okumayın zira artık memnun olmayacaksınız.

(bkz: insanın hayatını değiştiren kitaplar)
devamını gör...
ismet özel boyama kitabı der bu kitap için. haklı olabilir. 'roman okumaktansa iktisat kitabı okumayı tercih ederim' diyen bir adam olarak roman hakkındaki görüşlerini pek ciddiye almazsak saygısızlık etmeyiz sanırım.

bir solukta okunacak bir kitap olsa da bir solukta anlaşılacak bir kitap değildir.
devamını gör...
hacmi epeyce fazla, türk edebiyatının ilk postmodern denemelerinden biridir tutunamayanlar.. ilk başlarda sıkıcı gelse de zamanla elinizden düşürmeyeceğiniz bir kitap haline gelir. romanın bir çok yerinde irkilip 'oha lan adam beni anlatıyor.' dersiniz..
devamını gör...
okumaya başladıktan kısa bir süre sonra bırakılan, ama kitaplıktan hep göz kırpan, bu göz kırpmalara aldanıp da elinize aldığınızda onu bitirene kadar elinize başka kitap almanıza izin vermeyen oğuz atay eseri.

selimciğim ışık, turgutcuğum özben, olric ...

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar