tuz ruhu vardır gezi ruhu yoktur

esra elönü'nün yazı başlığı.

--- alıntı ---

...ben orda can çekişen vicdan ve ölümsüz ahlaksızlığı gördüm . geziye kadar ideoloji hırdavatçısı olup gezi olayları sırasında bir anda devrim şairi olan adamların plastik şiirlerine kafiye olsun diye gezi ruhu diye pazarlamaları komik.
itiraf ediyorum utanıyorum. sadece midemin bulantı enerjisini ayakta tutan içimizdeki sisi kafalıların geziyle adeviyye arasında ruh takası yarışına girmesi utandırıyor beni. vicdansızlığın temel atma töreninde makas kesici ece temelkuran! bir zamanların nerede vicdansızlık görse oraya klavye park eden demokrat yazarı “ siz dört yaparsanız birileri de size beş yapar” diyerek moloz yığınına don biçen şantiye ustalığına terfi ediyor.
siz dört yaparsanız hay Allah! cahil yazarın makyajı sahte ağlak yazılar altında silinmeye mahkumdur o hesap. rabia işaretinin bir zafer işareti olduğunu bilmeyecek kadar cahil ve karşısına gizli darbe korsanlarının öldürdüğü beş gezi ölüsünü koyuyor. daha fazla ölsünler de iktidara kanlı yazılar yazalım hesabında olanların şimdi de işaret diliyle çuvallaması hiç şaşırtıcı değil azizim!
işaret dilimiz rabia! mazluma dört elle sarılmanın adı rabia! esma'nın yere düşen elini göğe kaldıran ruh rabia! ve hiç mezun olmayacakları cennet fakültesine girişin anahtarı rabia!
küfrün, şımarıklığın, saldırmanın adına gezi ruhu diyenler. darbe girişkeni ruhların lideri gezi ruhu. bu adla film olsa içini dolduracak bol komedi karesi bulunur elbet...


--- alıntı ---
devamını gör...
esracım, buraları okuyorsan sen gibi yazarlar için gezi modası çoktan geçti. yer edinmeye çalışıyorsun biliyorum ama senden muhaliflerin rahatsız olduğu kadar ak partililerde rahatsız bacım zorlama, tren kaçtı senin için, realist takılmak harici ne yaparsan yap sana fayda etmeyecek.

amacının yazmak değil gündem olmaya çalışma çabası olduğunu düşündüğüm bir yazı sadece.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar