tzameti

gürcü yönetmen gela bubluani filmidir.konusu sebastian fransa'ya göç etmiş gürcü bir ailenin oğludur. ara sıra bulduğu ufak tefek işlerden para kazanır. çatısını onardığı evin sahibinin ölümüyle parasını alamayacağını öğrenir ve evde tanık olduğu konuşmalardan önemli olduğunu anladığı bir zarfı da alarak evden ayrılır. sebastian zarftaki direktifleri izleyerek ne olduğu hakkında en ufak bir fikri olmadığı küçük bir macera yaşayabileceğini düşünmektedir. fakat sonunda önüne çıkan hiç hayal edemeyeceği tüyler ürpertici bir yerdir.
gürcü yönetmenin ilk filmi olmasına rağmen çok iyi bir iş çıkartmıştır. daha sonra bu filmi ikinci kez çok önemli oyuncularla 2010 yeniden çekmiş ama bence ilk filmdeki safiyeti yakalayamamıştır.
devamını gör...
(bkz: 13)

gürcistan-fransa ortak yapımı film. aslında fransa'da çekilmiş bi gürcü filmi daha çok. filmin yönetmeni ve başrol iki gürcü kardeş. ayrıca filmde diğer kız kardeş ve babaları da rol alıyor.
bu kadar düşük bütçeyle ancak bu kadar güzel bir film çekilebilir. gerilimi yüksek, oyunculuklar gayet iyi, senaryosu da oldukça sürükleyici bir film.
devamını gör...
sıkıcı başlayıp yüksek tempo devam eden, dozunda biten film. az oyuncu, durağan hikaye, sadece birkaç mekan olmasına rağmen sıkmadan izlettiriyor kendini. benim ki ruhum çabuk sıkılır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.