uber'e binen vatan hainidir

taksiciler birliği başkanı irfan öztürk'ün açıklaması.

uber san francisco'da doğmuş bugün benim askerime silah sıkan afrin'de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir. uber'e binen de kullananda vatan hainidir. bu firma abd firması etrafınıza baktığınızda en büyük hainlği yapan abd. vatandaş uber'e biniyor mesela 100 tl olsun. bu 100 tl dövize çevriliyor. hollanda'da deutsche bank'a gidiyor. oradan 20 tl'si kesilip geri geliyor. bu hainlik değil de nedir. insanlar döviz artmasın diye dövizlerini bozdurdu. bu kampanyalar bu vatan için yapıldı. ama şimdi uber denilen global, binen ve kullanan hırsızlar boşuna timsah gözyaşı dökmesinler. bu söylediklerim ağırsa da kabulümdür. içişleri bakanlığı, emniyet genel müdürlüğü uber için korsandır açıklaması yapmıştı. korsan taksi muamelesi yapılması gerektiğini açıklamıştı.

büyük resmi çok net bir şekilde gören başkanım siz bu konuda üstadımız tuğçe kazaz ile takılın. ikiniz bir araya gelince neler çıkar ortaya.

adam olalım yok ama.
devamını gör...
kullandığı hemen her ürünün orijini hemen hemen aynı veya benzeri yer olan kişinin beyanı. bu durumda kendisi de vatan haini.
devamını gör...
havalimanı patlamasında insanlardan 100 dolar isteyen taksicilere yönelik bir iddiam var ama rtük yüzünden yazı akışına tevcit gelince bende kaşıntı yapıyor.

devamını gör...
taksiciler birlik başkanı değilde sanırsın davos fatihi. lan dallama senin vatandaşı sömürüp ceplerini doldurmanın adına ne diyorlar bi de birilerinden öğrenmiş gelmiş milli değerler üzerinden ajitasyon yapıyor. bu ülkede sizden daha çok vatandaşı sömüren var mı la Allahsız.
devamını gör...
"bu firma abd firması etrafınıza baktığınızda en büyük hainliği yapan abd"

bu adamın cebinden 2 tane iphone çıkmazsa adımı değiştiririm.

tanım : taksici terör örgütü elebaşısı tarafından yapılan açıklama.
devamını gör...
ısini iyi yapan insan rekabetten korkmaz, yolu uzatmadan once dusuneceklerdi onu.
devamını gör...
uber kullanmayan vatan hainidir şeklinde yanıtlanması gereken önermedir. hem benim savım daha kuvvetli, şöyle;

taksiciler para kazanıyor, devlete vergi ödüyor, devlet o vergiyle amerikadan ithalat yapıyor, terör destekçilerine maddi kazanç sağlıyor!

taksiciler birliği başkanı ne kadar haklıysa, ben 2 katı haklıyım; başka sözüm yok sayın savcım.
devamını gör...
adamlar şu söylemlerle müthiş uber reklamı yapıyor. yani uber milyon dolarlar harcasa, şu etkiyi yaratacak reklamlar yapamaz. bu adamlar sayesinde uber'e sempati duyuyor insanlar.
devamını gör...
zaten bu söylem başlı başına bu insanların seviyesini, mafyavari kurdukları çete düzenini ve seviyelerini anlatıyor.
adamlarla bir televizyon programında tartışma bile yapılmıyor. cnn ve hbrturkte tartışma programlarında 2 defa denk geldi bana.
seviye o kadar yerlerdeki, karşılarındakilerin söylediklerini anlamıyorlar, alakasız örnekler veriyorlar, sorulan soruları kıçından anlayıp bambaşka cevaplar veriyorlar. sonra ajitasyon için lafı bir şekilde yerli milli, vergiye falan getiriyorlar, sanki kendileri 1 kuruş vergi veriyormuş gibi.

benim bildiğim akparti bu düzene daha fazla tahammül etmez. millete rağmen bu düzen yürümez.
devamını gör...
hastaneden çıkmış yürüyemez haldeyken beni kısa mesafe diye almayan, arap turist gelir diye doluyuz abla diyen, es kaza taksiye binme başarısını gösterdiğimde gereksiz konuşma ve asılma çabalarına girişen ya da telefonuyla küfürlü yüksek sesle konuşup bir yandan da sigarasını tüttürenlerin çoğunlukta bulunduğu grubun başındaki adamdan gereksiz açıklamalar. zaten onların problemi türk müşteri değil. yabancılarda açtı gözünü uber kullanıyorlar. tek dertleri onlar.

dip not: işini düzgün yapan, helal yollardan ailesine ekmek götürmenin peşinde olan taksicileri tenzih ederim.
devamını gör...
bugüne kadar vatandaşı dolandıran ahlaksız taksicilerle alakalı tek bir açıklamasını duymadığım, hatta temsilciliğini yaptığı meslek ile ilgili bu kadar ciddi bir etik sorunu varken, ubere karşı çıkışı olmasa varlığından bile haberdar olmayacağımız bir teşkilatın beyanı...

en çok da benim askerime silah sıkan afrin'de askeri şehit eden hainleri... edebiyatına ayar oluyorum. maalesef toplumda afrin, güneyoğu, benim askerim, 15 temmuzda ilk sokağa çıkanlardandım gibi beylik kalıplar var. bu hassasiyete gerçekten sahip olanlar asla bunu dile getirmeyip, tevazu ve vakarla hayatlarını sürerken maalesef bir güruh bunları cümle içinde kullanınca görünmez bir pelerinle, özel bir dokunulmazlık elde etmenin keyfini sürüyor. bu cümleleri kurunca her türlü ahlaksızlık, haysiyetsizliği yapabilme hakkı elde ediyorsunuz. otomatik olarak haram yemek, yalan söylemek, riyakarlık, gayrı meşru ilişkiler, kul hakkı gibi şeylerden muafsınız. başkası için kolayca vatan haini yaftası yapıştırılabileceğiniz şeyler, bu sihirli kelimlerle gayet tabii, meşru, gündelik alalade şeylere dönüşüyor.

ancak taksici esnafı arasında yaygın olan ahlaki problemden bağımsız olarak değerlendirirsek, ağır vergilerle, taksi plakası edinmek için dönen fahiş fiyatlı bir pazar oluşmuşken devletin uber gibi bir sisteme bu kadar kolaylık tanıması adaletten uzak bir tutum. siz bir semte belli vergi maaliyetleri ödeyerek market açıyorsunuz, iki gün sonra devlet hemen karşınızda bir dükkanı o vergilerden muaf tutarak bir başkasına market açması için veriyor... temel olarak aynı şey. burada kimse vergi ödeyen marketin haksız olduğunu söyleyemez. ancak bizim hikayemizdeki vergi ödeyen marketçimiz müşterilerini bıktırıacak kadar gayrı ahlaki ve etik problemin odağı olduğundan vatandaş bunu bir ilahi adalet tecellisi olarak görüp iyi oldu diyor.

bu meselenin heriki tarafı da haklı. haksız olan sadece; ahlaksız taksiciyi denetlemekten, aynı pazarda haksız rekabeti, bir tarafı avantajlı hale getirecek adil vergi sistemini getirmekten aciz olan, adalet sisteminin sağlamakla mükelef olanlar...
devamını gör...
valla artık kim vatan haini değil onu söyleyin daha kolay olur. malum yüzde doksan dokuzumuz vatan haini olmuşuzdur diye tahmin ediyorum.
devamını gör...
taksilere binip plaka sahiplerine oturdukları yerden para kazandırmak vatan hainliğidir, karşı deyişi ile cevap vereceğim anlayış. bu ne ya belediyeler şarkıcı çağırır parasını ben veriri, plaka sahibi havadan para kazanır benim sırtımdan, yeter artık bıktırdınız...
devamını gör...
şimdilerde moda olmuş bu; kendi menfaatini vatanla ilişkilendirip, menfaatine olmayan her duruşu, düşünceyi vatan hainliğiyle suçlamak. şu sıralar opet'in dönen bir reklamı var; onlar da opet vatandır falan gibi şeyler söylüyor. çiftlik bank'da aynı şeyi söylüyordu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar