uber

özel şoför daha doğrusu bir çeşit korsan taksi uygulaması. her zaman olduğu gibi abd menşeli.

uygulama popüler oldukça kanunlarla arasi ayni şekilde pek uyumlu gitmiyor. bir ara taksiciler protesto eylemi yapmisti. söylendiğine göre uber twitter i falan geçmiş değer olarak. dünyada giderek yayginlasiyormus.
devamını gör...
fransada taksicilerin ülke çapında yayılan gösterileri sonrası hizmeti durdurma kararı alan şöförlü araç kiralama servisi.
devamını gör...
terör olayları yaşanan yerlerde kalan insanların paralarına göz koyan, normalden fazla para isteyen yamyam taksicilerin canını sıkan uygulama. kısa mesafe diye gecenin 3 ünde otogardan evime götürmekte nazlanan ve inerken söylenen taksiciyi asla unutmadım. bunun gibi para beğenmeyenlere 5 lira vereceğime uber e 10 veririm daha iyi. taksiciler eylem yapıp uberi paralel ilan etmiş. zaten sen ben gibi yakına gidenleri kaybettikleri için değil. uzun mesafe çok para veren, kerizledikleri arap turistlere yanıyorlar. inşallah uber daha da güçlenir. burunları sürtmesi gerekenler daha çok ağlayacak.
devamını gör...
taksicilerin bilmeden veya istemeden ülkemizde popülerliğini arttırdıkları uygulama. at hırsızı tipli yaban çakalı taksicilere dert olmuş. insanların taksicilere bir damla su veresi kalmadığı sırada imdatlarına yetişmiştir.
onu bunu geçin de uber ne zaman tesla araçlarla hizmet vermeye başlayacak bana onu söyleyin.
devamını gör...
vergi vermemek için kırk takla atan taksici pisliklerinin "vergi vermiyorlar" diye şikayet ettikleri firma. kokain çekip, sola döneceğiz dediğimde dönmesek olmaz mı diye yamuk yamuk cevap veren insanımsılarla yolculuk yapmak zorunda kalmanızın da önüne geçer.
devamını gör...
ceosunun 57 milyon kullanıcının verilerinin çalındığını belirttiği korsan taksi firması.
2 hacker götürmüş verileri. muhtemelen başka bir firmaya falan satarlar 57 milyonun kimlik fotokopisi bu önemli bi şey tabiki. amaaan bana neyse; minareyi çalan kılıfını hazırlar...
devamını gör...
iş görüşmesine gittiğim fakat beni işe almayan firma. görüştüğüm ik'cının ben uber'de çalışıyorum havası beni güldürmüştür. tamam önemli bir yerde çalışıyorsun fakat yine de burnu havadalık hoşuma giden bir davranış değil. ayrıca niye beni almadınız lan? cv'de ne de güzel duracaktın über. ah ah, ondan sonra ne yardırırdım iş dünyasında.
devamını gör...
taksicilerle yaptığım seviyesiz tartışmaları sonlandıran caanım uygulama. ayıptır söylemesi gönderdikleri indirim çeki ile sempatim daha da arttı ne yalan söyleyeyim. gideceğim rota belli şoförle ücret gerginliği yok. acaba bu yolu uzatıp nerelere götürecek yanlış yollara mı sapacak telaşı yok. gereksiz gereksiz muhabbet etmeye çalışanlar yok ki en önemlisi bu. paramla rezil olduğum taksilerden sonra krallıktır.
devamını gör...
emek hırsızı bir sistem. eğer ki bu sistemde devam edilecekse gerekli vergilere ve yasal işlemlere tabi tutulmalıdır. aksi taktirde kazanılan paranın haram olduğunu düşünüyorum.

ayrıca mart itibari ile biteceği söyleniyor. türkiye'deki yasal prosedürleri aşamamışlar. önceden çıkan cezaları ödemiyolardı artık ödüyolar ve altından kalkamıyolar. uber'de 4 aracı olan arkadaşım ve onun arkadaş çevresi araçlarını sattılar. siz şimdi o kadar mercedes vito ne olacak o zaman görün. ayda 3-5 kazanıcam diye 200 bin tlye alınan mercedesleri 100 bine satamayacaklar. sonra da başımıza kara bela mı çıkacak.
devamını gör...
kısa mesafe diye yağmurda, çamurda bırakılan, araca alınmayan garibanların ahıdır. arkasında müthiş bir halk desteği var çünkü vatandaş, taksicilerin hoyratlığından, aymazlıklarından ikrah getirdi. bizimki gibi popülizmin prim yaptığı ülkelerde, devletin de halkın bu konudaki tavrına kayıtsız kalacağını sanmıyorum. yakında sarı taksiler tarih olabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar