kimin beyanı olduğunu söylemeye gerek var mı? içinde üç çocuk geçen bir ifadenin kimin ağzından çıktığını ezbere bileceğimiz bir ülkede yaşıyoruz. kusura bakmasın ama aynı rabbimiz yalan söylememeyi, harama bulaşmamayı,mütevazi olmayı, gönül kırmamayı da emrediyor.

insanın, 14 yıldır ülkeyi yöneten bir anlayışın nicelikten çok niteliğin önemli olduğunu kavrayamamasına üzülüyor.
100 tane üniversite yaptınız ne oldu, binlerce derslik? genç nüfusumuz 1 milyar olsun, istihdam edemedikçe, kaliteli eğitim veremedikçe ne işe yarayacak?
devamını gör...
where is my tekfir?
where are my tevil tims?

neyse ki lâik bir ülkede yaşıyoruz da isteyen böyle açıklamalar yapabiliyor. öbür türlü iş yaş kardeşlerim. herkesin rabbinin emrettiği kendine. müslümanları ilgilendirmeyen rakam. Allah hayırlı evlat versin 3 olmuş 1 olmuş bizim için fark etmez.
devamını gör...
kendisine vahiy inmiş kişi söylemi. şaşırmayın pek yakında bu şekilde söylenecektir ve sevgili ülkemin sevmediğim vatandaşları bunu normal karşılayacaklar. hatta çanak bile tutan olabilir, neden olmasın? ben birinin bilmem neyinin kılıyım diyen bir halk düşünün, o halk bunu mu yapmayacak yani?
devamını gör...
olm bunların rab nickli kankaları mı var lan. aynı rab yıllar önce kemal unakıtan'ın kulağına da cleveland, cleveland diyordu.

bunlar vahyi siri ile mi alıyor.. macciahto..
devamını gör...
ya bu her b.ku yiyip yiyip Allaha atmak olayında para var anladığım kadarıyla.
vallahi iyi ya.
yalnız bunun sonu yapıp yapıp rabbim böyle istemiş diğerek ayet yorumlamaya gidiyor ben diyim.
pardon zaten öyle dimi?
devamını gör...
neresinden bakarsan bak kesinlikle doğru ifade. tanrı erkek erkeğe veya kadın kadına ilişkiyi neden yasaklıyor? eşin dahi olsa ters ilişki neden yasak? mevzu aslında çok basit. dikkat edilirse kutsal kitapta bile üreme organlarından yanaşın der. üreme organının ismini söylemez zira vurgu üreme mevzusudur. neslin devamı önemlidir! çocuğu olmayan peygamberleri kenarıda tutarsak olanlar bir iki çocuk yapmaz. hadi o eskidendi, barbarlık dönemiydi, gelişmemiş ülkeydi vs diyelim. sen koskoca islam medeniyetini barbarlıkla suçlayamazsın. tarihte islam medeniyeti ve osmanlı'da bugüne kadar hiç az çocuk yapılmalı tarzında beyan, kanun gördün mü? göremezsin!!! üstelik avrupa ha bire çocuk yapılmasını istiyor. madem o kadar akıllı idi batı medeniyeti neden kendi topuğuna sıktı. ulan islam dininde rızkı Allah verdiğine inanıldığı için bugüne kadar kimse ekonomi temelli çocuk yapıp yapmama işleriyle meşgul olmadı.
devamını gör...
bende iki kızın olsun istiyorum. çok nazlı olmalarını istiyorum. başlarında bir abileri olsun istiyorum. kızlar okusun biri avukat diğeri doktor olsun istiyorum. oğlan çocuğu benimle ticarete atılsın iş adamı olsun istiyorum. doktor olan kızımı ağır ceza hakimine, hakim olan kızımı bir beyin cerrahına vermek istiyorum. iş adamı olan oğlum bir güney kore'li kız ile evlensin istiyorum. dağ başında deniz ve orman gören br yerde mezarım olsun istiyorum. çocuklarım ve torunlarımın mezarımın başına gelip dua etmelerini ve en küçük erkek torunumun gülücükler eşliğinde mezarıma su dökmesini istiyorum. cennette kızıl saçlı çilli bir huri istiyorum. şaka la şaka cennet falan istemiyorum. ruhumun evrende sonsuz ve sınırsızca dolaşmasını istiyorum. yeni gezegenler yeni galaksiler görmek istiyorum. rabbim üç çocuk istiyor ama bende bunları istiyorum. hem rab istemez rab verir. sınırsız bir gücün isteği mi olur ?
devamını gör...
"en az üç çocuk diyorum
bunu ben söylemiyorum yahu
rabbim söylüyor"

şeklinde ifade edilmiş meram.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar