şöyle maaşının cüzzi miktarını vererek ,çocuklarına doyasıya döner yedirecektir, evet!

buradan tüm islam dünyasına saygılar!
devamını gör...
cebindeki telefonun modeli senden benden yüksek olan askeri ücretlidir muhtemelen.

not: bu arada bir asgari ücretle çalışan da benim, senden benden yüksek derken ayrı bir dünyanın insanıymışım gibi bir portre çizmişim... ama elindeki kaynakları bilinçsizce çarçur eden insanlar için "döner yiyemiyolar" diye ajitasyon yapılmasını mantıksız buluyorum. asgari ücretin az olması ayrı mesele, üzerinde tartışılır... ama bir de gelirini düşünmeden avm'lerden çıkmayan, modelsiz telefon kullanmayan kesim var. daha bugün yeni evli bir kadın, dert yanıyordu zamlardan, yetişememekten falan. kolundaki saate verdiği parayı söyleyince dudağım uçukladı. bir de araba kredisine girmişler, sonra da hayat çok zor. araba almayı da bekleyiver biraz. benim annem-babam 30 yıllık memur, bizim arabamız yok. hasıl-ı kelam insanımız para yönetmeyi bilmiyor bence. devlet genelinde yaşanılan boyutu ise ayrı bir tartışma konusu...
devamını gör...
üç çocugu ile dönercinin önünden geçip giden asgari ücretlidir.

bilemedim, ağlamak mı lazım?
ya döner yemezlerse!!?! aman tanrım.. *
döner yiyemeyen asgari ücretli ve çocukları için dönerizm şeysi diye başlık açıp kampanya falan mı yapsak, ne yapsak?

döner yememeyi dert etmeyen asgari ücretlidir. başkalarının vah dediği durumlar bazı insanların normalidir ve o vah'ları anormallikle karşılarlar.
devamını gör...
bu insan neden asgari ücretle çalışıyor. işsiz sayısı aşırı yüksek olduğu için ücretler mi düşük yoksa kişi mi vasıfsız.

kişi vasıfsız ise, devlet ona temel eğitimde fırsat eşitliği yarattı mı. bu kişinin neden 3 çocuğu var. biri çıkıp ona 3 çocuk yapmalısın dedi ve bu kişi de bunu söyleyen bunu söylüyorsa onun liyakat benim buna uyumamı gerektirir düzeydedir diye mi yorumladı.

bu kişi suriyeli sığınmacı olsaydı durumu ne olurdu. babam aşçı da değil neden ve kimin için pasta yapıyor. babam bana neden yeşil salata değil de glikoz şurubundan gdo lu pasta yapıyor.

dr. oetker tıp doktoru mu, değilse ne doktoru. calgon reklamlarında ustalar neden doktor önlüğü giyiyor. kirin pasın içinde beyaz önlük saçma değil mi.

(bkz: aklımda deli sorular)
devamını gör...
muhtemelen döner yemekten bıkmış asgari ücretlidir. şahsen ben asgari ücretli çalışırken bıkmıştım. çocukları isterse altı üstü 5-10 lira birşey alıp yedirir.
devamını gör...
dünyanın en sağlıksız gıdasını, parasız olduğu için yiyemediği için, belki biraz üzülecek olsa da, canan karatay tarafından bir aferin alacak olan minimum maaşla yaşamaya çalışan çoğunluk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar