uç isterken kalemin tepesine sürekli basmak

uç istemenin püf noktaları;
-etrafa durmadan ağlayan gözlerle bakınmak
-arada öğretmen bakıyor mu diye kontrol etmek
-kalemin tepesine kırarcasına, sürekli basmak
-uç bulduğunda bir tane de yedek istemek.
devamını gör...
bir mucize olur da kalemden uç çıkarsa etrafa dönüp "vermezseniz vermeyin ulan, zaten ucum varmış" demek için yapılır. karşı taraf da bunu "gerçekten ucu bitmiş bak, basıyor ama çıkmıyor" diye anlar. roller değişse de anlamlar değişmez.
devamını gör...
ne kadar mantıksız ve bir o kadar sürekli yapılan bir şey. hayır bunu fark etmek de iyi bir gözlem işi, insan fark etmiyor abi yaparken.
devamını gör...
büyünce borç para isteyeceği zaman boş ceplerini dışarı çıkarıp "valla yok aha bak" diyecek olan adamın okulda yaptığı hareket. bu samimiyettir, zarar gelmez.
devamını gör...
ses hızı ışık hızından daha yavaş olduğu için, henüz uç vermeye yeltenmemiş karşı tarafa görüntülü uyarı vermek için yapılır. bu fiziksel ince hesap hep işe yarar ve sözle istemekten daha etkilidir.
devamını gör...
borç isterken ceplerini dışarı çıkaran insanın hareketidir.

edit: bunun bir değişiğini yukarıda daha önce de yazmışım. demek kafam hep aynı çalışıyor. zihnimde oluşan imgeler hep aynı.
devamını gör...
acındırma ve insanların iyi niyetinden faydalanma hareketi.

çakal mezun olana kadar hiç uç almadı. bunun silgi isteyen versiyonu daha pistir, gelir silginin yarısını sana sormadan koparır ve gülümser. çemçük ağzına verecen yumruğu...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar