güzel ülkemin muhalif gazetecilerinden can ataklı nın muhteşem tespiti. işte akp muhalefetin böyle sağ duyulu ve mantıklı fikirlerini her zaman dikkate almalı.--- alıntı ---

Yerli uçak gemisi yapılacakmış. 3 tarafı deniz olan Türkiye zaten uçak gemisi gibi değil mi? O gemiyi nerede kullanacağız?

--- alıntı ---

devamını gör...
uçak gemisi gibi avantajı, dezavantajı çok ciddi bir şekilde tartılıp değerlendirilmesi gereken bir silah sistemini anaokulu çocuklarının bile düşünmeyeceği bir mantıkla eleştiren gazeteci beyanı.
devamını gör...
bana kalsa şu an ordu envanterinde en az 5 tane olması gereken modern bir geminin yapılması ihtimaline ahmakça yapılan yorumdur.

yorumcuya göre ingiltere'nin de ihtiyacı olmamalı, ne de olsa ada yani.
devamını gör...
eleştirmek için eleştiri yapılınca hayli komik bir beyanat olmuş. şu anda bütün ülkeler envanterlerinde en azından bir tane uçak gemisi olsun diye can atarlar. çünkü uçak gemileri birer seyyar askeri üstür. istediğin yere üssünü taşırsın. bu da sana savaşlarda taarruz etme gücü verir. aksi halde denizaşırı savaşlarda her daim savunma pozisyonunda olursun. diğer taraftan bayrağını okyanuslarda dalgalandırma gücü verir, okyanuslarda tatbikat yaparak dosta güven düşmana korku salma gücü verir. tabi tüm bunları can ataklı da biliyor ama dedik ya eleştirmek için eleştiriyor diye.
devamını gör...
acaba can ekşi'nin fikri olmayan ama her şeye muhalif olan tayfasından bir yazar mıdır yoksa diye düşündüren tweette geçen cümle.
devamını gör...
çapı ülke sınırlarının ötesine geçemeyen zatın düşüncesi. erdoğan ortaya hedef koymuş. o hedefe ulaşmak için aşılması gereken engelleri büyütmek yerine el birliğiyle küçültmek ülke çıkarına olacaktır. bu kafa erdoğan uzay aracı yapalım, uzay araştırmalarında bizde yer alalım dese ona da karşı çıkacaktır.
devamını gör...
bunu söyleyen adamın cezai ehliyeti yoktur. can bey o yüzden canı ne isterse konuşuyor. millet de şikayet ediyor. etseniz de bir şey çıkmaz. avukatı bu sorunun videosunu hakime gösterirse dava düşer direk. direkt değil ama direk.
devamını gör...
haklı. üç taraf denizle kaplı. yani dışarıdan tehdit gelmez. e biz de deniz ötesine saldırmayacağımıza göre uçak gemisine ihtiyacımız yok. lan önce bi aç karnınızı doyurun.
devamını gör...
aslında akdeniz de dünyanın en sağlam ve batırılamaz uçak gemisine sahibiz.
hava savunma sistemleri, uzun menzilli füzeler ve gerekli savaş malzemeleri ile donatılır ise akdenizin tamamına sözü geçer.
üstelik atari yok kokarı yok bir durumda.

(bkz: kuzey kıbrıs)
devamını gör...
büyük gazetecimizin harika tespiti. üstad-ı azam hazretlerinin mantığıyla gidecek olursak dünyanın hiç bir ülkesinin ihtiyacı yok uçak gemisine. ne de olsa dünyanın 3/4 ü su. herkes yaşadığı karaları uçak gemisi olarak kullanabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar