cemaat yapılanmasının sanal alemi bir algı merkezine döndürdüğünü de gösterir. ulan hepiniz oradaydınız be esprisi bile yapılabilir. buna da itiraz edemem ama okumak isteyene açıklama:

ak parti, milli görüş, cemaat kavgalarını o dönem aktif olarak yazan yazarlar dün gibi anımsayacaktır.

hatta ismi bende kalan bir yazarla şöyle bir diyalog yaşamıştım.

- ulan sizin yüzünüze herkes bizim gibi müslümanlara da şakird demeye başladı (ki şakirdlik kavramının da içini mahvettiler kuran talebesidir)
verilen cevap:

- hala anlamıyor musun abi Allah tek bir çatı altında toplamak istiyor tüm müslümanları o yüzden karşı taraf hepimize birden şakird diyor.

acaba şimdi ne düşünüyorlar. hesaplarını kitlemişler. twitler ikiye katlanıyordu.

sözlük yönetimi olarak içimizde yoklardı hatta radikal gazetesine verdiğimiz röportajda ergenekon sürecinde büyük hatalar döndüğünü anlattığımızda alayı bize küsmüştü radikal'e ezgi başaran'a konuşuyorsunuz diye.

deli danalar gibi internette savundular hocalarını. bir de resmi olarak terör örgütü olarak algılanmadıkları için dahası şu an ki cumhurbaşkanımızın da açık açık feto demediğini de varsayarsak o dönem feto dediği için entrysi silinen tüm yazarlardan varsa payım kendi adıma özür diler kendilerine haklarını helal etmelerini isterim.

müslümanların ikiye bölünmesi falan değilmiş işte bu olay. terör örgütü savunmakmış. bunu hala anlamayan da mevcut. yazarken utanıyorum ama durum bu.

ilerleyen zamanlarda aramızda cemaatçi olup da sözlüğün felsefesini beğenmeyenler vardı, ayrıldılar. onlar başka bir sözlük de kurdular hatta. cogito değil lan. * ismini yazmayacağım hedef göstermek olmasın fakat bilenler biliyor o sözlüğü de. tutmadı. zaten sözlüğün sahibi de 17-25 aralık da dönüş yaşadı galiba. ulan bize kızıyordunuz.

cemaatin eleştirilmesinden hoşlanmıyorlardı. ama bütün camia böyle bir akıl tutulması yaşadı. haber 7, fethullah gülen'le ilgili bir haber yapıyor ama altına yorum yapılmasını engelliyordu. dün gibi anımsıyorum. sonra bizim sözlükle ilgili hiç haber girilmemeye başlandı. biz de ‘hayırdır?’ dedik, “sizin sözlükte kanaat önderlerine hakaretler ediliyor dendi. hepsi kayıt altında.

Biz hapislerde İslamcılar değil de solcular veya Kemalistler olsun demiyorduk. Adalet istiyorduk herkes için. Olağanüstü yargılama olmasın. Özel yetkili mahkemelerde şimdi başkaları yargılanıyor diye keyfimize bakacak değiliz diyorduk ama ezgi başaran'a verilen o röportaja çok kızdılar.

sen de mi ergenekoncusun günleridir o dönem. abiler vardı onları siz de görmüşsünüzdür siyaset bilmeyiz. hatta siyasi parti adı bilmiyorum bu seçim kime oy versem yahu diyenlerin bile varlığının olduğu günleri bilirim.

biz ihl sözlük olarak o dönemin fotoğrafını ortaya koymak için bir belgeyiz, kanıtız. günahıyla, sevabıyla her şey ayan beyan ortadadır.

*

edit: mahkemede hakim karşısında gibi konuşmuşum ya la. tövbe. *

edit2: bu camianın gazetelerinde yazarlık yapanlar da üyeymiş! sonradan bu da öğrenildi. şimdi aklıma geldi ekledim.
devamını gör...
düne bakmayacağımı söylemiştim. ama sadece bir adamdan aynı başlıkta en kısası yukarıdaki kadar olan tanımlardan 150 tane okudum. ve çok büyük çoğunluğu organik. c/p değil.
eteğine yapışıp cennete gidenler, ahırette birlikte haşrolmak arzusunu dile getirenler.
ama favorim "eleştirebilmek için onun yaptığını yapmanız gerekir" diyeni.

arkadaş ne topluluk imiş. kınama değil bu. yanlış anlaşılmasın. ayıplamıyorum. sadece bu kadar uç noktaya gitmenin sebebi neydi? bu algılarla oynama güdüsü nereden kaynak buldu?
devamını gör...
o gün de sövüyordum, bugün de sövüyorum. zamanında sırf bu adamların ne olduğunu söyledik diye çok hakaret yemiştik. geç olsa da anlaşılmasına sevindim.

tanım: normal olandır çünkü Allah ile aldatılmak çok kolay.
devamını gör...
hic cemaatci olmadim.benim icin en basindan beri ayri bir kitabi, ayri bir peygamberi, bize hic benzemeyen apayri bir tarzi vardi. yahudilesmisti ötesi yok. sozlukte gecmiste bu grupla ilgili yazilanlari hep ağzim açik okudum. bu hipnozu ve akil tutulmasini hic anlamadim. sempatik göstermeye calisanlara da hep buğzettim rabbim şahittir. bugun geldiğimiz noktada artik bir cemaat değil eli kanli ve katil bir örgüt profili cikti ortaya. o entryler kalmali. tayyip erdogan in "kandirildik" lafini karikaturlestirenler kendi kandirilmisliklarini unutmamak adina dönüp dönüp okumalilar. tabii yikanmis bir beyin eski haline geliyorsa.
devamını gör...
şahit olduğum ve yer yer sert tanımlarla eleştirdiğim övgülerdir.

"bu herif peygamber midir de bu kadar savunuyorsunuz, ayet hadis eğip büküyorsunuz" dedik diye ne tanımlarımız silindi, ne hakaretler okuduk özel mesajdan... şikayet ettik, şikayetlerimiz dinlenmedi. yazdık kimse okuyup önemsemedi. uyardık, umursanmadı. hakkaniyetli olalım diye akp yi bu konuda eleştirdik, onlara da yaranamadık hatta akp düşmanı olarak tanındık. münafık dediler, kafir dediler, ne şerefimizi bıraktılar ne onurumuzu.

ben bugün akp muhalifi olduysam cemaat yapılanmasına dokunmadıkları ve cemaatin haksızlıklarına göz yumdukları için muhalif oldum. o yıllarda delirttiler beni. kimseye mağduriyetimi dinletemedim. kpss soruları çalındı kimsenin umurumda olmadı. sınavlarda haksızlıklar yapıldı.

akp kurulduğunda askerdeydim. babama "il başkanlığına git müslümanların yanında ol" diyerek üye olmasını sağladım. karşılığında ne memurluk istedik ne makam ne de iş... hiçbir şey istemedik.

hep cemaat makbul, benim gibiler hain olduk. olsun dedik, canları sağ olsun dedik, 2 kere oy verdik. baktım bunlar hala cemaatten uzaklaşmıyor ben de oy vermez oldum. babam hala tayyip erdoğan'ın hatırına oy verir.
devamını gör...
önce temizlemeyi düşündüğümüz fakat artık farklı bir biçimde arşivleme ihtiyacı duyduğumuz, yarın öbür gün belge niteliğinde olacak yazılar bütünüdür.
malumunuz ekran görüntüsü artık çok işlevsel ve güvenilir değil, photoshop teknolojisi ve algı operasyonları nedeniyle. fakat şifrelenmiş ve silinmesi imkansız bir sistem ile -ki biz bunu çoktan aktif ettik- her şey daha sağlam şekilde elimizin altında duracaktır. bilginize arz ederim, hürmetler...

edit: tam anlayamayanlar olmuş, açıklayalım. şöyle ki; diyelim ki yazar online oldu ve sıkıntılı tanımlarını sildi hatta çöp kutusundan da kaldırdı. işte onların hepsi bizim depomuzda silinmemiş halde iz olarak duruyor. istediğimiz an yerine geri koyabiliyoruz. yani işin özü, ortalığı birbirine katıp milleti provoke edip rahatça diyeceğini deyip insanları sözlükten soğutup sonra da bir gecede tüm tanımları silip kaçma dönemi geçti!

(bkz: biz bitti demeden bitmez)
devamını gör...
silinmesin hatta devlete resmi belgeler olarak verilsin ki devletimizin isi bir nevi kolaylaşsın. 17/25 aralık sonrası düzelenler varsa zaten yazılarından belli olur. darbe sonrası yazılarını değiştirenlere asla ititmat edilmez. cunku artık korku bas gösterdi ki bununla beraber yalan dolan ikiyüzlülük de boy gösterir.
devamını gör...
silinmek yerine arşivlenmesi kararı alınması gayet makul olan tanımlardır, nitekim öyle oldu. malum artık fethullah gülen su götürmez biçimde, net olarak bir terör örgütü lideri.

-dolayısıyla ilgili tanımların yayında kalması, terörü ve suçluyu övme niteliğinde suç olduğu için doğru olmazdı, yayında kalmasına müsade etmek suça ortak olmaktı.
-silmek, aylardır uğramayan yazarın bu süreçte kendini gizlemek için gelip silmesine müsade etmek ise terörü ve suçluyu övmek suçunu işleyen kişileri aklamak, gizlemek kapsamında yine suç olurdu.

sanırım en doğrusu bu...
devamını gör...
sadece ihl değil cogito dan da çıkmasıdır.

şu tanım dikkat çekici.
--- alıntı ---

yazıcıoğlu'na muhabbet besleyen vefaatına üzülen şakirtlerin sevdiği kanaat önderi. sivil.

--- alıntı ---

eee bu darbe de sivil darbe mi o zaman?


erinmedim fethullah gülen başlığına yazdığım ilk tanımı da buldum.

--- alıntı ---

yaşlandıkça takipçilerini telaşlandıran şahıs. mehdi olduğuna öyle inanılıyor ki dünyanın bu berbat halinde ölürse mehdi olmadığı ortaya çıkacak.

gerçi şahsı manevi diye kandırırlar yine milleti.
( hayalientry 21/12/2013

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar