ücretini atatürk ödedi

corona virüsü sebebiyle çin'den alınan test kitlerinin parasının atatürk tarafından ödendiği bilgisini içeren hastag. evet şaka değil gerçek arkadaşlar. bu hastag, tıvitırda baya ilgi gördü, yine millet birbirine girdi. hatta ekşisözlük'te de başlığı açıldı. birilerinin sosyal deney yaptığına inanıyorum ben bu tip aslı astarı olmayan durumlar için. alıcısı var evet. zaten ülkemizin içler acısı durumunun göstergesi bu tip saçma durumların alıcısının olması. bir çeşit atatürk taassubu gibi bir durum. atatürk'ün putlaştırılması ve bu putlaştırma sayesinde ülke insanını harekete geçirme durumu ve bu durumun devamlı enerjik olmasını sağlama. bunun tam tersi de geçerli maalesef. atatürk düşmanlığının da bir kurmaca olduğunu düşünüyorum. birbirlerini besleyen bu iki uru ülkemiz insanlarının zihninden temizlemeliyiz bence.

mevzunun başlangıç noktası ise, 1928 yılında kurulmuş olan hıffızsıha enstitüsünün, 1940 yılında ebola için çin'e aşı göndermesiymiş. bunun karşılığında çin hükümeti, bedava test kitleri göndermiş corona için. madem buna gerçekten inanıyorsunuz, bugünde uygur türklerini atatürk hatrına bırak, onlara işkence etme çin şeklinde hastag açalım. full destek benden. tabi bu konu o kadar ciddiye alınmışki, sağlık bakanı koca'ya bile soruldu. koca'da hayır öyle birşey yok, parasını verip aldık dedi. tabi katarlı bir şirket dolayısıyla baya baya indirimli almışız. baştada dediğim gibi, bu tip söylemlerin alıcısı olduğu müddetçe, 2500tl'ye atatürk ile alakalı kitaplar satılacak bu ülkede. insanlar atatürk istismarını kullanarak, ülkenin daha müreffeh yarınlara ulaşmasını engellemekten geri durmayacaklar. maalesef insanlarımız mallık derecesinde duygusal olmak derdinden muzdarip olduğu için, sevgisini veya nefretini optimum seviyede tutmayı beceremediği için, daha çok trolleneceğiz ülke insanı olarak.

özetle, din üzerinden yapılan istismarlar ne kadar yaralayıcı ise atatürk istismarları da aynı ölçüde yaralayıcı ülkemiz açısından.

yasabırdevamını gör...
insan sağlığı gibi hayati bir konuyu bile siyasi ranta ikame etmeye çalışanların uyduruğu. kimse de, "abi, çin ne alaka?" demedi. gerçekten atatürk ile çin ne alaka ya?
devamını gör...
adamın biri ''ne yerseniz yiyin parasını torununuz ödeyecek'' yazan bir lokantaya girer.
''sahi mi?''
''valla''
''ne yersem mi?''
''hemde ne kadar istersen''
adam tıka basa yer, ''hadi'' der '' hayırlı işler''
''beyefendi ücret?''
''hani torunum ödeyecekti?''
''orası doğru ama bu dedenizin yediklerinin ücreti''
devamını gör...
yani m.kemalin fotosunu koyup sinirli sayida etiketini yapıştırıp biner liraya satanlarin ulkesi burasi.

kim bilir 100 yildir bu ve bunun gibi ne yalanlarla kandirildik.. ama eski sag kesjm yok artik kusura bakmayin.

bunu ciddiye alip sormak dahi facia ama bunlarda biraz beyin olduğunu dusunmedigim için cok da sasirmiyorum.
devamını gör...
sağlık bakanının reddettiği, kemalistlerin samimiyetsizliğini ortaya koyan haber.

"aşı üretilmiş ve çin'e verilmiş, çin'de unutmamış, 100 yıl sonra bu iyiliği hatırlayıp, bize corona virüs test kitleri salmış, yaa atatürk ne büyüksün!"

atatürk ne zaman çin'e bu iyiliği yapıyor? anadolu'da ebemin, dedemin bitten, yoksulluktan, boğmacadan, açlıktan, elbisesizlikten kırıldığı zaman, yalın ayak üç- beş davarın peşinden koştuğu günlerde. kemalist buna gerim gerim gerilir de burnumuzun dibindeki suriyeliler'e aş- iş verildiği zaman niye çıldırır? çinliler tarih boyunca orta asyada ( madem türkçüsünüz) düşmanlık yapmasına rağmen bunu iyi bir fiiliyat olarak değerlendirirsiniz de 1000 yıl beraber yaşadığımız suriyeliler'e yapılan iyiliği niye karalarsınız?

aynı şeyi kemal paşa yapınca iyi, kemalist görüşe zıt biri yapınca kötü.
devamını gör...
bu ülkede kemalistleri atatürk'le, dindarları da günah - sevap ile rahatlıkla kandırabilirsin. avrupa'da ise özgürlük, para ve kilise ile... yani her toplumun kendine göre bir kandırılma yöntemi var.

cehalet o kadar kötü bir şey ki, dindarı ile dinsizi ancak bu sayede bir noktada toplayabilirsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar