ücretli sahiplendirme

özel durumlar harici ücretle hayvan almak manasız ve sevgisiz bir durumdur. şu anda hayvanlara karşı işlenen şuçlar mala zarar verme olarak işlem görüyor. burda da parayla alanlar o canlıyı dostu değil malı olarak görüyor. sokaklar ihtiyacı olan aç kedi köpek yavrularıyla dolu yada ücretsiz sadece yuvası olsun istenen evde doğumu olan yavrular var. ama insanlar bu canlılara burun kıvırıp illa kedisini köpeğini parayla almak zorunda hissediyor.
yapmayın efendiler zulme ortak olmayın siz bu cins hayvanlara sahip olma hırsıyla yandıkça o canlılar acı çekiyor. genetik olarak rahatsız bir biçimde yaşamaya çalışıyor sakat yada cılız olanlar yani para etmeyenler ölüme terk ediliyor. kaçak göçek sağlıksız yollarla ülkeye sokulmaya çalışılırken niceleri telef oluyor.
sevgi parayla alınamaz ve emin olun onlar sizin niyetinizi anlıyor. işin acı tarafı da bu yavrular bakamayan sorumluluk alamayan sultan ve paşalar bu canlıları sokağa bırakıp o yavruların kanına giriyor. senin bakamadığın ama sırf paran var diye sana verilen yavru sokaklarda açlıktan ve bakımsızlıktan ölüyor. sende onun resimleriyle like peşinde insanım diye geziyorsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar