rte açıklaması.

"istanbul'a çok yanlışlar yaptık. onu da söyleyeyim. ucube inşaatlar yaptık. bu ucube inşaatlarla maalesef istanbul'umuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık" dedi.

yemin ederim gezicinin bile kafası karışıyordur. beni ırgalamaz. *
devamını gör...
reis iyi diyor, hoş diyor ama istanbul'un b.ku çıktıktan sonra boş diyor. bu laf arasına sıkıştırdığı özrü ile en küçük yeşil alanı değerlendirip, paraya çeviren laz müteahhitlerin talanını örtemez. arap'lara fahiş fiyatlarla ev satacaksınız diye halkın boğulmasına göz yumdunuz. hiçbir altyapı çalışması olmadan şehrin vicdanına koca koca towerlar sokuşturdunuz. adım başı diktiğiniz avm'lere zaten alıştık.

siz bu yanlışları güzel güzel yaparken gözü açık halkımız da "yağma düzeni ne koparırsak kardır" düşüncesi ile kıçı kırık evlere 300 milyar fiyat çekip, 2 göz odaya 1000 tl kira istediler. daha iyi nasıl geçiririz diye düşünürken akla "türkü kov, suriyeliyi yerleştir" düşüncesi geldi ve 500 lira kira veren adamı evden kovup, yerine 1000-1500 lira kira aldığınız muhacir suriyelileri bodrum katlara doldurdunuz.

okul yok, yol yetmez, hastaneler yetmez, bi yere gitmek için 2 saat önce evden çıkılır, işe gidip gelmek 4 saat sürer, herşey eşşek gibi pahalı. ve bunun adı da istanbul'da yaşamak.

kusura bakmayın beyler ama 20 yılda istanbul'un tam olarak içine ettiniz.
devamını gör...
burada önemli olan nokta rte nin bu sözü ne ölçüde idrak ederek söylediğidir. hani olur ya insanın boşluğuna gelir bazen ağzından tam olarak inanmadığı, şöyle bir kendini dinleyince saçma gelecek sözler çıkıverir.

bu sözü söyledikten sonra en azından bir şeyleri değiştirmeye,düzeltmeye çalışacaksa eyvallah. yok inşaat sektörünü tahrik etmeliyiz kafası devam edecekse o zaman bir anlamı yok bu ikrarın.
devamını gör...
istanbulun güzelliği mi varmış ki?

bir kent düşünün ki, 70-80 yıl boyunca "taşı toprağı altındır" lafını ede ede içini doldur. her türlü imkanı oraya sağla geri kalanı boşver. sermayeyi oraya topla, yeniliği oraya topla, önceliği oraya topla, her türlü aktiviteyi, iyiliği güzelliği oraya ver sonra insanlar akın akın oraya gelince yahu bu işte bir yanlışlık var diye zıpla.

almanların marburg diye bir kağıt markası vardır. marburg aynı zamanda bu fabrikanın üretim yaptığı kasabanın adıdır. kocaman adı var ama. nüfus birkaç bin.
frankfurt nüfusu 300 binlerde. en kalabalık şehri 3 milyon ya var ya yok almanyanın. hadi 4 milyon olsun. adamlar herşeyi ülke sathına dağıtmışlar. yayılmışlar.

bizde ise ülkenin 1/5 i istanbul.
sonra inşaat patlar, ucube yapılar dikilir ve ardından biz de yanlış ettik diye hayıflanılır. he aga. öyle.

devamını gör...
aslında ben "ucube inşaatları dikerken bana mı sordular, sordunuz ki" diye bir cevab bekliyordum ama yani...unutmuş oldular galiba...
ayrıca ayvayı yedik kardeşler bu bir subniminal mesaj olabilir. tekrar yıkıp yerine osmanlı mimarili evler yapcaz demek de olabilir bu.
devamını gör...
gezi parkı eylemcilerinin mağduriyetinin görülmesiyle son bulacak barışma zincirinin ilk halkası. cemile bayraktar'ı otpor finanse ediyor falan çıkabilir. zaten yeni de kovulmuş. ben her şeyi bekliyorum. reis ne derse o.
devamını gör...
reis bunu aklındaki yeni planların zeminini yapmak için söylüyor o belli. kimbilir istanbl un başına ne getirecek...
ama söylemesen de olurdu zaten, hesap günü başta istanbul da meftun evliyalar, sahabeler, 20 yılda oraya konmuş göçmüş milyonlarca insan buna şehadet eddecek zaten sen kaygısız ol.
devamını gör...
adam yaptığını savunsa suçlu, savunmasa suçlu. kaldı ki ibb başkanı iken istanbul'a vize uygulanması önerisini getirmişti, ancak medya bilinen nedenlerle eleştirmişti. eminim şu zamanda bu öneriyi getirse, sosyal medya ayak takımı beyniyle çok daha fazla eleştirilir.

tanım: geç kalmış bir kabullenme.
devamını gör...
gerçek tayyip erdoğan 30 haziran 2016 günü ölmüş ve yerine yahudi iş adamı yossi kohen geçmilasfdaf...

siyasi hayatında ilk defa hatasını kabul etmiştir. tarihe not düşülsün.
devamını gör...
şimdi açarım ağzımı da riyaseti cumhuriyye makamına hakarete girer...

ama demezler...

be bilader etme tutma senin belediye reisliğinde demedi mi turgut cansever bir randevu alamadım diye...

sen değil misin bu memleketin en büyük gökdelenini açan.

ve şimdi kentsel dönüşüm adı altında farklı bir şey mi yapılıyor sanıyorsun...

yahu bilader sen bu şehri yarıp ikiye bölecek adam değil misin...

susayım ben riaseti cumhuriyye makamının verecegi cezayı geç oruçluyum oruçlu...
devamını gör...
umulur ki samimi bir kabahat bildirimidir bu ...

zira bir tek ölene çare yok gene güzelleştirebiliriz istanbul u
.
.

ama toki müteahitleriyle olmaz ki bu...

mimarlık fakültelerinden mezun olan imzacı dostlarlada olmaz ...

keşke rahmetli cansever aramızda olaydı...

ama olsun bulunur birileri yeterki samimiyet olsun bu söylemde...
devamını gör...
çünkü çaldılar diye ağlayanların itiraflarındandır.
ve bunu itiraf eden kişi cumhurbaşkanı sıfatıyla resmen istanbul büyükşehir belediye başkanlığı için 39 ilçede miting yapacak.
chp'nin yapacağı 3 metrelik heykel mi yoksa deprem sırasında toplanma alanlarına yapılan büyüüüük büyük plazalar falan mı artık millet seçer.

https://onedio.com/haber/er...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar