türkiye'de ekseri muhalefet bu grupta yer alır. her olumsuzluk onlar için beklenen fırsattır.
ekonomik bir problem, terör saldırısı, şehit haberi, taciz-tecavüz vs. hepsinden nemalanırlar.
devamını gör...
bu memleketin çektiği acılardan, başına gelenlerden değil, bunlardan sonra hemen "şu yüzden oldu yok bu yüzden oldu" kavgasına tutuşan aşırı politize insanlarından yıldım. mide bulandırıcı iğrenç bir tavır bu. daha bir olmadan birlik olmadan terör karşısında, hemen yok başkanlık için oldu yok dolar için oldu... ya da tam tersi... yeter kardeşim yeter. vallahi bu kadar siyaset konuşmak zorunda değiliz. ölüyoruz, öldüğümüzü konuşalım önce.
devamını gör...
kılıçdaroğlu olduğunu düşündüğüm müsvedde..

ilk fırsatta çıkıp "yahu sizin istihbararınız yok mu" diye başlayıp "ülkeyi iyi yönetemiyorlar ondan böyle oluyor"la bitirmezse bende adımı oya yaparım..
devamını gör...
saçma sapan söylem. söyleyen kişidir müsvedde.

sanki ülkemizde 15-20 yılda bir bomba patlatılıyor.

ülke yararına siyaset her zaman yapılmalıdır.

özellikle ülkeyi en derinden üzen zamanlarda, ülke insanının sinir uçlarını sakin tutacak şekilde açıklamalar ile yapılmalıdır.

basiretsiz muhalif bakış açısı kafasındaki kişileri hedef almış söylem.

mesela hacı yakışıklı şöyle demiş...

--- alıntı ---

istanbul'daki patlamada ilk twetlerin ingilizce olması, ilk duyuran ajansların yabancı olması, ilk foto verenin hürriyet olması!!!
hepsi mi tesadüf?

--- alıntı ---

bunu dediği için insan müsveddesi diyorsan sen bu adama, kesin insan müsveddesisindir. kişi kendinden bilirmiş işi.

bende dedim. aklının başında olduğunu düşünen, çoluğu çocuğu olan yuva kurmuş bir adamım. ailem zarar görmesin diye hakikat bildiklerimi söylemeden geri kalmam. sadece klavye üzerinden değil gerçek hayatta da sivri dilliyimdir. hesap vereceğim tek makam tanırım. o makamda ilahidir.

aynı şeyi söylüyorum. herkesin karşı olduğu bir darbe anayasası olan 82 anayasası neden 34 yıldır değiştirilemiyor? çünkü o zamandan bu yana tek başına iktidarlar hiç gelmedi ülkeye. pardon özal gelmişti ve özal'ın sonunun ne olduğunu biliyorsunuz. zehirlediler. o arada kaç tane insanı öldürdüler. şimdi bu hükümet halkın çoğunluğunun desteğiyle bu darbe anayasasını değiştirmek istiyor ve yaklaşık 10 yıldır ne kadar engelle karşılaştı gördüm ben bunları. tüm bunları görmüşken tabiki susmayacam ve en üst mertebeden hissettiğimi söyleyecem. varsa benden daha fazla aklın, hissiyatın sende bildiklerini söyle insan gibi.

müstemleke kafalı iki insan var. en az fetö kadar tehlikeli iki zihniyetin lideri olduğunu düşündüğüm iki insan. kılıçdaroğlu ve terör suçlusu olarak içerde olan demirtaş.

ne diyordu bu adamlar. kan dökmeden başkanlık sistemi gelmez. kan dökülüyor işte. canımız yandığı için kral çıplak diyoruz bu müstemlekelere. sözümüz bu zihniyete oy vermişlere değil, bu zihniyete oy vermişlere, bu zihniyeti göstermekte.

semaletme.
devamını gör...
--- alıntı ---

daha fazla gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık ve çatışma üreten politikaları, dili ve üslubu, uygulamaları derhal sonlandırmak gereklidir. bu gidişe dur demenin ilk adımı budur. bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz."
--- alıntı ---

hdpnin yayınladığı mesaj bu.

--- alıntı ---

iktidar, ülkemizin, akılcı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasına ihtiyacı olduğunu vakit geçirmeksizin kabul etmek zorundadır. bu bağlamda cumhuriyet halk partisi olarak teröre karşı mücadelede her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu, bir kez daha vurguluyorum. nereden gelirse gelsin, tüm terör saldırılarının faillerinin ve arkalarındaki karanlık güçlerin; vatandaşlarımızın birlik, beraberlik, dayanışma kararlılığı karşısında ezileceğine duyduğum sonsuz inançla aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. şehitlerimizin aileleri ile emniyet teşkilatımıza ve iki mensubunu saldırılarda şehit veren beşiktaş jimnastik kulübümüze başsağlığı dileklerimizi iletiyorum"
--- alıntı ---

chp nin yayınladığı mesaj bu.

--- alıntı ---

...ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı şu günlerde karanlık ellerin, kaos ve kriz tetikçilerinin anında devreye girmesi tesadüfi görülmemelidir.

ancak türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya muktedirdir.

türkiye cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip ezecek güç ve kudrettedir.

pkk, fetö, ışid, pyd-ypg ve dhkp-c milli vakar ve namus karşısında yerle yeksan olacaktır.

bunun başka bir alternatif ve yolu kalmamıştır.

türkiye’nin milli beka ve barışını tasfiye etme cüretini gösterenlere karşı 79 milyon türk vatandaşı tek yumruk ve tek ses hareket ederek hainlere göz açtırmayacaktır...
--- alıntı ---

mhp nin mesajı bu.

--- alıntı ---

"bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."
--- alıntı ---
bu da başbakanın mesajı.

listeyi uzatıp sizleri sıkmak istemem.

şimdi söyleyin bana, bunların arasından hangisi insan müsveddesidir? birlik beraberlik mesajı veren mi, tehdit eden mi, birilerini suçlayan mı? kim arkadaş bu insan müsveddesi? kim?
bunların hiçbiri değil. o zaman ya sen ya ben. yoksa stelyo mu?
devamını gör...
bak bak bak. fitneye bak. siyaset yapan insan müsveddesiymiş. sakın sen hedef saptırmaya çalışan bir adi olmayasın? adam terör hadisesinin kaynağını hedef gösteriyor ve birileri hemen ölümler üzerinden siyaset yapmayalım rere roro.

sözlük anayasası müsaade etse buraya okkalı bir küfür gelecekti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar