uğur ışılak

kasıntı bir hali var bu abinin. tabii fıtratı öyle olabilir bilemiyorum ama biraz itici. ha şarkıları güzel, ona bir şey diyemem.
devamını gör...
yillarca cok agir sözlerle elestirdigi insanlari simdi atv deki programina cikarip övgüler yagdiriyor. ısmail yk yi bile yere göge sigdiramadi cok yadirgadim yani.
devamını gör...
bir dönem haykırış adlı grupta yer almış marşlar söylemiştir, sonrasında kendi başına devam etmiş oldukça popüler olmuştur. tavırlarında milliyetçi muhafazakar duruşunu ön plana çıkaran bu şahıs türkçe sesli, anadolu motifli evrensel müzik yapıyorum diyerek sanatını tarif etmiştir. oldukça güzel şiirleri ve besteleri vardır şahsıma göre tek kötü yönü milliyetçi olmasıdır. onun dışında ismail türüt ile olan yakınlığıyla beni kendinden soğutmuştur.
devamını gör...
sanat adam işidir diyerek yola çıkan sağlam karakterli adam gibi adamdır. sanat dünyasında bir tane sağlam adam var deseler uğur ışılak mı diye sorma ihtiyacı bile hissetmem ...

severim kendilerini, bestelerini, sözlerini ... ve dahi eşsiz yorumlarını
devamını gör...
uğur ışılak 15.11.1971 yılında almanya'nın neviges şehrinde dünyaya geldi,türkiyede sereflikochisarli.serefli,mutavazi,ornek bir sanatci avrupada özellikle almanyada tum gurbetcilerimizin oldugu ulkelerde sevilen sanatci.
devamını gör...
(bkz: sevdamızın adı berrak) ile tanınan sevilesi bir abimiz. lakin ondan önce de marşlar söyler idi. hatta bir abisi vardı bunun sağlam islami marşlar okurdu. sonradan türkü saza geçti. yakında saksafona caza geçer.
ha bu arada aklıma geldi grubun adı (bkz: haykırış). çok haykırdılar. da kimse takmadı galiba.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar