ulan hepiniz oradaydınız be

tayyip erdoğan'ın grup toplantısında kullandığı cümle. siyasette seviye sorunu devam ediyor maalesef ülkenin başbakanı canlı yayınlanan bir toplantıda bu cümleyi kurabiliyor.

ahmey kaya'ya ödül töreninde saldıranlar için söylüyor bu cümleyi. ayrıca ahmet kaya'ya saldıranlar gezide bize saldıranlar aynı kişiler demiş. o gecenin fotoğrafına baktığımız zaman sahnede kim var. ibrahim tatlıses, kadir inanır, serdar ortaç, ajda pekkan, mahsun kırmızıgül şimdi bunların hangisi gezi eylemlerine katıldı hiçbiri.

sen bu adamlardaz akil adam yaptın, yanına alıp diyarbakıra konsere götürdün şimdi noldu madem bunlar suçlu idi senin gözünde.
devamını gör...
nihat doğan'ın "abi valla ben o gün hastaydım evde yatıyordum yorgan döşek..." şeklinde bir karşı açıklama yapması beklenen başbakan sözü... bir de bizim başbakan'ın kahveye girmesi yasak olsun, ya da ne bileyim uzak tutsunlar bir şekilde...

devamını gör...
cümlenin içeriği bir kenara bırakılıp "ulan" ifadesine takılanların görüldüğü cümle.
tamam erdoğan hoş konuşmamış, iyi etmemiş. ama tayyip erdoğan, ölmüş anasına bile saygı gösterilmeyip "bilmem ne çocuğu tayyip" diye hakaret edip, bunu şehirlerin bilumum yerlerine yazan insanların başbakanı. nasıl olursak öyle yönetiliyoruz demek, bunu da unutmamak lazım.
devamını gör...
haklı bir söz. oradakilerden olup ahmet kayaya destek veren bir tek mehmet aslantuğ'u görmüştüm. başka destek veren var mı bilmiyorum.


bu başbakana yakışmayan bir söylemdir diyebilirsiniz ancak ben dahil birçoklarınca samimi olarak görülen bu söylem, değerlidir önemlidir... çünkü oradakiler bugün ahmet kaya yı seviyor onun şarkılarını söylüyor. dün karşı olanlar terörist diyenler bugün ahmet kaya fanı olmuş vaziyette. akla karayı bu söylem çok güzel ayırt etmiştir . en azından bence.
devamını gör...
halk diliyle konuşmuş ve günlük hayatta diplomatik dil kullanan vatandaşlarımızı rahatsız etmiştir. şaka bir yana, arada böyle çıkışlarını samimi buluyorum.
devamını gör...
ben başkasına desem bunu, sırf hatun kısmı olduğum için kesin terbiyesizin teki olurum. niyesi, çünküsünü anlatmaya gerek yok.

koca başbakan'ın bunu demesiyse terbiyesizliğin dik alası bana göre. sokakta gördüğüm veletlerle aynı seviyede cümleler kurması hoş değil. üslup sorunu olduğunu defalarca belirttik, hala olmadığını düşünen varsa kendi sorunudur ama açıp bir tdk, bir sözlük, bir nezaket kurallarına bakmasını salık veririm.
devamını gör...
samimi bir çıkıştır.

başbakanın buradaki üslubunu hoş bulmayanlar, rahatsız olanlar olabilir. belki bu açıdan haklıdırlar da, ancak biz, örtülülere "arabistan'a gidin" diye adres gösteren cumhurbaşkanlarını, "bu kadına haddini bildirin" diyerek had bildirmeye kalkışan hadsiz başbakanları da gördük. ben burada sebebe bakarım. söylenme sebebi önemli.


devamını gör...
sözlüğümüz adına güçlü bir kazanımdır. nur topu gibi bir bkz mız olmuştur.
ayrıca rte yi böyle atarlı halleriyle çok sempatik bulan sağlam bir grup var benim de dahil olduğum.
böyle zamanlarda "abi gündem değiştiriyor bak" ifadeleri "gönlümüzü çelio namıssız" a dönüşüyor kendi aramızda.
devamını gör...
işte başbakanı sevmemin sebeplerinden biri daha. kafirleri kudurtuyor adeta. hepimizin adına konuşuyor orda. bunlara en layık oldukları şekilde hitab ediyor. mis, mis!
devamını gör...
'bir sürü hayranım benden yeni şarkılar beklerken,bunlarla uğraşmaktan nasıl şarkı yazacağım'' demiş serdar ortaç...

bu bile ''ulan'' kelimesinin zamanlamasının faydasına işaret. serdar ortaç= yeni şarkı= jcsafdhsafjkhksjfhsjkfhks
devamını gör...
bir ahmet kaya şarkısı olacak kadar güzel bir çıkış. o sözün muhatabı insanlar göz önüne alınınca hiçte yadırgamadım.
devamını gör...
"oradaydınız" dediği "hepisi"nin "çoğusu"nun gezi'de olmadığı düşünülünce başbakan'ı birileri fena yanıltmış demektir, danışmanlara boşuna para veriyonuz sayın başbakanım ben daha az parayla daha doğru bilgiler verebilirim size, cv'mi gönderiyorum birazdan.

o gece çatal bıçak fırlatıp 10. yıl marşı söyleyen zevatın "çoğusu" karakterleri gereği her devrin adamı ve nabza göre şerbetçi olduklarından gezi olaylarında da orada olan ulanların çoğusu iktidara yalakalıkla meşguldü, içten geziyi destekleseler bile dışarıya yansıttıkları "keşke böyle şeyler olmasa" gibi ne şiş yansın ne kebap açıklamalar yaptılar.

bir de "ulan" a bu kadar takılmamak lazım, bu kulaklar o siyasetçilerden neler duydu neler "ulan" çok masum bir yerde folklorik bir unsurumuz yaniiii.
devamını gör...
ırak tezkeresinin çıkması için birilerinin attığı 40 takladan sonra söylenmeyen sözdür. millet tarafından söylense iyi olurdu. tabi asıl meselemiz diyarbakır'ın kürdistan rize'nin lazistan olması ise o ayrı. mesela natonun türkiye sorumlusu çıkıp ekranlardan bunu söyledi. diyarbakır kürdistan'dır çünkü kürtler yaşar dedi. aksini iddia eden yok yani diyarbakır'da kürtler çok olabilir lakin türk nedir bu ülkenin bütününe neden türkiye denilmiştir? 5 haçlı gürcü bayrağı altında ben gürcüyüm diyip milliyetçilik ayaklarımın altındadır ayaklarını yapmaktan neler kazanmaktadırlar? ulan hepimiz buradayız be bu ülkede elini sallasan kürde araba çerkeze laza gürcüye pomaka terekemeye ermeniye muhacire falan çarparken böyle ayrımların neticesi ne olacaktır?

ulan hepimiz buradayız be bunu görüyoruz. birileri diyor ki bu topraklarda kürtler yaşadığı için kürdistan'dır. hepimiz ermeniyiz diye haykıranlara ne cevap vereceksiniz? canım türküm demedikten sonra sorun yok demiş olmuyor musunuz? birileri ''ermeniyim'' diyenlerden memnun birileri ''rumum'' diyenlerden memnun birileri ''kürdüm'' diyenlerden ''çerkezim'' diyenlerden memnun. kim türküm diyenlerden memnun? yaptığı tüm açıklamaları demokrasi ile açıklayan chp mi yoksa demokrasi yarışında diğerlerinin hiç de gerisinde kalmayan mhp mi? yani ortaya bozuk bir türk tanımı çıkarıp onun peşisıra gidenlerin de natocu demokratlardan farkı yok.

peki ne yapacağız. bir bir kenara yazacağız. ben yazıyorum. ulan hepiniz oradaydınız be denildi. kim için? ahmet kaya. kusura bakmayın ama ''vallahi ben apoyu özledim'' demesine rağmen apo tarafından bile ''soytarı'' olarak tanımlanan bir adamı şişirip şivanı yahut perver'i w ile yazılan şarkıcıyı çağırıp işte size yeni ahmet kaya. hem bunun başında puşu da var hem bu daha bir dava adamına benziyor diye itekleyenler müslümanları kandırmaktan başka birşey yapmamaktadırlar. şivan perver'in, başbakanın diyarbakır'da oynadığı demokrasicilik baziçesinin islami bir tarafı var mı? soru gayet basit bu durum türkiye'nin karına mı zararına mı? birilerinin diyarbakır ve havalisine türkiye kürdistanı demesi bizi müslüman olarak daha şerefli mi yapacak yoksa ayrımı mı artıracak? birilerinin kan bağı ile birşeyler umması birilerinin ısrarla ''türküm'' dememesi (ben türk dediysem eğer) hangi neticeye gebe.

ulan hepiniz ordaydınız. ben buna ahirette şahitlik edeceğim. vallahi de edeceğim billahi de edeceğim tallahi de edeceğim. ''vatan sevgisi imandandır'' sadece sözle söylenmiş bir hadis değil bilakis tatbik edilmiş bir sünnettir. türkiye kafirle savaşarak türkiye olarak kaldı. türkiye yedi düvel gavurla çatışarak devletin dini din-i islamdır ibaresi ile kuruldu. lozanda müslüman olmayanlar azınlık müslüman olanlar türk sayıldı. istiklal marşı bu bayrağa haykırdı. bu milletin bir sözü olarak safahat'a alınmadı.

avrupa birliğine girmekten sorumlu bir bakanın olduğu devlet. tarih kitaplarında fiili olarak bu tarihlerde sona ermiştir olarak gösterilecektir. ulan hepimiz buradayız. müslüman mı değiliz? birilerinin ben kürdüm demesi hoşumuza gidiyor? kim müslümanım diyor? müslümanım diyenler neleri talep ediyor? kimin derdi bir yerlere kürdistan denilmesi. şahsım adına ben diyarbakır'a türkiye denilmemesini kendime dert ederim bunu da müslüman olmakla pekala açıklarım. peki sizler neredesiniz? türkiye kürdistanında mı yoksa lazistanında mı? laz olmakla mı birşeysiniz kürd olmakla mı yoksa kelime-i şahadetinizle mi? emrolunduğunuz gibi olmakla mı?
devamını gör...
tayyip erdoğan zaten 3. göbekten rize arisktokrasinin en elit ismi, hepimiz şok olduk bu yüzden.

adam gak dese üstüne roman yazan milyon tane tipleme oldukça alenen lan da der, gak da der. der de der....
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar