ulaşılmazın çekiciliği

yaklaştıkça veya uzaklaştıkça insanların belli bir haz aldığı durum. bu tanımlama ile kesinlikle ideoloji kasmıyorum.
iradesiz insanoğlunu yer bitirir, o belirlediği hedef her neyse ulaşmak adına her şeyi olumlu görür halbuki içinde etik olmayan davranışlar vardır veya o derece hızlı olmaması gereken değişimler.
fakat daha bizler dünya'da yokken hamurumuza işlenen yasak meyve tatlıdır anlayışını iliklerimize kadar hissetmişizdir. her söylenene kulak tıkayıp kendi bildiğimizi okumak, kendi sonumuzu hazırlamaktır bir nevi.
devamını gör...
ulaşilmazin çekiciliği; her ulaşılamazın cekici olmayacağı veya her ulasilabilenin kötü olmadığı gibi basit bir mantıkla anlatılamaz. bunu durum icerisinden olan zat ta biliyorken bu basit mantığı bile bile kendine hakim olamamasıdır. ulasilmazin çekiciliği de ulaşılmaz olmasından gelir. herhangi bir değeri olduğundan veya olmadigindan değil. çaktın mı?
devamını gör...
insanoğlunun en büyük zaafıdır. iradesi dışında gerçekleşir, bu ısteği engelleyemez. çekiciliğine dayanamaz, hatta bir süre yer bitirir insanı ama geçicidir. insan unutkandır. ulaşılmazlık uzunca bir süre devam ederse çekici güç kaybolmaya başlar. çünkü bu durum canını sıkıyordur ve insan vücudu huzuru sever. bu yüzden aklını başka ulaşılmaz bir şeye çevirir. çünkü ona ulaşmak diğerine ulaşmaktan daha kolaydır.
devamını gör...
çekici olarak algılanan ulaşılmaz; senin olduğunu ya da ulaştığını anladığın zaman yok olacak olandır.

benim düşünceme göre hayatta savunma psikolojisinden çıkamayan insanlar insanlar ulaşılamaz olanı çekici bulur ve bu çekici bulmanın acısı istemeden de olsa hazza dönüşür ve kişi acının hazzı ile körü körüne daha da çok kapılır.

kişilerin idealleridir genelde onları buna mahkum eden.
realist olmak gerekirse, gerçekleşebilecek idealler en olağanı ve en ulaşılabilir olanıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar