yıllardır islemisler içimize, dışarıdan bir müdahale olunca gerek milli maç gerek siyasi, ekonomik ve askeri yaptırım tehdidi, yunan lafa lugasi vs. vs. ille de ülkemizin başkanın yöneticilerin yanında olmalıymısiz. peki neden? ben dara düşünce, idareci bana mobing ve tehdit yapınca, ekonomik şartlarimi kendi ülkem tehdit altında bırakınca, yalakalıkla bir yere gelmeyip hakkını aradığın zaman devlet benim yanımda miydi?

kusura bakmayın trump tehdit etti diye devletin yanında olmak zorunda değilim. insan hakkın adaletin yanında olmali olabildiğince devletin yanında değil. bu kafayla düşünürsek abd halkı da kendi başkanının yanında olmalı o zaman trump haklı ve adil mi oluyor? birilerinin yaptığı yanlışı halk ödüyorsa her defasında ne anladım o işten. devlet umrumda değil halkını umursamadığı sürece devletin adı zaten devlet değil aile şirketi oluyor. erdoğan a. ş. için mi ülkemin yanınca olacağım?
devamını gör...
papaz meselesinde olduğu gibi, sizin yanında olduğunuz devlet, meselenin sonunda karşısında durduğunuz şeyin yanında saf tutunca eliniz boş gözünüz yaş kalakalıyorsunuz ortada. devlet de milletinin yanında duracak ise ne ala.
devamını gör...
savaş gibi durumlar, herkesin kenetlendiği değil, herkesin renginin ve tıynetinin ortaya çıktığı durumlardır. o birlik filan meselesi sadece söylemde.

yarın ülke işgal edilse bu işgali ranta çevirmek için işgalcinin postalını yalayacak çok insan var.
devamını gör...
devlet dediğin hükümet değildir, ankara'daki üç beş bina da değildir. devlet dediğin sen, ben, biz, siz, onlar... tehdit varsa eğer o tehdite maruz kalan sensin. aşağılama varsa aşağılanan da sensin. bu onur meselesidir.
devamını gör...
hükümet karşıtlığı olan bünyelerde zaruri değildir, zira onlar hükümet ile devleti birbirinden ayıramayacak kadar sığdırlar. üstte ki arkadaşında dediği gibi, "devlet dediğin hükümet değildir, ankara'daki üç beş bina da değildir. devlet dediğin sen, ben, biz, siz, onlar... "
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar