türkiye cumhuriyeti başbakanı recep tayyip erdoğan'dır.

abd'de filistin ve somali için görüşmelerde bulunuyormuş. arkadaş filistin'deki ablukadan rahatsız oluyorsun da türkiye'deki terör ablukası için ne yapıyorsun! bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ! her gün şehit haberleri gelirken senin amerikalarda ne işin var?
devamını gör...
harbiden ya. bence başbakan alsın eline g3 ü hakkari'de, muş'ta tunceli'de arazi arama tarama faliyetlerine katılsın.
biri daha vardı o da şey diyordu: başbakanın haritada bile zor bulacağımız bir berezilya'da bir arjantin'de bir şile'de ne işi var.
al sana (bkz: 1950 model düşünce)
devamını gör...
akp'li cancişler hele bir sakin olun, önce o akp bayraklarını yere indirin de sonra konuşalım!

filistin ve somali'nin derdi bizler için önemlidir. lakin öncelik kendi iç güvenliğimizdir. teröristler askerlerimizi, sivil vatandaşlarımızı şehit ederken; olağanüstü hal zamanlarındaki gibi her gün şehit cenazeleri gelirken, masum vatandaşlarımızın katledirken; içişleri bakanı denilen zat şehitlerimizden 'adet' ya da 'ceset' diye bahsederken; '' güzel şeyler olacak'' denilerek başlayan açılım süreci ülkeyi kaosa götürürken , bir başbakan filistin için ya da somali için abd'ye gidemez.

hem zaten tüm emirleri abd'den almıyor mu bu hükümet !

abd'ye gitmesine ne gerek var?
devamını gör...
ahmet necdet sezer gibi çankaya'dan çıkmadan ülke yönetse ne muazzam olurdu. yahut bakanlarını alıp sadece türki cumhuriyetlere gidip, en ağır doğalgaz anlaşmaları ile gelen demirel gibi yaşasa.. bu sırada çağlar gibi adamların önüne peşkeş bankalar çekse. uzan'lar çukurova'da devletin suyuyla, kömürüyle vergisiz üretim yapsa ve hükümet iyi olsa gazete sayfalarında boy boy övülse daha güzel olurdu.

terör'ün hangi süreçte ve yıllarda artığına dair bir üstatın sayısal analizi mevcut. bu yüzden ülke yangın yeri söylemi 1984'ten beri devam ederken yeniymiş gibi lanse edip, pişmiş aşa su katmaya devam etmek - bu süreçte 6 ayda 23 ülke gezip ticaret anlaşmaları yapıp bir yandan aynı grupların cari açık var borazanlığını sonlandırmaya çalışmak belki de yaptıkları en büyük hata. zaten konya'ya kazı yapsan milyarlarca dolar petrol var.

zaten terörün finansmanını müsiad yapıyor ama suriye - ırak - iran - israil masum bu süreçte yine. ve aynı süreçte filistin'e yüz dönülse işte sizin müslümanlığınız bu diyip gene bir açık bulmaya çalışacak guruh'ta aynısı ne hikmetse. 1940'lar dan beri bm'de devlet statüsüne yakın onay alıp , güvenlik konseylerin de bunu beyan etmek zaten suç. the economist - daily telegraph - new york times'ın söyleyemediklerini içimizde ki vatanseverlerin aynı borudan üflemeleri ise gözden kaçmayacak bir detay.

zaten bizim ırak'ta etkinliğimiz o kadar yüksek ki o yüzden kafamıza çuvallar konuldu ve o yüzden şu an da kafamıza göre ırak'ta at koşturuyoruz değil mi? zaten herkes kripto ve dış ilişkiler uzmanı 1.5 saat başkan obama ile hangi hususların konuşulduğunu klavyelerimizden biliyoruz - ya ülkeyi satmıştır ya gene peşkeş çekmiştir.

akdeniz'de ölen 8 insanımız için özür dilemeden asla demek birleşmiş milletler kurulunda suçtur ama söylemese korkaktır. biz de petrol arayacağız demek boş laftır ama demese işte ülke kaynaklarını ab'ye peşkeş çekenler diyecekler de aynı cenahtır.

artık vicdanlı davranma zamanı geldi. ya şimdiye kadar söylenilen hususlarda ki usturup ve duruş değişsin ya da 90'ların söylemleri ile ben dedim olduculuk vazifesi başka grupların eline geçsin. çünkü milliyetçilik laftası adı altında kuru kuruya muhalefet yapmak az da olsa muhalefetin adına ve şanına leke sürdürmeye devam etmektedir.
devamını gör...
filistin ve somali için ya da afrikada nesli tükenmekte olan kaplumbağalar için amerika'ya gittiği sanılan başbakan..ve hatta dolaştığı sanılan başbakan..sanırsın adam manhattan'da goygoy yapıyor times square'de çılgın atıyor..

öncelikle bilinmelidir ki türkiye cumhuriyeti birleşmiş milletler üyesi bir ülkedir..birleşmiş milletler üyesi bir ülkenin başbakanının birleşmiş milletler toplantısında konuşmasından ve temaslarda bulunmasından daha doğal bir şey olamaz..tabi hayatları boyunca destekledikleri bir kişinin başbakanlığını görememiş ya da görse de başbakanlığın hakkını verdiğini görememiş kişilerin bunları bilmemesinden daha doğal bir şey yok,ayıplamıyorum,allah muhafaza çocuğumda çıkar..

kaldı ki az biraz vicdan sahibi herkes ülkede öldürülen askerlerle filistinde öldürülen halk ya da somali'de açlıkla boğuşan halk arasında bir fark görmez,vicdan sahipleri için ölen insandır,nüfus cüzdanına bakılmaz..

ha yok ölen illaki insan mevzumuz o değil mevzumuz sorunların çözümü deniyorsa da terör belasının çözümü ne yazıkki 27 senedir bu ülkede bulunamamıştır..bu ne akparti zamanında,ne dsp zamanında ne mhp zamanında gerçekleşmemiş kimi zaman bela ivme kazanmış kimi zaman sessizliğe gömülmüştür..

hayır benim anlamadığım ben ki ağır tayyipçiyim,kendisinin türkiye tarihinin gördüğü en iyi siyasetçi olduğuna inanıyorum,buna rağmen kendisinin ülkede bulunması halinde terörün çözümleneceğine inanmıyorum,siz hangi kafadasınız da böyle bi inanca sahipsiniz aklım almıyor..

nasıl ? inanmıyormusunuz ? e o zaman boş muhalefet olmuyor mu bu ?
devamını gör...
evet, '' en ağır tayyipçiler'' bile terörün çözüleceğine inanmıyorsa, terör hiiç çözülmez! bizim de buna inanmaktan başka çaremiz yok. zira bunlar en ağır tayyipçi, öyle böyle adamlar değil yani !

yahu arkadaş siz cuma cuma sarhoşluk veren şeyler mi içtiniz de böyle konuşuyorsunuz! terörle mücadeledeki yöntem problemlerini bakmak hiç mi aklınıza gelmez sizin. terörle mücadeleyi terörle müzakereye çeviren bir hükümetten, 'herşey çok güzel olacak' cümlesi ile başlayan ve de bir mühendislik projesi olan açılım sürecindeki sakatlıklardan, habur görüntülerinden, azan ve de sürekli azgınlaşan sözde 'kürt temsilcilerinden' hiç mi haberdar değilsiniz ! bu yöntemle zaten terör denilen bela bitmediği gibi, sizi şuanda olduğu gibi köşeye sıkıştırmaya çalışır.

biri de çıkmış diyor ki ''vicdan sahibi biri için filistinde öldürülen halk ile türkiye'de öldürülen askerler arasında bir fark yok'' imiş. hay vicdanını seveyim senin! hem türkiye bm ülkesi, başbakan'ın bm'de konuşması ve temaslarda bulunması gibi emekli büyükelçi edasıyla konuşup, sonra da bizim gibi '' metafizik metafizik'' konuşacaksın. bu adam türkiye cumhuriyeti başbakanı ise, kendi ülkesindeki şehit olan askerler elbette somali'deki ya da filisitin'deki insanlardan daha önceliklidir arkadaş. bunun tartışılması bile saçma. hem ırak'ta öldürülen müslümanlar, insan değil miydi de ses çıkarmadınız onlara! onlar öldürülürken ses çıkarmazsınız, füze kalkanı projesini desteklersiniz sonra da vicdan filan bahsedersiniz.

bırakın şu işleri. siz gidin akp mitinglerinde şarkılarla coşun ve de eğlenin. bu işler size ters biraz.
devamını gör...
ne işin var tayyip senin amerika'da,somali'de,filistin'de ; ne güzel başımızı kuma gömmüş her 10 yılda bir darbe görüp, sürekli ekonomik krizlere boğulup,3-5 şehit cenazesinde slogan atıp kendimize http://geliyorduk.biz kim büyük devlet olmak kim? *
devamını gör...
öyle saçma bir söylem ki bu bütün devlet teşkilatını görmezden gelir. ne işe yarıyor bu içişleri bakanlığı, valilikler, kolluk kuvvetleri falan..

"aman ne işimiz var dış meselelerle" altmetnine hiç girmiyorum bile. cevap vermek bile yersiz.
devamını gör...
terör konusunda ve iç siyaset konusunda zerrece bilgisi olmayanların fikirler öne sürerek" ne olmuş bunda?" diye savunduğu durum. Allah kimseyi fanatik yapmasın. daha bir tane bile fanatik akpli arkadaş "terörle müzakere sonucu verilen tavizler sonucu " bu hale geldigimiz hususunda birşey söylememiş. işinize gelen şeylerin üzerine abanıyorsunuz işinize gelmeyen konunun da üzerini hızla kapatıyorsunuz. gerçekten zeki değilsiniz. kendinizi zeki felan sanıyorsanız moralinizi bozmak gibi olmasın da değilsiniz. sadece kendini zeki zanneden şark kurnazlarısınız o kadar. o kadar pkk ile görüşme kasetleri felan da yayınlandı... siyasi rantlarını ülke menfaatine tercih eden ve koltugunu korumak için amerika ne derse onu yapan bir hükümetin destekçileri de küçük birer siyasetçi gibi davranacaktır. bir dava insanı gibi değil hatta zaman zaman bir insan gibi değil... siyasi bir veri, siyasi bir hilekar gibi bölücülük ve bozgunculuğu destekleyeceklerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar