seçimlere yeni katılmış ve seçim sonucunda hükümet kurmaya hak kazanmış bir parti başkanına ait olmayan söz.

bu söz, 18 yıldır ülkemizi yöneten ve adalet ve ekonomi konularında çoğunlukla eleştiri alan sayın erdoğan'ın bugün yaptığı bir konuşmadan. bu kaçıncı reform diyebilir bazılarınız.

bu arada cümlenin devamı için insanın aklına bir muziplik gelmiyor değil.
mesela konuşmanın şöyle olduğunu düşünün;
- ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz. bundan sonra bu iki konuya da karışmayacağım. fikir beyan etmeyeceğim.

şaka bir tarafa, sayın erdoğan'ın bunun gibi yıllardır sıklıkla yaptığı, ufuk gösterici yeni hedef ve söylemleri partiyi ve destekçilerini zinde tutmada işe yarıyor.

ben bu sözü duyunca inanın umut doldum. ne yalan söyleyim.
devamını gör...
her seyin bir zamani var, disgucler musaade etmedigi icin yapamamistir. erdogandan iyi mi bileceksiniz, adam ulke yoneteyim diye coktu. gozlerinin alti cukurlasti. imkani ve firsati olsa yapmaz miydi? ulkemizi ondan daha mi cok dusunuyorsunuz!!??

*
devamını gör...
yeni bir reform. bütün olay yeni sözcüğünde. freud dil sürçmesi. sürçmese yeni demezdi. bu zamana kadar olan bitenler de reformdu. şimdi güncel sürümü geliyor reformun. hazır olalım, hukukta ne olduysa bir üst seviyesi, ekonomide başımıza ne geldiyse güncellenmişi, katmerlisi geliyor.
devamını gör...
istanbul sözleşmesinin ve 6284'ün kaldırılmasının da dahil olmasını istediğim hukuk reformunu içeren hamlenin start cümlesi. 5816'yı gündemine bile alacağını zannetmiyorum iyice itc çizgisine geldi kendisi. diğer saydıklarımdan da pek ümitli değilim ama neyse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar