ülkenin yarısı evde börek açıyor bu ne cehalet

parmak basanla 3 üniversite bitirenin oylarının bir olup olmaması diyerek cahiller oy vermesin diyen erol evgin'in yeni açıklaması.

"türkiye’nin en temel problemi cehalet. cehaleti çözdüğümüz zaman bu topraklarda her şeyi halledebiliriz. yapılması gereken belli: 15 yıl içimize kapanıp, çağdaş eğitime yatırım yapmak... cehalet olmasa trafikte binlerce kişi ölmez. her yaz yüzlerce orman yanmaz. kadına şiddet biter. cinsellik sevgiyle buluşur. kadınlar bu ülkenin yarısı. ülkenin yarısı, atıl vaziyette evde börek açıyor, başka da bir şey yapmıyor.
devamını gör...
erol abiden beklemediğimiz sözler bunlar. hadi leman sam filan söylese bi türlü ama erol evgin, cıx olmamış.

abicim tamam eğitimdir cehalettir katılıyoruz da ; ülkenin yarısı olan kadınlar da atıl vaziyette evde durmayıp dışarı çıkarsa ; otellerde yaşayıp, lokantalarda mı yemek yiyeceğiz , ronaldo gibi başka ülkelerden taşıyıcı anne bulup onlara mı çocuk doğurtturacak ve yine başka ülkeden gelen dadılarla mı büyüteceğiz, bu çocukların eğitimi nasıl olacak cehaleti nasıl giderilecek, aile eğitimi sevgisi filan nasıl olacak bu işler.
devamını gör...
cehlin ve ilmin ne olduğu ne olmadığı hakkında fikri olmayan bir şarkıcı sözü. börek açmayı atalet olarak görüyor beyefendi. herkesi kendisi gibi her öğünü dışarıda yiyebilecek kadar zengin sanıyorsa demek.
halktan kopuk adamların böyle halk içinmiş gibi konuşmalarına da bitiyorum.
devamını gör...
aslında tam da erol evgin'den beklenecek sözler. bakın 2016 yılında balçiçek ilter'e ne demiş.

--- alıntı ---

galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi. bize fazla geliyor. bir manken kızımız "dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?" olacak demişti hatırlarsanız... hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. hiç hakça değil. bana adaletli gelmiyor bu durum. herkes seçebilmeli tabii. o parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin.

--- alıntı ---

no comment.
devamını gör...
börek açanların cahil olduğu kanısına nasıl varmış orası muamma. oklava nedir bilmeyen nice okumuş cahilleri nereye koyacağız? çık dışarı bir gez, bak arkadaşım. börek açanla da açmayanla da bir konuş, iki kelam et, ölç tart da ondan sonra konuş.
devamını gör...
mal beyanı. cehalet ile böreği birbirine bağdaştıracak bir zihinsel yapıyı kale almamak gerekmekte düşünüyorum. kapının altından ekmeğini suyunu ver muhatap olma.
devamını gör...
oy moy muhabbeti bir yana haklı noktaları da yok değil.

--- alıntı ---

kadınlar bu ülkenin yarısı. ülkenin yarısı, atıl vaziyette evde börek açıyor, başka da bir şey yapmıyor.

--- alıntı ---
devamını gör...
sanatçı erol evgin verdiği röportajda türkiye'nin temel probleminin cehalet olduğunu vurgulayarak, çözülmeden demokrasinin olmayacağını ifade etmiş. ülkenin yarısının evde atıl vaziyette börek açtığını ifade eden evgin, cehalet probleminin çözülmesi durumunda birçok problemin çözülebileceğini sözlerine eklemiş. erol evgin daha daha öncede benzer bir röportajda oyların eşit olmaması gerektiğini savunmuştu.
devamını gör...
yarın demokrasiyi kaldırdık dese birileri sokağada ilk böyle düşünenler çıkar işin aslı neden 15 rakamını verdiğinde gizli. açık ve net bir şekilde bahsettiği şey ak parti hükümetleri cahillerin oylarıyla -börek açan kadınlar tarafından- seçiliyor bizim elitlerin oyu 2.5 katına çıkarsa ancak cehaletle baş ederiz mantığı ama boş çabalar bunlar ülkede cahillik 15 yıldan bayağı bir öncede vardı derdi ülkesi olan biri böyle söylemez zaten.
devamını gör...
italik yazılı açıklamayı okudum. ama başlığın ifade ettiği anlamı çıkaramadım. ülkenin yarısı atıl vaziyette evde börek açmakla kalmıyor zengin koca bekliyor. istisnalar varsa da kaideyi bozmaz.

adamın dediği yanlış değil. ama başlık konudan uzak.
devamını gör...
şimdi sözler pek hoş değil, börek açmak cahillik değil çünkü. fakat buna "herkes dışarda yemek yiyemiyor, kadınlar börek yapmanın dışına çıkarsa ne yer ne içeriz" diye savunmak da aynı derecede saçma bir tutum. neden? çünkü kadınlar yemek yapma ve doğurma makinesi değil. kadınlar yemek yapmayınca aç kalıyorsan bu da bir problem: acizsin.
devamını gör...
en azında bir zanaatı var, börek açanların. peki ya sen? evrensel normlarda sanat eseri olarak nitelendirilebilecek kaç tane eserin var? bu insanlar, belki evlerinde börek açıyorlar fakat bir şeyler üretiyorlar sonuçta. ve teknik olarak topluma senden daha çok faydaları var.
t: kendini elit sanan bir gundinin zırvası.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar