ülkücülerin cahil olması

100 ülkücüye sorduk 102 tanesi bizi dövmeye kalktı. okumamışŸ, cahil, kaba kuvvetten başŸka bir şŸey bilmeyen insanlar hepsi. okumuşŸluğŸu geçtim haydi, kendini gelişŸtirememişŸ diyeyim. he dersen kaba kuvvet yok, sırf adam dövmek için fitnesa giden var.

hayır solcu arkadaşŸlar okurken gevrek gevrek gülmesinler yani sizinde onlardan kalır yanınız yok usta! biriniz kaba kuvvetten, adam dövmekten başŸka bir halt bilmezsiniz, biriniz lafla peynir gemisini yürütmeye çalışŸır, kardeşŸlikten, halkçılıktan bahsederken uyduruk bir gazete parçasını 2.5 tl'ye kakalamaya kalkarsınız. hani nerde kaldı fakir fukara edebiyatı?

bulvar gazetesinin bile 40 kuruşŸ olduğŸu bir ülkede 4 sayfalık sol gazeteye 2.5 lira veren adamın aklından şŸüphe ederim. hem ben sizi çekmek zorunda mıyım? okul çıkışŸında ülkücüler, taksim'de gazete satan solcular. ay ne yapışŸkansınız beee... üfff... yaşŸasın apolitik olmak. alın biranızı gelin sarılalım canlar, halaylar çekelim, türküler okuyalım... bir ozan arif'ten, bir livaneli'den. haydaaa...
devamını gör...
insanin ulkucu olabilmek icin belirli bir seviye ye ulasilmasi gerektiginden,ulkuculerden kuyruk yarasi olan cahil moron okuz tarafindan uydurulmus 'gercek'
devamını gör...
hepsi için denemez ama genel anlamda maalesef öyle. okul yıllarıma bakıyorum nerede tembel, kavgacı bir öğrenci var okul çıkışı ülkü ocağının yolunu tutardı. sonra hayata atıldık etrafımıza baktık nerede konuşmayı yarı küfür yarı argo sadece vatan millet sakarya tarzında sanan insanlar var ee bunlarda ülkücüyüz diyorlar. içlerinde elbette entellektüel insanlarda var ama çok azınlıktılar.
devamını gör...
kendilerinden başka kimsenin birşey bilemeyeceği absürdlüğüne "eşşeğin karpuz kabuğuna odaklanması" saf ve temizliğinde odaklananların "at yalanı seveyim inananı" denmesi farz "kuyruk acısı" dışavurumu.
devamını gör...
ülkücülerin yaş ortalamasına bakın ergenliğe yeni girmiş yeni yetme gençler, kendini topluma kabul ettirme çabası içinde, okulla kitapla solcuyla islamcıyla bi diyaloğu yoksa ülkücü olur bir süre sonra içi zamanla boşalmış bir dava olduğunu anlayıp kendine yeni bir yol çizer.

neden yeni bir yol çizer? ülkü ocaklarına bakın 20-25 yaşın üzerinde adam ya yoktur yada çok azdır düşünüp öğrenim kendini biraz eğittiğinde anlar bu şekilde bir yere varamıyacağını. turancılık iyi hoşta biraz tarihine bak be hocam osmanlıyı düştüğü durumdan kurtarmak için ortaya atılan çözüm önerileri

1.ittihat terakki anlayışı turancılık:bu coğrafyada ütopya sen kendi milliyetçiliğini yaparsan himayende yaşayan senden olmayan halk(oda insandır ama kafatasına bakarsan senden değil)dışlamış olursun onlarda kendi milliyetçiliğini yapar geniş bir kitleye hitab edemezsin.

2.batıcılık:akdenizdeki karpuzu al karadenize ek yetişmez görüyorsunuz yurdum batıcılarını

3.islamcılık:arapların osmanlıya isyan etmesi sonucu ütopya olduğu görülmüştür(resmi tarih kitabındaki tabir.tüm araplar bir avuç kabileye mensubsa uygulanamaz tabi dün şsyan ettikleri gibi bugünde isyan eder o kabile.

4.mandacılık:bugün söz konusu olamaz istiklal savaşımızı vermiş ve başarmışızda toprak bütünlüğü açısından kültürümüz türklüğümüz dünde talan ediliyordu bugünde ediliyor o ayrı mevzu.

şimdi bilmem kaç yüzyıl çok geniş bir coğrafyaya hükmeden bir devleti yapısını incelersen bunlardan hiç birini uygulamamıştır.müslümana müslüman gibi gayrimüslime gayrimüslim gibi hükmetmiş ve başarılı olmuşturda.

konuyu fazla dağıttık hemen toparlıyalım vatan millet sakarya edebiyatı tutmadı tutmaz o sakaryadaki müslüman arap kürt azeri çerkez kazak vs kardeşini unutma elin solcusu gibi söz konusu vatansa gerisi teferruattır deyip meşru mu değil mi bakmaksızın yolunca ilerlersen böyle düşünenlerden farkın kalmaz islamcılar gibi önce kendinden başlamalı işe bir insan değişir tüm dünya değişir unutmayalım.
devamını gör...
saldırganlıklarını,cahilliklerini sözlükte de belli eden güruh hakkında yapılmış yerinde bir tespittir.zira aksi olmuş olsaydı tehditlere ve hakaretlere başvurmadan da tepkilerini belli edebilirlerdi.**
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar