uludağ sözlükten suriyeli mülteci misali gönlü buruk bir şekilde dünya sözlüğe gelen değerli yazarların burada sağladığı katkılardır. 3 senedir dünya sözlük yazarlığı yapan biri olarak şunları gözlemledim:

-entry başına oylanma sayısı inanılmaz biçimde arttı. daha önce popi olmuş diyebileceğimiz bir entry 10dan fazla artı oy kolay kolay almazken şimdi 40ları zorlamaya başlamış.

-mizah seviyesi yükseldi. ulu sözlükteki trollerden tecrübeli kaçın kurrası olmuş üyelerimizin kendi aralarında yaptığı şakalaşmalar, nickaltı girmeler vs. çok duygulandırdı beni.

-dünya sözlüğün marka değeri yükseldi. şüphesiz bu en bariz olanı. gözle görülür bir üye artışı oldu buranın. elbette memnun kalınması halinde ulusözlükte de gayet olumlu eleştirilerle birlikte popüleritesi artacak.

-uludağ sözlük nedir bilmeyen; oytunkaran, elimdegörüntülerinvar, ayetler var ayetler gibi aptal troller nedir bilmeyen, sorumsuz salıverdim çayıra misali vurdumduymaz moderatörler nedir bilmeyen kökleşmiş dünya sözlük yazarlarına nasıl bir cennette yaşadıklarını fark ettirmek.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. liste uzatılabilir elbet.
devamını gör...
ben çoğunu sevdim. cidden espiriden ironiden anlıyorlar. hem anlıyorlar hem yapıyorlar.

gidenler için bir şey diyemem. bazıları kalsın isterdim. ama kalanlar artık bizim gibi dünya sözlük yazardır. yeri gelir kavga ederiz yeri gelir güleriz.

tanım: öncelikle eğlenceli insanlar iyi muhabbetleri var. sözlüğe uyum sağladılar. sözlükte farklı sesler vardı. bazıları o seslere ortak olup renk kattılar.
devamını gör...
sözlükte yazma işi garip bir şey. bulaşınca kopamıyor insan sanırım. gidiyorum lanet olsun diyorum ben mesela, en fazla iki hafta sonra sıkılıp yine hesap açıyorum filan.

ulu sözlük ilk göz ağrım, evin zibidi çocuğu gibi, çıkaramıyorum gözden.
ama son zamanlarda özellikle artan o çirkin ortam yüzünden savaştan kaçan mülteci gibi sığındım ben buraya. alışamam, sevemem dedim ama sevdim burayı vallahi.

he faydam ne derseniz, arada sözlük içi entry görünce şikayet ediyorum, gammazlık huy olmuş çünkü. silinir mi düzeltiliyor mu bilmiyorum ama. bir de entry giriyoruz işte, elimizden gelen bu minik yazar taneleri olarak.
devamını gör...
biraz renk biraz heyecan
belki biraz ironi
kimsenin kalbini kırmadan yazmaya calısıyoruz
varsa istemeden üzdügümüz affola.
devamını gör...
sanki uludan gelenler başka galaksiden geldi.
ne ulan bu duyar kasmalar filan?
aynı toprağın adamıyız. o da kuru pilav yiyor sen de.
ben iskender yerim kebap yerim köfte yerim o ayrı.
ortak noktamız hepimiz turşu ve soğanı seviyoruz. işte bu yani.
uludan gelmiş de bilmem neymiş de..
napak? ölelim mi?
bak hastayım diyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar