alın teri ile geçinen, vergisini eksiksiz veren her türkiye vatandaşŸının hakkıdır.

bazı insanlar para kazanmak için 40 derece sıcakta ekmek fırınlarında, demir çekmede, tersanelerde çalışŸırken bazılarının kolay yolu seçip devlete adeta madik atması, devletten vergi kaçırması ve devletin de eksik olan vergiyi çalışŸanın, emekçinin, emeklinin sırtına yüklemesi hasebiyle halk olarak bu ölen kaçakçıların ailesinden ve halihazırda fiilen kaçakçılık yapmaya devam eden herkesten özür bekliyoruz.

devamını gör...
türkiyede kaçakçılığın ne olduğunu, kimler tarafından subvanse edildiğini, hatta devlet politikası olduğunu bilmeyen cahilin hezayanlarındandır.
afyon ticaretinin devlet politikası olduğunu bilmeyenmi var. 1971 muhtarası afyon ticaretinin batılılar tarafından istenmediği için yapıldığını bilenler bilir.
bende + 60 derecede çalışan bir fırıncı işçisiyim ve şikayetim yok. o insanlar mecburiyetten yapıyor. dünyada neler olmuyorki.!!?

buyrun:

adana'da yol uygulaması yapan polis durdurduğu bir araçta cinayet zanlısı ile kolilere sıkıştırılmış kaçak sigara ile osmaniye adliyesi'nde görevli savcıyı bir arada yakaladı

http://gundem.bugun.com.tr/...


istanbul'da, bir kamyonete düzenlenen operasyonda, kaçak sigara ele geçirildi. araçta bulunan albay çevik tutuklandı

#ixzz1xgBAMR84" target="_blank">http://www.internethaber.co...

sınır kapılarındaki kaçakçılık bilançosu:

http://gumrukpersoneli.blog...
devamını gör...
doğru önerme doğru kampanya. hazır başlamışken, demir somyalardan geçirdikleri kablolar ile yaktıkları elektriğin, bizim cebimizden nasıl çıktığı konusuna da el atsınlar. '' masum saf köylüler''di dimi bunlar! vay be, cin gibi herifleri, iki günde başımıza namus abidesi yaptılar. sanki devletin parasını ben yedim, yetimin hakkını da ben sömürdüm. ne ilginç bir şey. bari aralara s koyun da saçınız başınız dağılmasın.
devamını gör...


--- alıntı ---

i̇stanbul'da, bir kamyonete düzenlenen operasyonda, kaçak sigara ele geçirildi. araçta bulunan albay çevik tutuklandı

--- alıntı ---


şair burada albayı devlet kabul edip albayı tutuklayanları iplememiş.
hem albayın tutuklandığını söyleyip hem de kaçakçılığın devlet politikası olduğunu iddia eden mallar tarafından beklenmeyen özürdür.
kürt sorununu çözmek için güneydoğudaki vatandaşları haram yemeye alıştıran zihniyeti de kınıyorum. devlet devlet olsa bunlar olmazdı zaten.
devamını gör...
insanliktan tiksindiren fasist bir kampanyadir.. bitmedi su uludere'de katledilenler uzerine yapilan cirkinlikler.. ihalelerde mali goturen is adamlarindan, gumruklerde alinan rusvetlerden hesap sormayan zerzavat kalkmis kacakcilardan ozur bekliyor.. en basitinden hanginiz internetten kacak yollarla mp3/film indirmediniz? once buna cevap verin, once kendinize bir bakin da sonrasinda o ozru beklemeye hak gorun kendinizde.. kacakcilik bir sorundur, kimsenin yapilana onayi da soz konusu degildir.. ama kalkip da gercek bir ozru hala duyamamis olan ailelerin acisini paylasmak yerine kacakciligi one tutup kendinize pay cikariyorsunuz.. yemisim sizin insanliginizi..

(bkz: ilk taşı günahsız olan atsın)
devamını gör...
başlığı açan şahsa bir fitneyi uyandırığı için işlediği günahı sorgulamak değil amaçım. şaka yapmıyorsa ve spontene yazmamış ise benimde bir teklifim var kendisine bu zihniyete ankara da istanbulda bu ihale hırsızları var ya hem milyar lık hırsızlar, dolandırıcılar, bunlarıda f 16 vursun. sınır kapılarında dönen milyarlarca yekünlük paralar. hemde daha ''afilli'' olsun ölümleri. yazıklar olsun bu olaydan da ırkçılık yapanlara. ama emin olun o bölgenin insanları nı kaybediyorsunuz. empati yapan saçma sapan konuşmayın yok kaçakçı yok silah taşımış yok dtp bayrağını taşıyorlarmış. başbakan bile (faşoların olası şerrinden) korkudan gitmedi, kaymakam vicdani sorumluluğunun duyarlılığıyla hareket edebildi ancak. eskiden olsa bu kaymakam hakkında soruşturma açarlardı.

ikinci bir teklifim daha var. saldırıyı yapanda, yaptıranda, tetiği çekende çektirende, asılsız ihbarı yapanda yaptırında hiç birisinin yargı önüne çıkartılamsı bir yana dursun isimleri dahi bilinmiyor. onlardan biri yargılansın bende azımı kapayım ömür boyu susayım. sonra istersen coğrafyanın tek gerceği olan kaçakçılıkla geçinen sonra emdiği süt burunlarından gelen her aileden bir kaç gencin öldürüldüğü aileleri yargılama kampanyası açalım söz!!. daha istersen ölen-öldürülen o gençleri mezarlarından çıkarıp giyabi yargılayalım. bunada nayır diyorsa topyekin, hurra murra 75 milyonu harekete geçirip hak istemelerini sağlayalım o 35 insanın ailelerinden. ölümden ve sabrı öğütlemekten başka bir şeyleri kalmamış o alilere üzerine salalım 75 milyonu..

çok mutlak doğrularımız var, sarsılmıyorlar asla. oysa hayat bu kadar net bu kadar doğrudan değil. haller var ve bu haller mutlak doğruları kaldırmaz. çok fazla değerler oluşturup o değerlere sığınıyoruz. oysa çabuk yıkılıyor o değerler, bu kadar mutlaklaştırmamak gerekiyor galiba. liberal değilim, polyanist değilim, hatta demokrat değilim hümanist de değilim ama karşımızdakini nesneleştirmeden, belirlemeye çalışmadan anlamak zorundayız eğer samimi isek..
devamını gör...
hay o ılık götünüzü yoğurtluya yoğurtluya sikeyim ben sizin hemi. mına koduklarım. zerre kadar vicdanınız yok anladım da, niye bu kadar cüretkar götverenlersiniz onu anlamadım. bari utanın la, birazcık utanın. uludereye düşen bombalar kadar götünüze füze girsin hemi. siktirin gidin lan şimdi. bu sözlüğü de çatır çatır sikeyim koduğumun faşistleri.
devamını gör...
yukarıda "ihl sözlükâ insana ve bilgiye hürmet eden sözlük" yazan mottonun altında bu başlığın bulunması, hadi başlık var, başlığın altında (açık konuşuyorum) bu kadar yamyamca ifadeler bulunması ironiktir.

bir baskası için (bkz: adalet mülkün temelidir)
devamını gör...
dünyada en fazla vergi kaçırılan ama sıkışınca istisnasız bütün vatandaşlarının "benim vergim benim vergim..." martavalına başvurduğu bir ülkede vergisini ödeyecek bir işi olmayan insanların yaptığı geçim faaliyetini terör eylemi olarak gören zihniyetin derin yanılgısı
devamını gör...
sıradan vatandaşın vergi kaçırabilme lüksü olmadığı göz önüne alındığında (zaten bütün vergiler maaşımızdan kesliyor, diğerlerinide faturlarımız ile ödüyoruz nereden ne kaçıralım?) bize ödetilen elektirik su ve diğer kamu hizmetlerinden yaralanıp bize kurşun sıkanların ailelerinen özür beklemeiğimizi itiraf etmemiz lazım. bizim esas beklentimiz ihanet ettikleri ülkeyi terk etmeleridir. gitsinler nerede istiyorlarsa orada yaşasınlar.
devamını gör...
hakkında çok fazla şey söyleyebilecekken utancıma sığınmayı tercih ettiğim eylemdir.

"vergi kaçıran herkesi öldürelim" ya da "vergi kaçıran herkes ölsün" veyahut "onu kaçakçılık yaparken düşüneceklerdi geberdikleri iyi oldu" minvalinde yazılmış entry'leri gördükçe, "insan ne kadar da zalim" diyebiliyorum yalnızca, nutkum tutuluyor.

uludere olayı olduktan sonra bir arkadaşım şöyle bir şey demişti, ne de haklıydı: "madem kaçakçılıktan dem vuruyor herkes, o zaman bütün kuleleri yakalım yıkalım, vergi kaçıran herkes ölsün rahatlayalım."

önce tahlil edilmesi gereken orada öldürülen insanların neden kaçakçılık yapmak zorunda kaldığıdır. hariçten gazel okumanın kolaylığının büyüsüne kapılmamalı, kişi önce kendi insanlığını hatırlamalıdır.

bunu söyler ve bu başlıktan giderim, bir daha okumamak üzere.

(bkz: insanlıktan çıktığımız zamanlar)
devamını gör...
insanı tanımlamamıza göre haklılığı değişebilecek bir beklentidir.

eğer insan iki ayaklı dik durabilen ve dik yürüyebilen, iki kolu olan, vücudu diğer hayvanat türlerine göre daha tüysüz bir canlı ise o zaman haklı bir bekleyiştir bu canlı türünün böylesi bir beklenti içinde olması yadırganmamalı.

ama yok insan Allah'ın yer yüzene kendisine halife olsun diye yarattığı ve kendisine ruhundan üflediği, eşrefi mahlukat olarak tanıttığı ve iblise kendisine secde etmesi için emrettiği Allah'ın yer yüzündeki temsilcisi ise, bu durumda en zalim bir bekleyiş olur.

biz; Allah ın tarif ettiği insan gibi olmaya çalışıyoruz.
devamını gör...
tam da bu başlıkta yazanları okurken, facebook sayfama düşmüş einstein'in bir sözünü burada da paylaşmayı istedim...

"dünya kötülük yapanlar değil; seyirci kalıp hiçbirşey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir..."
devamını gör...
sesimi çıkarmayayım çıkarmayayım diye beklerken günlerin geçtiği beklentidir.

benim önerim şudur. kesinlikle o aileler içleri rahat bir şekilde bunu kabul edeceklerdir. bu gün gazete patronluğu yapan, büyük büyük holdingler yöneten halkın ensesinde boza pişiren, insanların kanını sülük gibi emen, kendilerine okul yaptığı için vergi indirimi yapılan ama buna rağmen vergi kaçıran adlarını hepimizin bildiği adamlar da yaptıkları binalar da uçaklarla bombalanacaksa ben de uluderedeki aileler de özür dilemeye hazır olacaktır. koç ailesi, sabancı ailesi, doğan ailesi, bazı hırsız ihaleci islamcılar, iktidara yakın sülükler vs. vs... bunların hepsini bir futbol sahasına doldurup üzerlerine f16 uçaklarla bomba yağdıracaksak ben razıyım. geleceğim ve diyeceğim ki baba devlet kaçakçılıkla etkin mücadele ediyor. adamların ticaret yapma imkanı var, sürekli para oluk oluk akıyor yine de vergi kaçırıyorlar, yine de işçiyi ölü eşek fiyatına çalıştırıyorlar, yine hırsla hırsızlık yapıyorlar, yine yine yine.... şimdi şerefsizliğin namussuzluğun lüzumu yok değil mi arkadaşlar? bakın bu köylülerin yarın öbürgün pkk ile kesin bağlantısı çıksa bile bu tabirleri kullanıyorum. çünkü konuştuğumuz mesele kaçakçılık meselesidir. köylülerin pkk ile ilişkisini ayrı başlıklarda değerlendirdik.
devamını gör...
şimdi bunun nesi garip geliyor insanlara inanın anlam veremiyorum. pkk tarafından katledilen binlerce kürt vatandaş var değil mi? örgütten bu güne dek 5, yazıyla "beş" kuruş alabilmişler mi onlar için? tabii ki de "no". ama öldürülenler olmaması gereken yer ve olmaması gerek saatte orada olan kaçakçılar ve haklı olarak öldüren silahlı kuvvetler olunca işler değişiyor. makyavelistler sizi. az jakoben değilsiniz he, 5 yaşında olsak kandıracaksınız masumuz diye.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar