uludereicinadalet.com

şimdi bu 34 vatandaş öldü,allah rahmet eylesin,ailelerinin üzüntüsünü sonuna kadar anlarım,bizim terörist deyip ana bacı sövdüğümüz adam öldüğünde dahi o sövdüğümüz anası bacısı üzülüyor,oğlum teröristti deyip boşvermiyor,evlat nihayetinde,dolayısıyla o aileler iki cihanda dahi bu hadisenin peşini bırakmasa haklarıdır..

ammaaaa,

şuan bu hadisenin peşini bırakmayan kişilerin amacını ben sorgularım arkadaş..

bu çocuklar öldü,cenazeleri pkk şovuna dönüştü..

kur'an-ı kerim'den ayetlerle şuan bu hadise üzerinden bana göre sömürü yapmaya çalışan bu arkadaşlar pkk yol kestiğinde,gariban askeri katlettiğinde,kendisine destek vermeyen köylüyü katlettiğinde,devletin malına zarar verdiğinde,milletin malına zarar verdiğinde,o bölgedeki halka yardım etmek isteyenin yardımını baltalamak istediğinde şu ayetleri hatırlarına getirdiler mi?

bak ne diyor o yazıda 8. ayeti verilen maide suresinin 33. ayetinde..

“allah ve resûlüne karşı savaşan ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası ancak öldürülmeleri ya asılmaları yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi yahut da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir.bu onların dünyada çekecekleri rezilliktir.âhirette ise onlara büyük bir azap vardır” (maide 5/33)

ya da bir başka surede ne diyor bak,

"eğer müminlerden iki topluluk birbirleriyle vuruşursa onların aralarını bulun buna rağmen biri öbürüne saldırırsa bu saldıran tarafla Allah’ın emrine dönünceye kadar siz de vuruşun döndüğü takdirde aralarını hakkaniyetle düzeltin ve hep âdil olun,çünkü Allah âdil davrananları sever" (hucurât 49/9)

kimseye karşı bir ithamda bulunmuyorum,ama ben istiyorum ki bugün hz ömerden ya da kuran'dan örnekler vererek adaleti kovalayan kişiler yüzlerini diğer tarafa dönüp biraz da bu yazdığım ayetleri hatırlarına getirsinler..

başbakan güzel bir şey söyledi bu olayla ilgili,bu adamlar sınırı geçiyorlar,pkk'nın geçiş güzergahında hem de ,biz orada bakıp bu ahmetmiş bu mehmetmiş tespit edemeyiz..

faşist değilim,ırkçı da değilim,ama çok net bir şekilde söyleyebilirim ki devlet uludere hadisesinde yapması gerekeni yapmıştır,bana göre kimseden özür dilemesine de tazminat ödemesine de gerek yoktur..

savaş halinde bulunan bir devlet,savaş halinde bulun bir asker,"şu sivil mi pkk'lı mı" ayrımına gittiği takdirde kendi askerinin canı ,kendi halkının canı riske girecekse böyle bir ayrımı netleştirmek durumunda değil..

ben bu meseleye şöyle bakarım,bu 34 kişi,pkk'nın cirit attığı dağlarda kaçakçılık yapıyor..bugüne kadar da devletin böyle bir uçakla bombalama hadisesi de üzerine asker salıp katletme hadisesi de olmamış,dolayısıyla askerden yana bir çekince yok,çekince varsa pkk'dan yana var,ama pkk'nın hattını da rahat rahat kullanıyorsa ki olayda ölenlerden birilerinin cep telefonu fotoğrafları çıktı,pikniğe gider gibi bir hal,kısacası bir çekince yok..e sen pkk'nın hakimiyetinde olan dağlarda pkk'dan çekinmiyorsan ya sen de pkk'lısın ya da pkk'ya destek veriyorsun,pay veriyorsun..

hadi bu dediğimi de geçtim,kişinin canının korunması evvela kişinin kendi sorumluluğunda,senin oturduğun sınırda her gün 3-5 asker 3-5 terörist çatışıp ölüyorsa,sen de umursamadan o sınırda goygoy yapıyorsan sen kendi canını düşünmemişsin güzel kardeşim,başka da kimse düşünmek durumunda değil..

son söz yine kur'an'dan..

--- mümtehine suresi 9.ayet ---

Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek verenleri dost edinmekten men eder.

kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.

--- mümtehine suresi 9.ayet ---
devamını gör...
pkk'nın ekmeğine yar süren bir hareket. sanki türkiye'de herkes ellerini ovuşturmuş ''oh ne iyi oldu da oradaki insanlar öldü'' demiş gibi bir ruh haline girmişler ve illa bir 'kelle'' istiyorlar. bu vicdanperestler, 24 askerimiz şehit olduğunda bir kelime dahi etmeyen güruhtur. şimdi bunlara sormak lazım:

pkk’nın kaçırdığı akp yöneticisini bulmak için operasyona çıkan güvenlik güçlerinden bir polisin operasyonda şehid olmasına, bunun üzerine bdp’li pervin buldan hadise için “bu tip şeyler savaş süreçlerinde olabilir” demesine tek kelime etmişler midir?

uludere hadisesi üzerinden hükümeti topa tutmak vicdansızlıktır. sağlıklı düşünmek zorundayız. bir müslüman, kime karşı olması gerektiğini bildiği gibi kimin yanında saf tuttuğunu da bilmelidir.devamını gör...
gözünü pkk bdp bürümüş olanların anlayamayacağı bir dil kullanan web sitesi.

sanılıyor ki uludere'de katledilen masumlar için ses çıkaranlar hep pkk'lı. toptan pkk'lıyız biz anasını satayım. liboşuz bilmemneyiz. yürüyün gidin 'lan yeter artık. ulan at gözlüklerinin her şeyi siyah-beyaz gösterenleri çıktı da her ülkü ocağının önüne helikopterlerle havadan attılar, bizim mi haberimiz yok.

argüman bulmuş recep tayyip erdoğan gibi yok ona niye bi'şey demedin buna niye bi'şey demedin. herkese pkk'lı damgası vura vura terörü bitirebileceğini zanneden adamlar var arkadaş.
devamını gör...
vicdan enflasyonu yaratan zihnin üzerine balıklama atlayacağı bir yazıya imza atmışlar. yazanlar belli, destekleyenler belli. yine bir liboş, pkk, yeni yetme islamcı koalisyonu. nam-ı diğer gökkuşağı koalisyonu. bu ülkede vicdandan, ahlaktan ve adaletten en son bahsetmesi gereken kişilerin desteklediği zırva.

vicdanın körelmesi için, gözlerin bağlanması için illa ki pkk'lı olmak lazım değil. pkk'lı olmadan da bu işler yürütülebilir. örneği çok. vicdan ve ahlaktan bahsedenlerin, meseleyle alakası olmamasına rağmen, ''ülkü ocakları''nı meselenin içinde dahil etmesi de harika bir vicdan(!) gösterisi olsa gerek!

devamını gör...
vicdansızların anlayamayacağı bir dil kullanan web sitesi.

vicdanın körelmemesi için pkk'lı olmak lazım değil. evet. tam da onu diyoruz zaten sevgili vicdan dedektörleri. (bkz: okuduğumuzu anladık mı) söz, sahibinden bağımsız değildir; hele ki subjektif yorumlar barındıran sözlük ortamında. ülkü ocaklarının meseleye dahil olması da ondan sebep.

hayır resmen pkk'lı ilan edilip hakarete maruz kalıyoruz. o da yanımıza kâr kalıyor.
devamını gör...
o yazıyı yazanlar pkk'lı değildir, pkk'nın ekmeğine yağ sürmüşlerdir. hain değil gafillerdir. pkk'nın yaratmaya çalıştığı gerilim ortamına -belki de istemeyerek- su taşımışlardır. ha içlerinde bunu bilerek yapanlar yok mu? elbette var. ama hakan albayrak gibi bir yazarın bunu isteyerek yapmayacağından eminim.

sözün özü, uludere meselesini bir şov, bir intikam alma alana olarak gören zihin boş durmuyor ve durmayacak. bu ülkeyi seven, bu ülkenin organik vatandaşları da herkesin ne olduğunu bilecek zekaya sahip. hasip kaplangillerle, pkk'yla ya da bdp'le kurulabilen empati, ülkü ocakları mensuplarıyla kurulmuyor, kurulamıyorsa orada vicdandan bahsetmek bile beyhude bir çabadır.

devamını gör...
pkk'nın ekmeğine yağ sürenlerce kaleme alınmamış yazı. onlarca sivili acımadan katlederek pkk'nın ekmeğine asıl yağ süren hayvanları lanetlemeden hiiiçbir yere varamayız. empati pkk'lılarda değil, masum insanlarla yapılıyor, bunu da görelim lütfen.
devamını gör...
ben bir tek şunu bilirim şunu söylerim ki tayyip erdoğan'ın topa tutulmasına sebep olan pakistan konuşması her zerresi ile doğrudur her zerresi ile hakedilmiştir..dün de bir şey söyledi hatta belki dinleyen olmuştur..özetle dedi ki "benim askerim uludere'de mayına basıp yaralanıyor şehit oluyor,nasıl oluyor da bu kaçakçılar(!) hiç mayına denk gelmiyor"..

daha önce bu başlığa yazdığım entryde de dedim,kaçakçılar ve pkk'lılar arasında bir anlaşma vardır,çok net..kaçakçılar belki pkkya destek veriyordur,belki direk pkklıdır,belki de kimilerinin ajitasyon malzemesi yaptığı gibi hakkaten kaçakçılıktan başka çareleri yoktur ve bu işi yapmak zorunda olduğu için de istemeye istemeye pkk'yla anlaşıyordur..

kimse kusura bakmasın ama bu üçünün haricinde başka bir alternatif yok..baba tarafından bitlis'liyim,bitlis'te van'da urfa'da diyarbakır'da kısacası doğu'nun her köşesinde tonla akrabam var,hiçbiri de varlıklı değil,ama hiçbiri de kaçakçılık yapmadı,yapmıyor..gerçekten maddi açıdan çaresiz olanlar istanbul'a izmir'e göç etti..demem o ki,doğu'da pkk ile elele verip kaçakçılık yapıyorsan,katlanman gereken sonuçları da göze alıyorsun demektir..

acı ama gerçek,uludere'de yaşanan hadise de bu katlanılması göze alınmış sonuçlardan birisidir..
devamını gör...
kaçakçılığın nasıl bir sorun olduğu çözülmeden konuşulmasının mümkün olmadığını gözlemlediğim mesele. kaçakçılık tarihsel ve coğrafi bir sorundur arkadaşlar, öyle doğrudan pkk'yla ilgili falan da değildir. ulus devletleşmeyle birlikte kendi aralarında çok yakın ticari ilişkiler kurmuş bölgeleri cetvelle ayırmaya kalkarsanız, kaçakçılık o bölge insanı için hayatın sıradan ve kaçınılmaz bir rolü haline gelir. bu yüzden kaçakçılık sadece bizde değil, ırak'tan iran ve suriye'ye kadar bu coğrafyanın sorunudur...
devamını gör...
adalet yerini bulana kadar "uludere için adalet".

adalet aramak suç değil. burada suçlu olan orada ölenler değil. ölmek suç mu? "kaçakçılık yapmasaydılar ölmeyeceklerdi" demek her yönden sakat bir düşünce.

uludere'de ne olup bittiğinin açığa çıkması kimin zararına? herşey ortaya çıksın ki kimin ne için çalıştığı kimin ne olduğu belli olsun. bir yerle bir hata, sorun olduğu ortada değil mi?

diğer yandan uludere'yi istisman eden pkk ve uzantılarının farkında değil miyiz? elbette farkındayız. pkk ve uzantıları kandan besleniyor ve bu meselenin çözümünden yana değil kendi konumlarının korunmasından yanalar. gencecik çocukların ölmesi pek de umurlarında değil. geldiğimiz bu noktada pkk'nın ne işe yaradığını biliyoruz. taşeronluksa taşeronluk... pkk zaten epeydir marka değerini kullanıyor. iş alıyor iş veriyor. hangi servislerle iş tuttuğu vs. zaten hep yazılageliyor. özellikle kandil şimdilerde kevgire dönmüş. orayı kullanmayan gizli servis birimleri kalma neredeyse. mit, jitem, mossad, el muhaberat, savak... artık iran bile söz sahibi kandil'de. bunlar raslantı değil. şu geldiğimiz noktada pkk'ya açıktan destek verenlerin, olup bitenleri çok iyi tartması lazım. bilmiyorum müslümanlık artık para ediyor mu? insanlık para etmiyor ki müslümanlık etsin!

unutmayalım ki pkk'yı doğuran bir ırkın varlığı değil, varlığı kaim olanın inkarıdır. inkar etmek her zaman sorun çıkarır. Allah'ın yarattığını görmezden gelmeye ve hatta inkara kalkışırsanız bu suç peşinizi bırakmaz. bu suçtan dolayı hem kuru hem de yaş yanar. bu böyledir. eskiden de böyleydi. neden epeydir 2 yakamız 1 araya gelmiyor acaba?

ben kürt değilim diye (kaçakçılık yapsalar dahi) bir şekilde öldürülen insanların hakkı için bir şeyler söylemeyecek miyim? zaten tartışmanın zemininde bir tuhaflık var. orada ölenler kurban. çocuklar öldü. evet, baronlar onları kullanıyordu. evet, kaçakçılıktan pkk pay alıyor. evet, pkk kaçaçılık zincirini kullanıyor. kaçakçıların kullandığı hattı kullanarak sürekli içeriye sızıyor. kaçakçılık hattını kullanarak dağa bir sürü genç çıkarıyor. bunları bilmiyor muyuz? dünyadan bihaber değiliz. bunlar yeni de değil zaten. o bölgede kaçakçılık sorunu önemli. muhakkak çözülmesi lazım. ama böyle değil. kesinlikle böyle değil.

devamını gör...
unutturulmaması gereken site.

ben mi anlamıyorum millet mi? kaçakçılığın maksadı nedir? vergiden kurtulmak değil mi? bunu doğu'da yapınca terörist, batı'da yapınca iş adamı mı oluyorsun?
devamını gör...
vicdan sahiplerinden imza bekleyen site. #uludereicinadalet">#uludereicinadalet, #unutursakkalbimizkurusun">#unutursakkalbimizkurusun #yatıpkalkıpuluderediyeceğiz">#yatıpkalkıpuluderediyeceğiz gibi tweetlerle de destek verebilir, daha fazla insana duyurabilirsiniz.
klavye delikanlılığı bile hiç yoktan iyidir, kürtaj mürtaj girdi araya, ama uludereicinadalet gelene kadar konuyu unutturmamak lazım.
devamını gör...
adalet istemek için illaki birilerinin ölmesini bekleyenlerin olduğunu gösteren site.

- bu ülkede basit bir sigorta davası 8 yıl sürebiliyor.
- trafikte suçlu olan taraf cana kastetse bile maksimum 3 sene yatıp çıkıyor.
- ekmek çalan 2 sene yatıyor, banka hortumlayan miami'de tatil yapıyor.
- 10 kişi reşit olmamış bir kıza tecavüz edip serbest kalabiliyor.
- işçiler sigortasız çalıştırılıyor, tazminatsız işten atılabiliyor.

şimdi 40 kişi aynı yerde ölünce mi adalet gerekiyor?
iş kazasında ölen ve arkası aranmayan işçiler, trafik kazasında ölen ve ailesi tazminat dahi alamayan zavallılar sadece farklı yerlerde öldükleri için mi önemsenmiyor?
1 kişinin canı can değil de 40 kişi olunca mı can oluyor?..

her şeyimiz gibi adelet arayışımızın temeli, kökeni ve tetikleyicileri de çapsız.. çapsızlığın bir sembolüdür bu internet hareketi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar