ümit aktan

zamanında "kafasını kopardı" "kemiklerini kırdı" gibi mazoşit duygularla maç anlatırdı. bu arada selin aktan'la evliydi bi ara ama hala devam ediyor mu bilmem. malum sosyetenin aşk hayatına ferrariler bile yetişemiyo
devamını gör...
detayını hatırlayamadığım bir maç anlatımı sırasında forvet oyuncusuna atılan pasın çok hızlı olmasını top o kadar hızlıydı ki hede uçak tutsa yetişemezdi diyerek anlatan ve akabinde beni yaran spor spikeri.
devamını gör...


yer: kanal a spor servisi

-gooooooooooooool.

ümit aktan: bir gol sesi geldi efendim. şimdi golün atıldığı yere çemişgezek'e bağlanıyoruz.
devamını gör...
4 haziran 2005 türkiye-yunanistan maçını radyodan anlatmış ve öldürmüştü gülmekten.

ümit aktan- yıldıray'a çok sert bir faul, aslında çok da sert değil ama yıldıray kısa olduğu için çimlerin arasında kayboldu. *
devamını gör...
galatasaraylı olduğu bilinir. türkiye gazetesinde yazmaktadır. sıradışı benzetmeleriyle ünlüdür. örneğin defans-forvet kovalamacası için defans oyuncusunu ev sahibine forveti de hırsıza benzetir.
devamını gör...
spiker. aslında bir çok işi birlikte yapıyor. en son 5 sene önce sultanahmet adliyesinde görmüştüm. o günden sonra görmedim demek ki ya o ya da ben tv'den uzaklaşmışız. maç anlatımına heyecan katmak için olmadık abidik gubidik cümleler sarfederdi. bir de iddiası vardı benden iyisi yok diye. Allah selamet versin.
devamını gör...
isviçreli bir hakemin yönettiği bir maç sırasında, maçla ilgili bir tek kelime etmeden, dakikalarca isviçre saat sektörünün tarihini anlatmıştı.

onun için ertem şener vız geliyor bize.
devamını gör...
diyor ki:

"gollerimizi hagi ile arif attı sayın seyirciler. bu tablo bana büyük türk bestecisi hacı arif bey´i hatırlatıyor nedense."
devamını gör...
deplasmandaki 3-3'luk manchester united - galatasaray maçında arif'in uzaktan attığı golden sonra:

"o topu ordan schmeichel değil dünyanın bütün maykılları gelse çıkaramazdı''

diyen spiker.

(bkz: spikeriz diye)
devamını gör...
ümit aktan 07.04.2002 tarihinde radyo d'de samsunspor-galatasaray maçını anlatmaktadır.

samsunspor defansif oynamakta, galatasaray'ı da oynatmamaktadır. bu zevksiz maçı anlatmaktan sıkılan ümit ağabey 40. dakikadan itibaren sıyırır ve otomatiğe bağlar.

- bülent, uzun bir top... fleurqin yetişemez o topa, evet yetişemiyor. yani fleurqin kanat taksa o topa yetişemez, topun atıldığı yere ok atsanız ok toptan daha yavaş gider...

- top yine hasan şaş'ta, bakın şimdi çalım atacak, evet atıyor. şimdi sağa dönecek, evet dönüyor, şimdi geriye pas verecek, evet top şimdi ergün'de..."

- hasan şaş öyle bir top attı ki fleurqin'in gırtlağıyla ver-kaç yaptı, fleurqin'in gırtlağına attığı top gırtlaktan sekerek samsunsporlu celil'in önüne düşüyor..."
devamını gör...
günümüzde ertem şener vıcık vıcıklıklarına şahit oldukça bu abimiz geçmişte çölde vahaymış hissiyatı verir.
anlatımı da dili - ifade gücü de hayli zengindir. eyy futbol kimlere kaldın!
devamını gör...
kendisini ayrıca da çok severim ve beğenirim de bu adam bir programda konu futbol takımları çekişmeleri iken "fatsaspor-ünyespor" rekabetinden bahsetmişti. bu iki ekip arasında olan rekabetin ne kadar büyük olduğu hakkında bir şeyler söylemişti ve bu benim çok hoşuma gitmişti. niye? çünkü bu iki kulübü kimse doğru düzgün tanımıyor, şu an biri bölgesel amatör ligde biri 3. lig'de. hiçbir zaman da büyük başarıları olmayan süper lig'de falan oynamamış kulüpler. yeni yetme spikerler, futbol yorumcuları ünyespor'u falan bırakalım ünye'nin haritada yerini bulamazlar.(fatsa'nın bulurlar o kadar da değil)
devamını gör...
bir chris rock bir de bu abi yaşlanmayan uzaylı cinsindendir. ben 10 yaşındayken adam 35 yaşında gösteriyordu, ben 46 yaşına geldim adam 50 yaşında gibi duruyor. spikerliği ise bir g.saray avrupa kupası maçından sonra neredeyse bitmişti. vatan namus natali kambus bağırıp çağırırken, rakip futbolcunun gördüğü kırmızı kartı kaçırdı ve üstüne bir de ben neden 10 kişi sayıyorum dedi. sonra savaş ay'ın a takımı'na çıkıp ne kadar büyük bir kariyeri olduğundan bahsetti. enver ören'in tgrt'sinde eğey program sunmuştu. bence hayattaki en büyük başarısı cem özer'den hemen sonra selin dilmen'i daha 20'li yaşlarındayken kapatmasıydı. bu açıdan talihli bir amele sayılır. gerçi o bayık sesli kadının gösterişli fiziğiyle zıt bir yapısı olduğuna eminim ya neyse. o da teyzemden beter hale geldi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar