başlık biraz genelleme gibi oldu ama umarım umreden gelen her birey devletin koyduğu 14 gün kuralını sıkı sıkıya takip ediyordur. aksi halde kuluçka döneminde dahi yayıldığı belirtilen virüsün bulaşma hızı artar diye endişe ediyorum. sayın bakan fahrettin koca'nın da altıncı vaka ile ilgili tweetinde yeni vakalardan endişeliyiz demesi konunun ciddiyetini bize anlatıyor.
devamını gör...
adam yeni umreden gelmiş, ibadet aşkıyla yanıyor. kim engelleyebilir ki? korona mı? hadi oradan kommik olma allasen... tabii ki de gidecek. sonuç olarak; 3 cuma hadisi var. umreden gelmiş pirüpak müslüman kendini neden yaksın ki... siz de yani biraz akıllı olun...
devamını gör...
umreye gidenlerin geneli 40 yaşın üzeri insanlar. akp'den önceki zihniyetler müslümanları dışladı, insanlar eğitim alamadı, yoksul bırakıldı. din tüccarlarının eline mahkum edildi. kendisi eğitim almamış cemaat ve tarikat lideri ,insanı nasıl eğitecek? yani yeni yenil dindarlar ey- kötü eğitimli de ,eskiler ihmal edildi.

corona virüs 19 gibi salgınlarda, insan bencil ve dikkatsiz davranırsa ,100'lerce kişinin ölümüne sebebiyet vermiş olur. sen şimdi belli bir yaşın üzerindeki, kemalist düzenin baskısı ile yetişmiş müslümana bunu anlatamazsın. öldürsen de o camiye gidecektir. kendi başına geleceklere ve sebep olacaklarına da "kader" ve ecel diyecektir. aslında burada bu itikatlere sebep olan eşarilik yorumu da var. neyse...
devamını gör...
gittiyseler de cahilliklerinden gitmişlerdir, her olumsuzluğu dine yamamaya ne kadar da meraklısınız! tatilden dönüp de halk içine karışan yok mu? herkes çok duyarlı da sanki bi hacısı hocası tu kaka.
ayrıca devletin girişleri çıkışları tutup herkesi 14 gün karantinaya alması lazımdı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar