uncut gems

joker filminden sonra izleme gafletinde bulunduğumuz film. filmi 7.8 imdb puanı ve adam sandler hatrına indirmiştim ve izledim. pişman olmadım izlediğime ama joker filmi sonrası baya hafif geldi. filmin kotarır yanı, ilk defa bu tarz konulu bir film izlemiş olmam ve filmde nba ile kevin garnett reis'in olması. psikolojik tarafım, filmi kotarır hale getirmek için, filmin özetini inanç olarak seçti. kevin garnett gibi, nba'in en efsane oyuncularından biri bile olsan, maddi ve manevi kazançların en uç noktalarında bile yaşasan, kazanmak ve kaybetmek durumlarının olduğu maçlarda bir şeylere inanmak durumunda kalıyorsun. ateistlerimiz bile bir yaratıcının yokluğuna inanıyor sonuçta dimi.

özetle izlesenizde olur, izlemesenizde olur dediğim bir film. izlerseniz, ultra zengin insanların saçma sapan hayatlarından kesitler görebilirsiniz diyerek filme sosyolojik bir atıfta da bulunayım. biraz daha analiz kasarsam, filme yüksek puan vereceğimi farkettim ve kestim. 6 puan verdim. diyeceksiniz ki sevmediğin bir filme neden altı puan verdin. baba garnett reis var lan filmde. hak hukuk adalet üçlemem olmasa, 10 puan verirdim garnett reis için. öyle ki, imkan bulduğum ilk anda, uçağa atlayıp amerika'ya gidip, garnett ile fotoğraf çektirecek kadar hayran birisiyim adama. nba takip etme kariyerimin en kral basketbolcusudur kendisi.aşağıda ki sahnedeki üçüncü şahıs ise, bir zamanlar garnett reis minnesota timberwolves takımında batı şampiyonluğu mücadelesi verirken, takım arkadaşlarından letrell sprewell dallamasına benzemiyor mu?

devamını gör...
baba biz ne izledik dedirten filmlerden. full gerilim bir film. bir saniye bile gerilmeden geçmiyor. sonu zaten baya şaşırtıcı.8/10 verilir.
devamını gör...
bugüne kadar seyrettiğim en hızlı akan film diyebilirim. her saniye insanın ruhunu taciz eden, konforunu bozan bir yapısı var. adam sandler'ın performansı takdire şayan. film boyunca yükselen adrenaline yakışır bir sonla bitiyor.
devamını gör...
rottentomatoes.com'ta da hakkında fena olmayan bilgiler girilmiş film. adam sandler açısından filmin ortası olmuyor maalesef ya komik oluyor ya da kötü. oturup kafa patlatacak bir filmini özellikle son zamanlarda hatırlamıyorum, komikse otur gül geç şeklinde. fakat bu film için bunlar söz konusu değil, sanırım oyunculuk anlamında da "giderim var" diyor. merak edip okudum yorumlarını vs. ve listeme aldım, bakalım neler verecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar