under the dome

tıpkı (gbkz:haven) gibi bir (gbkz:stephen king) uyarlaması ki haven'la da benzerliği var. konu çakışması şimdilik haven s2e13 silent night'la sınırlı. henüz ikinci bölümü yayınlanan dizi stephen king veya (gbkz:bilimkurgu) sevenlere tavsiye edilir.
devamını gör...
bir stephen king romanı imiş. 1100 sayfa kadar. ve artık bir dizi. popüler olacak hatta oldu bile.

gece 00.40. uykuya dalmıştım ki cep telefonuma gelen bir mesaj zaten zor tuttuğum uykumu kaçırdı. ne yapayım ne edeyim derken kolay kolay yapmadığım bir şeye, "bir şeyler izlemeye" karar verdim. ama izleyeceğim şey bir dizi olmalı, izleyeceğim dizi bu sezon başlamış olmalı, bu sezon başlayan bu dizinin de daha 5. bölümü aşmamış olması lazımdı. gece gece bu kriterleri nasıl belirledim bunu da şu an anlayamıyorum. fakat bunlara uyan ilk dizi under the dome idi ve ben başlarken ne yorumları okudum, ne de dizi hakkındaki bilgileri. 2 bölümünü izledikten sonra "aha bu da popüler olacak" deyince baktım sağda solda ne yazmışlar diye. herkesçe beğenilmiş anlaşılan.
devamını gör...
#810897">#810897 tanımı çöpe atıyorum. bu dizinin ilk bölümü ile yayınlanan son bölümü arasında, hitap ettiği yaş grubu bakımından dağlar kadar fark var. karar veremediler herhalde nereye çekeceklerinden, şu anki görüntüsü itibariyle gençlik dizisi. ergen derdim ama halen izliyorum, bana da dokunuyor.
devamını gör...
stephen king romanı bozuk para gibi harcanıyor. gerçekten ilgi çekici bir konu var fakat selena isimli dizi ayarında olaylar yaşanıyor. en iyi oyuncu ise uzun saçlı çekik gözlü kaykaylı çocuk. gayet mahalleden bir ergen gibi. gerisi tırt. bir de baş karakterin adı barbie. ben en çok ona güldüm mesela.
devamını gör...
sezon araları bakımından yaşanan şu yokluk dönemlerinde izlenebilecek güzel bir dizi. konu merak uyandırıyor. daha önce de söylemiştim tekrarlayım 2. sezonu bence gelmeyecek. bitirirler.
devamını gör...
gittikçe saçma sapan bir mantıkta sarpa saran dizi. bir yandan bilimsel açıklamalar, bir yandan türlü saçmalıklar. ve ilk sezonun ortalarından itibaren başlayan dizideki ergenlerin hegemonyası. yine de izleniyor işte, bakalım nereye kadar devam edecek.
devamını gör...
birinci sezonun yarısı iyiydi, sonra fena değile doğru yol aldı. ikinci sezon vasatlaştı. üçüncü sezona tırt bir giriş yaptı derken s03b06 ile yeniden vasatlığa geçti. finale doğru iyiyi yakalarlar umarım. sırf 2 sezon izledim, boşa gitmesin diye devam ediyorum. yeni başlayanların devam etmesine gerek yok.

bildiğin "ergen" dizisi.
devamını gör...
askerde 1024 sayfalık kitabını okuduğum bir stephen king romanı.

aynı adı taşıyan diziyi kitabı okumadan izlemeye başlamıştım sonlara doğru iyice bozmuşlardı meraktan izliyordum.

kitabını okuduktan sonra* bu yaz devam eden yeni sezonunu izlemeye gerek bile duymuyorum.
devamını gör...
birileri hiç olmaz ise kitaptan sploiler versin diye yalvardığım dizi, kubbe nedir ne değildir cidden merak ediyorum.

(bkz: allah rızası için bir spoiler)

ayrıca şu anda 2. sezon bilmem kaçıncı bölümdeyim, gayet güzel gidiyor. bir lost kadar değil ama idare ediyor işte üstadım
devamını gör...
dizisini izlemedim ama kitabı muhteşem bir stephen king dünyası sunar ve tuğla kalınlığınaki kitabın bir solukta bittiğini görürsünüz.

çok istedin madem ucundan da olsa;

--! spoiler !--

kitapta tatmin edici bir son yoktu. sonuyla işte budur demedim ama sayfalarca king okuma hazzı mükkemeldi.

--! spoiler !--

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar