üniversite hayatı

genel olarak süzdüğüm ve arkadaşlarımdan tecrübe edindiğim kadarıyla iradesi zayıf, özenti ve aşağılık kompleksi olan tipler için cennet gibi görünen cehennem hayatıdır.
devamını gör...
bende yaradır. kampüsü bile olmayan ilkokul binasından bozma fakülteye gittiğim için...
bölümde tek bir hoca, 2 araştırma görevlisiyle dönemleri geçirdiğim için.
çiftdal yapmak isterken öyle bir şansım kalmadığı için...

biraz haksızlık bu. eğer insanlarla böyle oynayacak, liseden hallice eğitim vermeye kalkacaksanız, neden açıldı ki bu? öğrencilerin hayatı sizin rantınızdan daha mı önemli diye soracaktım ama önemsiz haklısınız tabi.
devamını gör...
insanın kesinlikle iş hayatına atılması gereken zaman dilimi. aslında çok daha önce ama çoğu ebeveyn malumunuz "estağfurullah olur mu öyle şey! sanki paraya muhtacız..." diyerek çalıştırmazlar çocuklarını bir işte. insanın makul gördüğü her işe başvurması gereken zaman dilimidir. hele ki başkalarına bakma yükümlülüğü yoksa bunu çok daha rahat yapabilir. kaybedeceği hiçbir şey olmayacağı gibi kazanacağı çok şey vardır.

üniversite hayatında bir şeyi çok yapmaktansa her şeyi ayarında yapmak daha güzel. çalışmak, arkadaşlık, gezmek.

sonrasında keşke şunu yapsaydım dememek için kulaklara küpe, kafalara takke...
devamını gör...
pek çok şeyi tecrübe etme dönemi olarak görülmesini daha doğru buluyorum. üniversite döneminde sizin bakımınıza muhtaç kimse yoksa özellikle... günlük de olsa işe girip çalışın, kazandığınız ilk parayı da ister kendiniz için harcayın ister ailenize bir akşam yemeği ısmarlayın, isterseniz çerçeveletip asın. tek başınıza bir şeyler yapın. mesela bir müzeyi galeriyi gezin. kendi şehrinizde turist gibi davranın, bayağı bütün bir gününüzü tamamen yabancı bir turist gibi dilinizden görünüşünüze kadar değiştirerek yaşayın. bir yetiştirme yurdunu ve huzurevini ziyaret edin. mutlaka bir gününüzü kişiliğinize tamamen ters bir şekilde yaşayın. deist bir kadınsanız bir günlüğüne başınızı örtün mesela. kapalı olmayı tecrübe edin, aşırı makyajı tecrübe edin. erkekseniz mutlaka hayatınızda bir dönemi uzun saçlı geçirin. hayatınızı değiştirin demiyorum; şimdiye kadar kime ya da neye kesin yargılı yada önyargılı olduğunuzu düşünüyorsanız bir gününüzü feda edip tecrübe edin diyorum. kesinlikle izlemem\okumam dediğiniz filmlere, kitaplara şans verin. merak edin, kurcalayın, bozunca hiç bir şey olmamış gibi topuklayın :)

düşününce, dersler dışında her şeyi sevmiş ve denemişim ben. iyi yapmışım :)
devamını gör...
öğrenci evinde de olsan yurtta da olsan makarnanın her türlüsünü itinayla yediğin yıllardır. paranın asla olmadığı ama gırgır şamatanın bol olduğu bu yılların sonuna doğru gerçek hayat yavaş yavaş kafana dank etmeye başlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar