üniversite mezunu

(erkekse) bir an önce askerliğini yapıp, ya "devlete kapağı atması", ya da bir iş öğrenmesi gereken kişidir. zira marjinal ikame eğrisinin, talep eğrisi ile kesiştiği nokta, işveren denilen insanın umrunda değildir.

(bayansa) ya "devlete kapağı atması", ya bir iş öğrenmesi, ya da "münsaip bir kısmet" bulup evlenmesi gereken kişidir. zira marjinal ikame eğrisinin, talep eğrisi ile kesiştiği nokta, işveren denilen insanın umrunda olmadığı gibi "koca" denilen adamın hiç umrunda değildir.

zaten bunlar yapılırsa, vatana millete hayırlı evlat olmuş olunur.
devamını gör...
benim gibi leş ötesi bir lisans dönemi geçiren ve geçirmekte olanlar için sonu işsizlikle bitecek durumdur. öyle sanıldığının aksine üniversite mezunları kesin işsiz kalacak diye bir olay yoktur. ama her sağlıklının bir engelli adayı olduğu gibi, nefret edilesi türkiye şartlarında da her üniversite mezunu da birer işsiz adayıdır.
devamını gör...
üniversite okumamış kız bakmak, üniversite okumamış elinde mesleği olan delikanlı sormak. ileride rağbet görebilecekler efem. şöyle bir" üniverite mezunu " gençlerin profiline bakarsak genel için tabii. ülkemizde üniversite mezunu olmak, kişinin iş sahibi olması algısını yıkacaktır bir gün. devlete kapak atmak ifadesini de akla getiriyor mezun olmak.

- diplomalı..

devamını gör...
kaliteli işsizliğe giriş yapmış kişidir. erkek de olsa kadın da olsa iş ve evlilik sorularından ikisini de yapasıya kadar kurtulamayacaktır aynı zamanda. akıl verende çok olur. en güzeli gizliden mezun olmak sorana hala okuyorum demek. * *
devamını gör...
türkiye standartlarında edindiği ya da edinir gibi yaptığı atıl ilmin karşılığını hayatını ertelemekle almış insandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar