üniversite sınavına peçeyle girmek

yalnızca türkiye'de görülmesi mümkün olan ibretlik olaylardandır. kimdir, necidir, sınava girecek olan kızın kendisi midir belli bile olmadan sınava sokuyorlar ya. daha kadın mı erkek mi o bile belli değil.
edit: yer istanbul üniversitesi, tarih 28 nisan.
devamını gör...
28 nisan'da üniversite sınavı vardı da bizim mi haberimiz olmadı?
devamını gör...
ben de diyorum ne olmuş peçeteyle girmişse.
arkadaş üniversite içerisinde yapılan bir sınavdan (vize final vb) bahsetmiş sanırım. konuyla ilgili görüşüm ise artık bu ülkede hiç bir şeye şaşırmadığım.
devamını gör...
sınava girişte kadın polis memurlarının özel olarak kimlik kontrolü yaptığı hanımlardır. tabi hiç karşılaşmayanlar için 28 nisan 2018 de dahi çok garip bi durum olarak görülebilir. mesela bu da çok ibretlik bir durum. aşırılı.
devamını gör...
sosyal iletişimi keseceğini beyan eden hatun kişinin aldığı diploması, duvara asmaktan başka ne işe yarar.

ifrat ve tefrit bize faydası olmayan fikir ve amellerdir.
rabb'inin emrinden fazlasını yapmak nafile ibadet ise de, hikmetli davranmak daha takvadır. nihayet takva sorumluluk bilincidir. topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için de toplumla iletişim içersinde olma gibi bir zorunluluğumuz vardır.
peçe her ne kadar dinin gereği olmasa da bana tesettürü tamamlayan bir aksesuar gibi sıcak gelmekle birlikte, herkesin takmasını da uygun görmem. öğretmen olacak bir hanım efendi ne diye peçe taksın. yada doktor olacak hatun kişi.
devamını gör...
her şeyden çok tayfayın amma da çok boş yapmasıdır. o tarihte orada yabancı öğrenci sınavı vardı. katılımcıların bir kısmı da suudi arabistan'lı vs falandı. inanması güç ama %99'u müslüman olan bir ülkede kadınların örtüsüne düşman olan bir zümre var. komediye bakar mısınız kadının topluma karşı sorumluluğu falan varmış. Allah'a karşı sorumluluğundan daha mı önemli?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar