üniversite son sınıf öğrencisi

bir süre sonra , rahat bir hayata veda edecek olan ögrencidir.gezmeleri, tozmaları büyük ölçüde rafa kaldıracak olan ögrencidir.son sınıfta bunların tadını çıkarması tavsiye edilir.

diğer taraftan ögrencilik hayatındaki o çok rezil ama daha sonra keyif verdiğini aladıgı hayatına da son verecek olan ögrencidir.
devamını gör...
eğer final dönemiyse bitse de kurtulsak gibi bir duygu kumkumasına kapılan ancak final sonrasında rehavetin dibine vurarak "ahh ulan bitiyor şu güzelim güner" diyen öğrencinin ta kendisidir..
devamını gör...
büyük bir boşluğa düşmesi olasıdır, zira üniversiteden çıktıktan sonra tüm şirketlerin, işlerin kendisini beklediğini sanır, okul hayatı gibi değildir hayat, her kapı yüzüne çarptıkça.. neyse, fazla üzmeyeyim, okul bitiyor, güzel şeyler bunlar..
devamını gör...
rahatlık dönemini çoktan geride bırakmış öğrencidir. zira son sınıf, bitirme tezi, sunumlar, raporlar ve osym'nin istediği bir dünya sınava hazırlanmakla geçer.
devamını gör...
psikolojisi bozuk insandir.
yüksek lisans yapmak istiyorsa; derslerle, projelerle, finallerle uğraşırken arada bir de:
(bkz: kpds)
(bkz: üds)
(bkz: ales)
(bkz: gmat)
(bkz: gre)
gibi sınavlara girmeyi düşünür. nitekim parası varsa girer ama eğer çalışmamışsa, sınavlara ödediği o paracıkların tamamiyle israf olduğunu farkeder.

''ohh finaller bitti'' diyemeden kendisine kalan o ufacık biricik sevgili bikaç gün içinde kendini eve kapatıp kpss çalışmayı planlar ama artık bıkmıştır.

'' yeter ulannnn'' demek ister kendisini yolda görüp: '' a canımmmm nasılsın? son sınıf di mi? eeee, ne yapmayı düşünüyorsun? iş buldun mu kendine?'' diye soranlara. hatta bazen fazla üstlerine geldiklerinden bu insancıklar kafa bile atmak ister.

dalgındır kimi zaman son sınıf öğrencisi, abuk subuk cevaplar verir her zaman alttan alabildiği o kırıcı, bunaltıcı sözlere...

devamını gör...
birinci sınıf öğrencisi kendini profesör sanır, ikinci sınıfa geçer doçent olur, üçüncü sınıfta artık yardımcı doçenttir. son sınıfta ayakların hiç değilse biri yere değdiği için artık öğrenci olunmuştur. görürüm ben onu...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar