üniversite

kapısından girildiğŸinde içeride kendini çok yüksekte gören ve psikolojik olarak kendisini halkın üstünde gören kendimdede ve diğŸer arkadaşŸlarımda bazen gördüğŸüm, okuyarak para kazanma devrinin bittiğŸine beni inandıran girmesi kolay bitirmesi işŸkence olan yerdir, hoşŸ türkiyede üniversitede hukuk ,eczacılık,öğŸretmenlik ,doktorluk mühendislik dışŸı okuyan adam zaten işŸte bulamayan gezen adamdır o yüzden kimsenin hemen bitirmesine gerek olmayan çift dikişŸ geçilmesini tavsiye ettiğŸim yerdir.
devamını gör...
eğer ki kendini bilen insanlıktan nasibini almış hocalarla çıkılmışsa bu yola, dünyaya bir kere daha geldin demektir.. ne zamanki iş bulma kurumu ile özdeşleşmekten kurtarabilirsek üniversitelerimizi, işte o zaman adam oluyoruz demektir..
devamını gör...
insanı bozduğu kesindir.gelmeden önce beş vakit namaz kılıyorsunuzdur,üniversiteye başlayınca haftada iki bira içmeye başlarsınız,önceden size anormal,rezillik gelen şeyler artık normal sıradan gelmeye başlar.evet converse de giymeye başlamışsanız üniversiteli olmuşsunuzdur demektir.bu arada genelleme yaptım kendimi de katarak,değişmeyenlere ya da olumlu yönde değişenlere ne mutlu.
devamını gör...
vakt-i zamanında bilim yuvası beklentisiyle gidip bir nevi zina yuvasıyla karşılaştığımda beni dumurlardan dumurlara sevk etmiş kuruluştur. bunun yanında genellemelerin yanlış olduğunun farkında olmakla beraber karalama yapmamak için üniversite adı vermek istemiyorum.
devamını gör...
kadir has universitesi american kültürü ve edebiyatı ögrencileri tarafından hazırlanan e-dergide su sekilde tanimlanmistir:

belirli bir amaç doğrultusunda ve aynı yönerge altında tek bir insanmışçasına birleşen kişiler topluluğuna, ortaçağda, latince 'unum' (bir) ve 'vertere' (dönüşmek) kelimelerinden oluşan, 'bir insana dönüşmüş topluluk' anlamına gelen 'universitas' adı verilmiştir. bu kelime en genel tanımıyla yaşamdaki her varlığın bir bütün olarak düşünülmesi anlamını taşıyan 'universe', evren kelimesidir.
devamını gör...
''bize bir tek üniversite yeter, birkaç da lise. gerisini çırak mektebi, teknik eleman mektebi yap. üniversiteye gelen adama ilk iki sene içinde dil öğretirim, sonra sâhasında yetiştiririm. bu şart. teknik üniversite olamaz. teknik ve üniversite yan yana gelemeyecek iki kelime. üniversite düşünmenin yeridir. edebiyat, felsefe, sosyoloji, tarih, coğrafya, matematik okutulur. eskiden mühendis mektebi idi teknik üniversite'nin adı. dünyanın hiçbir yerinde teknik üniversite yoktur. üniversiteye iktisadı da dahil edebiliriz.'' cemil meriç
devamını gör...
diplomalı amele,diplomalı hıyarcı vs. olmak için bitirilmesi zorunlu olan,elini sallayınca sade vatandaşa değilde iyi eğitimli işsize çarpsın diye artık her köşe başına ilginç bölümleri açılan kurum.
devamını gör...
azgelişmiş bünyelerde, sosyal saygınlık beklentisi yaratmanın dışında pek bir numarası yoktur. 4 ya da 5 veya 6 yıl boyunca sizi işsiz populasyonunun dışında tutarak, yetkililerin(!) istatistiklere gülümseyerek bakmalarını sağlar.
devamını gör...
girdikten sonra diploma almaktan başka bana katkısı nedir sorusuna, hiç bir yapmazsa ufkunu açar cevabını aldığım benimse ufkumu, zihnimi kapatıp, başörtümden başka birşey açtığını görmediğim kurum...

bir bitireyim....ararsam ajdara döneyim..
devamını gör...
tanım yazmak için başlığa tıkladığım ama içimden geçenleri zaten daha önce yazmış olduğumu farkettiğim, bugün itibariye ömrümü yeme hızını beşe katlamış kurumdur...

adını anarsam namert ooolayım..dını nımm dını nımm..

artık cumartesi günleri bile okulum var..dört yılın acısı bir dönemde çıkıyor...
devamını gör...
öss barajını geçmiş talihli! kişiliğin;
1.sınıfa profesör olarak geldiği
2.sınıfta doçent
3.sınıfta dr. olduğu
4.sınıftan öğrenci olarak mezun olduğu
neyi bilmediğini ve daha öğrenmesi gereken ne kadar çok şey olduğunu farkettiren kurum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar